Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Imunitní trénink?

Autor: Redakce

Týden doma, týden ve školce…Pokud vaše dítě začalo v září chodit do mateřské školy, jistě jste hned pochopili, co tím chci říct. Pro nezasvěcené, nebo ty, jejichž děti školka teprve čeká... zkušenost praví, že velmi brzy poté, co začne dítě pravidelně chodit do kolektivu, začne procházet tzv. imunitní tréninkem. Dnes jsme pro vás vybrali další z nejčastějších dotazů v rámci naší Homeopatické poradny tentokrát na téma "Děti a posílení imunity".

Ilustrační foto

Dotaz:

Jak podpořit imunitu 4-letého syna, který v září poprvé nastoupil do mateřské školy? Průběh jeho docházky je týden školka, týden s onemocněním doma. Zaslechla jsem, že imunitu by měla posilovat i echinacea ve formě homeopatických léků. Je vhodná či nikoli?

Odpověď paní doktorky Věry Budkové, odbornice v homeopatii:

V tomto případě doporučuji podávání těchto homeopatických léků:

Echinacea 5 C - 5 granulí 1x denně po dobu celé zimy

Thymuline 9 C - 5 granulí 1x denně večer

Silicea 15 C - 10 granulí 1x týdně

Jedná se o nejčastější léky, které můžeme použít.

Nicméně neexistuje paušální návod, protože homeopatie je léčba individuelní a pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék. Začněte tímto a uvidíte, jak se věci posunou.

MUDr. Budková Věra

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.1.2019 01:36

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze