Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Novoroční očista organismu!
Autor: Ing. Ludmila Pszczolková
Konec roku patří jednoznačně vánočním svátkům a oslavám příchodu nového roku. Přípravy, které těmto svátečním dnům předchází jsou, zejména, pro ženy velmi náročné a vyčerpávající. Když následně o vánočních svátcích "upadneme" do pohody a začneme si užívat přítomnosti našich blízkých a vychutnávat dobroty, které si v průběhu roku nedopřejeme, uvolníme se a příliš neřešíme, co a jak často jíme, prostě si užíváme a řešení necháme na nový rok.

Zdroj: Shutterstock
Protože se to týká i nás, zeptali jsme se naší výživové poradkyně Ludmily Pszczolkové, jaká jsou její doporučení na rozumnou "detoxikaci-očistu organismu" po předvánočním stresu, vánočním přejídání se a náročné oslavě Silvestra. Chceme přece nový rok zahájit nově, ve zdraví a s čistým štítem!
"Pokud Vám mohu poradit, tak nevěřte všem povánočním reklamním kampaním, které slibují zhubnutí nebo úpravu střevní mikroflóry, jinak vám vrátí peníze. Mám zkušenost s touto kúrou i s jejími následky v podobě propuknutí alergie na mléko. Náš organismus se čistí – detoxikuje vždy, když k tomu má možnost. Je ale bohužel pravda, že těch možností mu mnoho nedáváme.
Prvním krokem je pitný režim. Jinak se tělo čistit nemůže. Ideální je čistá voda, minimálně 2 litry denně. V zimě je přirozené, že na studenou vodu nemáme chuť, proto doporučuji pít vodu horkou. Nezní to sice moc „chutné“, ale není to vůbec špatné. Z východní medicíny pochází i jedna z možností ranní „očisty“ – nalačno vypít ¼ litru horké vody (převařte ji v rychlovarné konvici a vypijte tak horkou, jak nejvíce snesete). Horká voda čistí sliznice. Výborná je také voda s citrónovou šťávou – působí proti okyselení organismu. Po Vánocích se okyselení zhoršuje, protože potraviny, které ho způsobují (cukr, bílá mouka, maso, rafinované potraviny, alkohol atd.) se na našem stole objevují v daleko větší míře a daleko častěji. Proto by se v našem „novém“ jídelníčku mělo objevovat výše uvedeného co nejméně.
Naopak je vhodné zvýšit množství ovoce a zeleniny. I tady ale platí to, že v zimě je ideální jít spíše pokrmy teplé. Proto by měla být zelenina dušená a i ovoce může být teplé - například upečené. Výborné je například jablko nebo hruška se skořicí (skořice působí rovněž proti překyselení). Důležité je samozřejmě nepřidávat cukr.
Den začněte očištěním vodou, pokračujte ovocem v kombinaci s bílým jogurtem, neochuceným jogurtovým mlékem nebo s celozrnnou kaší (pohanka, rýže, ovesné vločky, jáhly). Kaši lze koupit i hotovou instantní. U oběda volte více zeleniny, méně masa, ideální jsou zeleninové polévky. Odpoledne opět celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky (neochucené), tvaroh, zelenina, ovoce, postupně přidejte v rozumné míře maso (dušené, vařené, pečené), tvrdý sýr a vejce.
Samozřejmostí je dodržování pravidelnosti v jídle. Celkově se jinak jedná o zásady zdravé výživy tak, jak je již všichni známe.
S oblíbenými detoxikačními čaji bych byla velmi opatrná, určitě bych se o jejich užití poradila s odborníkem, protože byliny jsou velmi účinné a stejně tak, jak mohou pomoci, mohou i ublížit.
Důležitý je samozřejmě pohyb, protože svaly pomáhají spalovat tuky i látky v nich obsažené. Navíc se při pohybu uvolňují látky, které zlepšují nejen náš zdravotní stav, ale i naši náladu. Zajímavé a povzbuzující je rovněž fakt, že po fyzické zátěži, při které naše tělo „spaluje“ tuky, je organismus v režimu spalování ještě následujících 24 hodin (pokud člověk sportuje pravidelně – a nejedná se jen vrcholový sport – spaluje jeho metabolismus rychle a účinně).
Hlavně si nedávejte příliš vysoké cíle, ne vždy se je podaří dodržet a pak jsou z toho jen zbytečná zklamání. Neměřte svůj úspěch shozenými kilogramy, ale tím, jak se cítíte."
Vaše Ludmila Pszczolková
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích