Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nevhodný vánoční dárek...

Autor: Helena Andrlová

Dostali jste nevhodný vánoční dárek? Nebo jste nějaký nepříliš vhodný naopak někomu darovali? Jistě se to v životě stalo již každému z nás...V dnešní uvolněné povánoční atmosféře vám na toto téma přinášíme milý příběh...a třeba i malou inspiraci... 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Na téma nevhodný vánoční dárek bych mohla psát romány. Každé vánoce vymýšlím, čím své dospělé děti potěším. Minulé vánoce jsem zakoupila lampu. Chodila jsem se na ní nejprve týden před uskutečněním té úžasné koupě dívat. Se zavřenýma očima jsem si představovala, jak se bude můj vánoční dárek vyjímat v novém bytě rodinky mého syna.

Na vánoce jsem se těšila. Nejvíce na to, jak přijedu s velkou vánoční taškou, již jsem ve velikosti lampy nemohla nikde sehnat. Proto jsem zvolila kompromis a z lampy udělala dárky dva. Takové dva v jednom. Když jsem začala vánoční překvapení vybalovat, moje děti rozsvítily kromě vánočního stromečku i dvě nové vydesignované lampy, čímž jsem pochopila, že se k nim moje lampa vůbec nehodí. A tak mi teď ten nevhodný vánoční dárek  svítí v mém bytě a celý rok mi připomínal, že ty letošní vánoce už musím vymyslet jinak.

Stalo se. Tentokrát jsem vánoční nákupy vybírala ne podle toho, co děti potřebují, ale podle toho, co by si sami nikdy nekoupily. Protože se blíží světová kulturní revoluce, neboť Čína opanuje svět, rozhodla jsem se, že na ní své děti připravím a zakoupila jsem knihu "Umělecké poklady Pekingu". Krásnou velkou publikaci, která má jen jednu vadu - je napsaná čínsky...Což je však pro mne velmi výhodné. Už vím, co koupím přístí rok. Učebnici čínštiny pro začátečníky. Takový dárek se dá doplňovat každým rokem...

Zkuste si i vy udělat z nevhodných vánočních dárků výhodu...moje děti měly tentokrát, paradoxně, radost! Že by čekaly zájezd do Číny?

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Helena Andrlová

Autor: Helena Andrlováporadce pro sociální záležitosti, dobrovolník pro práci s handicapovanými lidmi

Helena Andrlová pracovala více než 20 let v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se práci s dětmi. V posledních letech pracuje jako dobrovolník pro neziskové organizace, zorganizovala několik výstav tvorby handicapovaných dětí, úzce spolupracuje s polskou nadací Anny Dymnej (www.mimowszystko.org).

Motto: „Mou životní náplní je práce pro handicapované děti a pomoc lidem v životní nouzi. Za svůj život jsem nashromáždila velké množství příběhů a jsem ráda, že mám díky Světu homeopatie možnost podělit se o své příběhy a zkušenosti s Vámi“. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 07:18

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze