Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Strach, stres, únava...pomůže vám homeopatie!

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

Zima, předvánoční období, konec roku starého, začátek nového...To jsou jen střípky, z nichž můžeme složit puzzle jménem stres. V tomto období se více než kdy jindy objevují různé obavy, strach, o slovo se hlásí přepracování...Řekněme si upřímně, je tolik věcí, které před vánocemi a koncem roku musíme vtěsnat do již tak nabitých pracovních a rodinných povinností a přitom den má stále jen 24 hodin, týden 7 dní a měsíc, když se zadaří, dní 31... 

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Jelikož je nám známo, že homeopatie je léčebná metoda, která dokáže velmi dobře ovlivnit právě problémy, které z nadměrného stresu vyplývají, zeptali jsme se na možnosti homeopatické léčby, odborníka na slovo vzatého, který má s homeopatii mimořádné zkušenosti, paní doktorky, MUDr. Kateřiny Formánkové. Pro Svět homeopatie nám předala doporučení na jednotlivé potíže související se strachem, stresem, přetížením i únavou. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že homeopatie je přínosná zejména pro svou NE-toxicitu, čímž je vhodná zejména pro děti, na které ať se snažíme sebevíc, svou nervozitu a zvýšené napětí přenášíme. Oproti klasickým lékům, které jsou pro ně naprosto nevhodné.

Strach

Strach je emoce, která nám zachraňuje život. Patří mezi obranné mechanismy organismu. Teprve tehdy, kdy vybočí co do kvality a kvantity a přestane člověka chránit, stává se patologií. Když se bojíme, znamená to pro organismus nějaké nebezpečí a tak zapojíme všechny záchranné systémy, včetně toho, že se dáme na útěk. V dnešní době už ale není mnoho situací, kdy můžeme utéct, tak jako v dávných dobách před divokým zvířetem. Bojíme se často, ale přesto musíme nepříjemné situaci čelit. Například při jízdě autem, při lékařském ošetření, při nepříjemném rozhovoru se šéfem, při zkoušení ve škole apod. Stresující situace, které neumíme zpracovat, pak vedou často k rozvoji somatických nebo psychických onemocnění jako např. žaludeční vředy, neurogenní tetanie, deprese, neurozy, apod.

Strach ze smrti (panický strach ze smrti, včetně strachu ze smrti při porodu) může vyřešit lék Aconitum v ředění 30 C několikrát denně 5 granulí.

Strach z bolesti odstraníme obvykle velmi dobře pomocí léku Arnika 15 C v dávce 3x denně 5 granulí.

U dětí často pozorujeme také strach z bolesti při vpichu (odběry krve, očkování apod.). Na takový typ strachu podávejte lék Silicea 15 C 2-3x 5 granulí v den, kdy dítě musí očkování absolvovat.

Strach ze tmy je častý u dětí, které mívají noční můry, křičí ze spaní a rodiče je nedokáží probudit a uklidnit. Takové stavy vyřeší zpravidla velmi dobře lék Stramonium 15 C večer před spaním 5 granulí. Dávku opakujeme v případě nočního probuzení, tj. znovu 5 granulí.

Strach z výšek a uzavřených prostor vyřeší lék Argentum nitricum 15 C.

Pokud má pacient strach z letadla, dítě z chůze po schodech, z vyhazování nad hlavu nebo z kolotoče, je vhodným lékem Borax 15 C, 2x denně 5 granulí. Je to lék i pro děli, které se nadměrně bojí hluku (vysavač, vrtačka, mixér) a také bouřky (hrom).

Strach z porodu (a při něm) je do určité míry přirozený. Pokud je ale strach opravdu velký, používáme lék Actea racemosa 15 C 5 granulí večer před spaním, po dobu posledního měsíce před porodem.

Strach z hmyzu má ve svém obraze lék Pulsatilla, lék podáváme v ředění 15 C 1-2x denně 5 granulí.

Strach z „čehokoliv“ léčíme pomocí léku Arsenicum album. Je to jeden z největších léků strachu. Pacient, který potřebuje lék Arsenicum album, má strach ze všeho nového, z nemoci, ze smrti, z nečistoty, nepořádku. Pacient má pocit, že nemůže nikomu důvěřovat, může mít strach ze ztráty sebekontroly.

Přepracování a stres

V případě přepracování, kdy je pacient unavený, v noci často špatně spí a budí se kolem 4. hodiny ráno, vyzkoušejte lék Nux vomica 15 C v dávce 5 granulí 2x denně.

Pro podnikatele, který je uspěchaný a má stále pocit, že něco nestíhá, je vhodnějším lékem Argentum nitricum 15 C 5 granulí 2-3x denně.

Únava

Jestliže se jedná o fyzické přetížení po nějakém velkém výkonu (např. sportovci nebo těžce pracující lidé), kdy pacient pociťuje velkou svalovou únava - tzv. bolí ho celý člověk - podávejte lék Arnica montana 15 C, 3x denně 5 granulí.

Pacient, který má nepravidelnou pracovní dobu s nočními směnami, nebo matka s malým dítětem, která často v noci vstává, je unavená a podrážděná, potřebuje lék Cocculus indicus 15 C. Podáváme 3 - 4x denně 5 granulí až do zlepšení stavu.

Máte - li doma pacienta, který je velmi unavený po nadměrné psychické zátěži, např. po zkouškovém období, uzávěrce v práci (pozn. Redakce: na konci roku více než aktuální), vyzkoušejte lék Phosphoricum acidum 15 C 2-3x denně 5 granulí. Lék je vhodný i pro pacienty, kteří prošli velkým citovým traumatem (např. rozvod, smrt blízkého člověka).

V případě složitějších problémů, jako např. deprese, je vhodné obrátit se na lékaře homeopata.


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Kateřina Formánková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Kateřina Formánková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:52

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze