Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zpráva HTA se příznivě vyjadřuje o homeopatii

Autor: Mgr. Helena Procházková

V posledních dnech nás zaujala zpráva HTA o účinnosti, vhodnosti, bezpečnosti homeopatie a nákladech na ni ve zdravotní péči...

Ilustrační foto
Zdroj: www.springer.com

Zprávu zveřejněnou pod názvem Homeopatie v Evropě – účinnost, vhodnost, bezpečnost, náklady si objednaly orgány švýcarského zdravotnictví, aby informovala ty, kdo přijímají rozhodnutí o dodatečném zařazení homeopatie na seznam služeb hrazených ze zákonného zdravotního pojištění. Jiné studie provedené jako součást švýcarského Programu na vyhodnocení alternativního lékařství způsobily velký rozruch kvůli svým schematickým a výhradně kvantitativním (negativním) závěrům vůči homeopatii. Zmíněná zpráva naopak nabízí diferencované vyhodnocení užití homeopatie ve zdravotní péči. Potvrzuje, že homeopatie je cenným doplňkem konvenčního zdravotnictví, což je status, který si ve zdravotní praxi drží již dlouhou dobu.

“Na závěr jsme konstatovali, že existuje dostatek podpůrných důkazů preklinických (experimentálních) i klinických účinků homeopatie, a to absolutně i relativně ve srovnání s konvenční léčbou. Homeopatie nabízí bezpečnou léčbu, která je efektivní i z hlediska nákladů.“ K tomuto výsledku dochází zpráva Health Technology Assessment (HTA) o účinnosti, vhodnosti, bezpečnosti homeopatie a nákladech na ni ve zdravotní péči.

Knihu lze objednat u Springer Publishers, na britském a německém Amazonu. Rovněž čekáme, že bude k dostání i v elektronické podobě.

Na webové stránce Springer můžete podrobněji nahlédnout do obsahu a zakoupit jednotlivé kapitoly ve formátu Pdf.

Zdroj: http://homeopathyeurope.org/media/news/newsletter-6-december-2011/hta-report-positive-for-homeopathy
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Helena Procházková

Autor: Mgr. Helena Procházkovápřekladatelka

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 10:55

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze