Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Imunitní trénink?

Autor: Redakce

Týden doma, týden ve školce…Pokud vaše dítě začalo v září chodit do mateřské školy, jistě jste hned pochopili, co tím chci říct. Pro nezasvěcené, nebo ty, jejichž děti školka teprve čeká... zkušenost praví, že velmi brzy poté, co začne dítě pravidelně chodit do kolektivu, začne procházet tzv. imunitní tréninkem. Dnes jsme pro vás vybrali další z nejčastějších dotazů v rámci naší Homeopatické poradny tentokrát na téma "Děti a posílení imunity".

Ilustrační foto

Dotaz:

Jak podpořit imunitu 4-letého syna, který v září poprvé nastoupil do mateřské školy? Průběh jeho docházky je týden školka, týden s onemocněním doma. Zaslechla jsem, že imunitu by měla posilovat i echinacea ve formě homeopatických léků. Je vhodná či nikoli?

Odpověď paní doktorky Věry Budkové, odbornice v homeopatii:

V tomto případě doporučuji podávání těchto homeopatických léků:

Echinacea 5 C - 5 granulí 1x denně po dobu celé zimy

Thymuline 9 C - 5 granulí 1x denně večer

Silicea 15 C - 10 granulí 1x týdně

Jedná se o nejčastější léky, které můžeme použít.

Nicméně neexistuje paušální návod, protože homeopatie je léčba individuelní a pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék. Začněte tímto a uvidíte, jak se věci posunou.

MUDr. Budková Věra

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.6.2019 03:59

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze