Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Co jíst v těhotenství?
Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková
Výživa v těhotenství... Téma, na které se často ptáte v naší Nutriční poradně. Co radí nutriční poradkyně, paní Ludmila Pszczolková? Liší se nějak strava těhotných žen? Jaké potraviny by doporučila nastávající mamince a jakým je lepší se raději vyhnout?

Zdroj: Ludmila Kindlová
Co se týká výživy, není dle mých zkušeností mnoho rozdílů mezi výživou těhotné ženy a „zdravým jídelníčkem“.
Jídlo je důležité pro zdraví každého z nás, u těhotné ženy to platí dvojnásobně. Správným složením stravy může žena do značné míry ovlivnit zdraví svého dítěte. Velmi vhodné je začít myslet na správnou životosprávu 3 měsíce před otěhotněním, ideálně půl roku.
V době těhotenství a zejména v jeho závěru by se měla žena vyvarovat všech potravin, které mohou způsobit alergii. Základem jídelníčku by měly být obiloviny, těstoviny, celozrnné pečivo a rýže. Nejen pro svůj obsah vitaminů a minerálů, ale také pro obsah vlákniny a hladně pro obsah polysacharidů (složených cukrů), které udržují stabilní hladinu glukózy v krvi. Je to důležité nejen pro matku, ale i pro dítě, protože dítě je odkázáno na rovnoměrný přívod cukru z krve. Proto by nemělo docházet k velkým výkyvům hladiny cukru v krvi (což způsobují zejména sladkosti, bílý mouka). Celozrnné obiloviny obsahují také bílkovinu – lepek. Je bohužel pravda, že se stále zvyšuje počet těch, kteří mají s lepkem problémy, ale je nutno uvést to, že v celozrnných potravinách se do mouky dostává i obilný klíček, který obsahuje enzymy a ty pomáhají tělu lepek metabolizovat. Bílá mouka klíček neobsahuje vůbec.
Významně by také měla být zastoupena zelenina a ovoce, pro svůj obsah vitaminů, minerálů, vlákniny, antioxidantů. Bohužel ale není všechna zelenina a ovoce ze supermarketů úplně vhodná. Je pěstovaná daleko od nás, sklízená nezralá, často plná chemických látek. Pokud nemáte přístup k domácí zelenině a ovoci, volte alespoň druhy pěstované u nás a kupujte je v době jejich přirozené sklizně. Pokud máte chuť na nějakou konkrétní zeleninu či ovoce, které u nás právě neroste, zkuste mražené nebo sušené.
Důležité zastoupení ve stravě mají také tuky. Těch se nemusíme bát a platí to i pro gravidní ženy. Nikdy by nemělo být množství rostlinných tuků nižší než živočišných, spíše naopak. Převažovat by tedy měly rostlinné oleje – olivový, lněný, konopný, bodlákový, dýňový. Poslední čtyři obsahují cenné omega 6 mastné kyseliny, tzv. esenciální, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Esenciální mastné kyseliny jsou velmi důležité pro vývoj mozku plodu. Denní dávka je 1 polévková lžíce.
Diskutabilní (a nejen u gravidní ženy) je mléko. Jsem zastáncem neochucených bílých jogurtů (ne Activia), neochucených jogurtových nápojů, kefírů, acidofilního mléka, tvarohu a tvarohových sýrů. Tvrdé sýry by pro svůj vyšší obsah solí měly být pouze doplňkem.
Co se týče masa, tak vždy důsledně zakazuji kupované drůbeží maso pro svůj vysoký obsah růstových hormonů a antibiotik. Těhotná žena by měla investovat a „dovolit si“ bio maso. Nemusí ho jíst každý den, zcela postačí 2-3x týdně, z toho 1-2x týdně rybu. Nemyslete si, že ryby z našich rybníků jsou méně cenné. Obsahují jen méně jódu, ale jinak jsou stejně kvalitní.
A co omezit?
- uzeniny (vysoký obsah solí, karcinogenních látek, mnoho skrytých tuků)
- průmyslově zpracované potraviny, polotovary, instantní potraviny, konzervy apod. (mnoho tuků, solí, chemických aditiv)
- kávu (kofein prochází placentou a ovlivňuje plod)
- byliny (některé jsou velmi účinné a všeobecné mínění o jejich bezpečnosti není vždy pravdivé), bezpečný je heřmánek, meduňka, při výtocích sedací koupel z kontryhelu nebo majoránu.
Určitě nezapomínejte na pitný režim, jsem zastáncem čisté vody, slabého černého či zeleného čaje a domácích ovocných čajů (z jablečných slupek, mraženého ovoce).
Nejezte za 2, ale 2x zdravěji! Odměnou Vám bude zdravý a spokojený človíček.
PS: V případě jakýchkoliv zdravotních problémů nebo obav se určitě poraďte s lékařem homeopatem. Homeopatie je v období gravidity i v době kojení volbou léčby číslo jedna. Je účinná, zcela bezpečná, zohledňuje celkový stav ženy včetně její psychiky i nálady.
Vaše Ludmila Pszczolková
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích