Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nevhodný vánoční dárek...

Autor: Helena Andrlová

Dostali jste nevhodný vánoční dárek? Nebo jste nějaký nepříliš vhodný naopak někomu darovali? Jistě se to v životě stalo již každému z nás...V dnešní uvolněné povánoční atmosféře vám na toto téma přinášíme milý příběh...a třeba i malou inspiraci... 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Na téma nevhodný vánoční dárek bych mohla psát romány. Každé vánoce vymýšlím, čím své dospělé děti potěším. Minulé vánoce jsem zakoupila lampu. Chodila jsem se na ní nejprve týden před uskutečněním té úžasné koupě dívat. Se zavřenýma očima jsem si představovala, jak se bude můj vánoční dárek vyjímat v novém bytě rodinky mého syna.

Na vánoce jsem se těšila. Nejvíce na to, jak přijedu s velkou vánoční taškou, již jsem ve velikosti lampy nemohla nikde sehnat. Proto jsem zvolila kompromis a z lampy udělala dárky dva. Takové dva v jednom. Když jsem začala vánoční překvapení vybalovat, moje děti rozsvítily kromě vánočního stromečku i dvě nové vydesignované lampy, čímž jsem pochopila, že se k nim moje lampa vůbec nehodí. A tak mi teď ten nevhodný vánoční dárek  svítí v mém bytě a celý rok mi připomínal, že ty letošní vánoce už musím vymyslet jinak.

Stalo se. Tentokrát jsem vánoční nákupy vybírala ne podle toho, co děti potřebují, ale podle toho, co by si sami nikdy nekoupily. Protože se blíží světová kulturní revoluce, neboť Čína opanuje svět, rozhodla jsem se, že na ní své děti připravím a zakoupila jsem knihu "Umělecké poklady Pekingu". Krásnou velkou publikaci, která má jen jednu vadu - je napsaná čínsky...Což je však pro mne velmi výhodné. Už vím, co koupím přístí rok. Učebnici čínštiny pro začátečníky. Takový dárek se dá doplňovat každým rokem...

Zkuste si i vy udělat z nevhodných vánočních dárků výhodu...moje děti měly tentokrát, paradoxně, radost! Že by čekaly zájezd do Číny?

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Helena Andrlová

Autor: Helena Andrlováporadce pro sociální záležitosti, dobrovolník pro práci s handicapovanými lidmi

Helena Andrlová pracovala více než 20 let v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se práci s dětmi. V posledních letech pracuje jako dobrovolník pro neziskové organizace, zorganizovala několik výstav tvorby handicapovaných dětí, úzce spolupracuje s polskou nadací Anny Dymnej (www.mimowszystko.org).

Motto: „Mou životní náplní je práce pro handicapované děti a pomoc lidem v životní nouzi. Za svůj život jsem nashromáždila velké množství příběhů a jsem ráda, že mám díky Světu homeopatie možnost podělit se o své příběhy a zkušenosti s Vámi“. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:44

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze