Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Novoroční očista organismu!

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Konec roku patří jednoznačně vánočním svátkům a oslavám příchodu nového roku. Přípravy, které těmto svátečním dnům předchází jsou, zejména, pro ženy velmi náročné a vyčerpávající. Když následně o vánočních svátcích "upadneme" do pohody a začneme si užívat přítomnosti našich blízkých a vychutnávat dobroty, které si v průběhu roku nedopřejeme, uvolníme se a příliš neřešíme, co a jak často jíme, prostě si užíváme a řešení necháme na nový rok.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Protože se to týká i nás, zeptali jsme se naší výživové poradkyně Ludmily Pszczolkové, jaká jsou její doporučení na rozumnou detoxikaci - očistu organismu po předvánočním stresu, vánočním přejídání se a náročné oslavě Silvestra. Chceme přece nový rok zahájit nově, ve zdraví a s čistým štítem!

"Pokud Vám mohu poradit, tak nevěřte všem povánočním reklamním kampaním, které slibují zhubnutí nebo úpravu střevní mikroflóry, jinak vám vrátí peníze. Mám zkušenost s touto kúrou i s jejími následky v podobě propuknutí alergie na mléko. Náš organismus se čistí – detoxikuje vždy, když k tomu má možnost. Je ale bohužel pravda, že těch možností mu mnoho nedáváme.

Prvním krokem je pitný režim. Jinak se tělo čistit nemůže. Ideální je čistá voda, minimálně 2 litry denně. V zimě je přirozené, že na studenou vodu nemáme chuť, proto doporučuji pít vodu horkou. Nezní to sice moc „chutně“, ale není to vůbec špatné. Z východní medicíny pochází i jedna z možností ranní „očisty“ – nalačno vypít ¼ litru horké vody (převařte ji v rychlovarné konvici a vypijte tak horkou, jak nejvíce snesete). Horká voda čistí sliznice. Výborná je také voda s citrónovou šťávou – působí proti okyselení organismu. Po Vánocích se okyselení zhoršuje, protože potraviny, které ho způsobují (cukr, bílá mouka, maso, rafinované potraviny, alkohol atd.) se na našem stole objevují v daleko větší míře a daleko častěji. Proto by  se v našem „novém“ jídelníčku mělo objevovat výše uvedeného co nejméně.

Naopak je vhodné zvýšit množství ovoce a zeleniny. I tady ale platí to, že v zimě je ideální jít spíše pokrmy teplé. Proto by měla být zelenina dušená a i ovoce může být teplé - například upečené. Výborné je například jablko nebo hruška se skořicí (skořice působí rovněž proti překyselení). Důležité je samozřejmě nepřidávat cukr.

Den začněte očištěním vodou, pokračujte ovocem v kombinaci s bílým jogurtem, neochuceným jogurtovým mlékem nebo s celozrnnou kaší (pohanka, rýže, ovesné vločky, jáhly). U oběda volte více zeleniny, méně masa, ideální jsou zeleninové polévky. Odpoledne opět celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky (neochucené), tvaroh, zelenina, ovoce, postupně přidejte v rozumné míře maso (dušené, vařené, pečené), tvrdý sýr a vejce.

Samozřejmostí je dodržování pravidelnosti v jídle. Celkově se jinak jedná o zásady zdravé výživy tak, jak je již všichni známe.

S oblíbenými detoxikačními čaji bych byla velmi opatrná, určitě bych se o jejich užití poradila s odborníkem, protože byliny jsou velmi účinné a stejně tak, jak mohou pomoci, mohou i ublížit.

Důležitý je samozřejmě pohyb, protože svaly pomáhají spalovat tuky i látky v nich obsažené. Navíc se při pohybu uvolňují látky, které zlepšují nejen náš zdravotní stav, ale i naši náladu. Zajímavé a povzbuzující je rovněž fakt, že po fyzické zátěži, při které naše tělo „spaluje“ tuky, je organismus v režimu spalování ještě následujících 24 hodin (pokud člověk sportuje pravidelně – a nejedná se jen vrcholový sport – spaluje jeho metabolismus rychle a účinně).

Hlavně si nedávejte příliš vysoké cíle, ne vždy se je podaří dodržet a pak jsou z toho jen zbytečná zklamání. Neměřte svůj úspěch shozenými kilogramy, ale tím, jak se cítíte."

Vaše Ludmila Pszczolková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 07:19

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze