Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Uši už nás nebolí! Pomohla nám homeopatie!
Autor: Lucie Nestrašilová
Bolest v uších...první, co se mi při pohledu na tato slova vybaví je smutný bolestivý výraz dítěte, kterého bolí „ouška“. A zoufalé rodiče doufající, že bolest uší jejich dítěte rychle ustoupí.

Zdroj: Lucie Nestrašilová
Váhání, zda jet k lékaři či zda si s bolestí uší zvládnou poradit sami. Těžké rozhodování, často léčba systémem pokus-omyl, jak jen tomu našemu malému pomoci??? Některé děti na bolesti uší trpí více jiné méně, někomu se zcela vyhnou.
Při hnisavém zánětu středního ucha se s ohledem na možné komplikace doporučuje profesionální léčba. Návštěvu lékaře jsem v podobném případě absolvovala i já se svým tříletým synem. Dostali jsme antibiotika, která zánětu pomohla, ale tělu příliš neprospěla. Když se přibližně po 3 týdnech po dobrání antibiotik začaly synovi objevovat stejné příznaky nemoci, zpanikařila jsem, že nás opět čeká léčba antibiotiky a rozhodla jsem se vyhledat pomoc lékaře-homeopata. Paní doktorka nám poradila, jakou léčbu homeopatickými léky máme zahájit a my tak obratem učinili. Bylo pro mě velkým překvapením, když začaly synovi po 2 dnech příznaky nemoci ustupovat, až se do 5 dnů zcela vyléčil. Naše první „homeopatická“ mise skončila skvěle a já se s důvěrou na svého lékaře-homeopata obracím dál.
A jaké léky synovi pomohly?
Po dobu 3 dnů užíval 2x denně 1 tubu homeopatického léku OSCILLOCOCCINUM, následně 2x týdně 1 tubu.
Každý den jsem v malé láhvi s čistou vodou (0,5 l) rozpustila 10 granulí homeopatického léku HEPAR SULFUR 15 C, kterou syn v průběhu celého dne popíjel.
Velkým pomocníkem při léčbě nám byl homeopatický lék CORALLIUM RUBRUM 15 C – skvělý lék na zadní rýmu. Koupila jsem 3 tuby a syn lék užíval následujícím způsobem:
1.tuba – 1x denně 5 granulí – vždy ráno
2.tuba – 3x týdně (pondělí, středa, pátek) 5 granulí
3.tuba – tu jsme si schovali pro případ „zadní rýmy“ a otevřeli jsme ji hned při jejích prvních příznacích (1x denně 5 granulí)
Od té doby jsme se k naší velké radosti antibiotikům zcela vyhnuli.
Děkuji paní doktorce za skvělý recept, jak s problémy se zadní rýmou a zánětem uší zatočit!
Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.
Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.
Svet Homeopatie na sociálních sítích