Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Imunitní trénink?

Autor: Redakce

Týden doma, týden ve školce…Pokud vaše dítě začalo v září chodit do mateřské školy, jistě jste hned pochopili, co tím chci říct. Pro nezasvěcené, nebo ty, jejichž děti školka teprve čeká... zkušenost praví, že velmi brzy poté, co začne dítě pravidelně chodit do kolektivu, začne procházet tzv. imunitní tréninkem. Dnes jsme pro vás vybrali další z nejčastějších dotazů v rámci naší Homeopatické poradny tentokrát na téma "Děti a posílení imunity".

Ilustrační foto

Dotaz:

Jak podpořit imunitu 4-letého syna, který v září poprvé nastoupil do mateřské školy? Průběh jeho docházky je týden školka, týden s onemocněním doma. Zaslechla jsem, že imunitu by měla posilovat i echinacea ve formě homeopatických léků. Je vhodná či nikoli?

Odpověď paní doktorky Věry Budkové, odbornice v homeopatii:

V tomto případě doporučuji podávání těchto homeopatických léků:

Echinacea 5 C - 5 granulí 1x denně po dobu celé zimy

Thymuline 9 C - 5 granulí 1x denně večer

Silicea 15 C - 10 granulí 1x týdně

Jedná se o nejčastější léky, které můžeme použít.

Nicméně neexistuje paušální návod, protože homeopatie je léčba individuelní a pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék. Začněte tímto a uvidíte, jak se věci posunou.

MUDr. Budková Věra

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.3.2019 01:38

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze