Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Akné

Autor: Lucie Nestrašilová

Akné je onemocnění, které nás na zdraví neohrožuje, ale po psychické stránce je pro člověka velmi nepříjemné. Všichni jsme o akné slyšeli, ne každý ho však pocítil na vlastní kůži. Kdo akné nemá, nebo se s ním v minulosti neléčil, jen těžko pochopí pocity člověka, který jím trpí.                     

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Boj s akné je většinou běh na dlouhou trať. Reklamy ve sdělovacích prostředcích na nás volají ze všech stran a snaží se nás přesvědčit, že právě tento produkt je tím pravým lékem na akné. Existuje celá řada kosmetických přípravků, léčebných postupů i zcela laických rad a zásad. Která cesta je však pravá?

Zde vám nabízíme několik základních doporučení:

 • Zcela zásadní je každodenní péče o pleť. Pleť je potřeba dvakrát denně čistit, hydratovat a dopřát jí speciální denní i noční péči. Přes den je pleť velmi namáhána, útočí na ni mnoho vnějších vlivů, zatímco v noci pleť pracuje v klidu. Pokud ji tedy „zásobíte“ vhodnými přípravky, bude pracovat za Vás. K čištění pleti nepoužívejte klasické mýdlo, které pleť vysušuje. Ta je pak vystavena zvýšené tvorbě kožního mazu.
 • K hlubokému čištění pleti je vhodná pleťová maska určená na zmírnění akné, která pleť vyčistí a mírně detoxikuje. Vhodné jsou i pleťové peelingy, které pomohou odstranit odumřelé části pleti, což jí umožní hezky dýchat.
 • Při líčení používejte nemastný make-up a pleť vždy pořádně odličte.
 • Projevy akné – pupínky, boláky - nikdy nevymačkávejte. Mohly by se Vám na pleti objevit jizvy, které je těžké odstranit. Na odstraňování jizev je vhodný laser, nelze ho však použít, pokud máte pleť příliš citlivou. Výsledky léčby laserem a její úspěšnost jsou velmi individuální.
 • V některých případech pomáhají při léčbě akné sluneční paprsky. Zde však více než kde jinde platí zásada: „Všeho s mírou“. Na straně jedné Vám sluneční paprsky mohou pomoci, na druhou stranu může mít působení slunce negativní následky. Opalujte se s rozvahou.
 • Komplexně zdraví prospěšný je pobyt v sauně. Při saunování se z těla vylučují toxiny, kůže se dobře prokrví, čímž dojde k uvolnění pórů a pleť může volně dýchat.
 • Dbejte na správnou životosprávu! Vyhýbejte se potravinám s vysokým glykemickým indexem.

Autoři francouzské homeopatické učebnice „Schémata a protokoly“ ve své lékařské praxi použili nejčastěji následující homeopatické přípravky v léčbě akné:

 • Dihydro-epiandrosteron sulfát
 • Hepar sulfur
 • Kalium bromatum
 • Selenium
 • Sulfur iodatum

Homeopatická léčba akné patří do rukou zkušeného odborníka v homeopatii. Přístup k tomuto kožnímu onemocnění musí být celostní, pouze tak lze dosáhnout trvalého zlepšení.
 

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:44

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze