Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Budeme i o letošních vánocích přibírat na váze?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Před vánočními svátky přinášíme téma více než aktuální…přibírání na váze. Už při pečení cukroví nám to nedá a uždibujeme z těsta, při obalování voňavých vanilkových rohlíčků ochutnáváme, zda se dílo zadařilo. I samotná doba svátků vánočních je hojně spojena s jídlem. Jen stěží si mezi návštěvami blízkých i vzdálených příbuzných, najdeme čas na trochu sportu, abychom příjem kalorií alespoň trochu vyvážili.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Co radí nutriční poradkyně, Ludmila Pszczolková, svým klientům na redukci váhy? O vánočních svátcích jistě "redukovat" nebudete, ale co potom? Buďte předem připraveni...

Dotaz:

"Prosím Vás o radu. Snažím se jíst zdravě. V jídle dodržuji pravidelné intervaly (jím 4-5x denně), přiměřeně sportuji. I přesto mám problém docílit snížení váhy. Mám naopak pocit, že na váze spíše přibírám. Jediným hříchem, který si připouštím je, že mě ve večerních hodinách (nejčastěji mezi 18-20 hodinou) často přepadne chuť na cokoliv (nejraději mám sladké)."

Odpověď:

Pro přesnější analýzu problému by bylo vhodné znát více informací. Pro nutričního poradce je důležité vědět, zda člověk přibírá postupně, nebo spíše skokově. Pokud totiž váha spíše stagnuje, a pak najednou poskočí, může být problémem psychická zátěž, na kterou tělo reaguje zvýšením hmotnosti. V takovém případě by byla vhodná konzultace, nejlépe s lékařem, odborníkem v homeopatii, protože homeopatické léky mohou takové zátěže odblokovat.

V případě postupného přibírání bude nutné rozebrat jídelníček. Nezáleží jen na množství, ale hlavně na složení jednotlivých denních porcí a také rozložení stravy během dne. Pokud převažují "chutě" večer, což je celkem obvyklé, bude příčina v nerovnoměrné hladině krevního cukru během dne. Nejlepší rada v tomto případě je ranní porce složených cukrů (obilninové celozrnné kaše - ne Bebe dobré ráno) a snaha udržovat hladinu cukru co nejstálejší celý den – to je pravidelný příjem sacharidů (ovoce, zelenina, cereálie, brambory, těstoviny – ne sladkosti!) nejlépe v kombinaci s bílkovinou. A to z toho důvodu, že sacharidy se v tomto případě uvolňují pomaleji s tím, že odpoledne a večer dávám přednost spíše zelenině a menšímu množství příloh nebo pečiva (ideální je celozrnné – ne vicezrné).

Velmi důležitý je také pitný režim během celého dne (ideální je voda) a režim sportovních aktivit (dejte si pozor na to, aby Vaše tepová frekvence při zátěži nebyla vyšší než vaše tzv. maximální tepová frekvence, protože pak se tuky nespalují – pozn. redakce: ideální je nechat si změřit maximální tepovou frekvenci odborníkem, který provede zátěžový test a vyměří vám ideální tepovou frekvenci při sportu, hubnutí, v klidovém režimu, atp.).

Přípravky na hubnutí, v reklamě tak účinné, bohužel účinné nejsou. V lepším případě to jsou jen vyhozené peníze. Místo toho zkuste následující věc: ráno po probuzení vypijte nalačno opravdu horkou vodu – tak horkou, jak nejvíce snesete (v rychlovarné konvici ji uvařte a vypijte, jakmile to zvládnete). Nezní to příliš lákavě, ale je to opravdu dobré (mnoho klientů mi dalo za pravdu). A pak další sklenice s citrónovou nebo grepovou šťávou. Jednak se očistí sliznice a citrónová šťáva působí proti okyselení, které také vede k ukládání tuků.

A nakonec se musím zmínit i o tom, jak sami své tělo vnímáme. Toto vnímám totiž jako nejdůležitější. V dnešní reklamou pokřivené době se to dělá těžko, v podstatě jsme od malička konfrontování s dokonalostí a tak se často vnímáme příliš kriticky, což nám přidává kil a ubírá let. Mějte se rádi za to, jací jste a ne za to, jací nejste.

Vaše Ludmila Pszczolková
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze