Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Budeme i o letošních vánocích přibírat na váze?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Před vánočními svátky přinášíme téma více než aktuální…přibírání na váze. Už při pečení cukroví nám to nedá a uždibujeme z těsta, při obalování voňavých vanilkových rohlíčků ochutnáváme, zda se dílo zadařilo. I samotná doba svátků vánočních je hojně spojena s jídlem. Jen stěží si mezi návštěvami blízkých i vzdálených příbuzných, najdeme čas na trochu sportu, abychom příjem kalorií alespoň trochu vyvážili.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Co radí nutriční poradkyně, Ludmila Pszczolková, svým klientům na redukci váhy? O vánočních svátcích jistě "redukovat" nebudete, ale co potom? Buďte předem připraveni...

Dotaz:

"Prosím Vás o radu. Snažím se jíst zdravě. V jídle dodržuji pravidelné intervaly (jím 4-5x denně), přiměřeně sportuji. I přesto mám problém docílit snížení váhy. Mám naopak pocit, že na váze spíše přibírám. Jediným hříchem, který si připouštím je, že mě ve večerních hodinách (nejčastěji mezi 18-20 hodinou) často přepadne chuť na cokoliv (nejraději mám sladké)."

Odpověď:

Pro přesnější analýzu problému by bylo vhodné znát více informací. Pro nutričního poradce je důležité vědět, zda člověk přibírá postupně, nebo spíše skokově. Pokud totiž váha spíše stagnuje, a pak najednou poskočí, může být problémem psychická zátěž, na kterou tělo reaguje zvýšením hmotnosti. V takovém případě by byla vhodná konzultace, nejlépe s lékařem, odborníkem v homeopatii, protože homeopatické léky mohou takové zátěže odblokovat.

V případě postupného přibírání bude nutné rozebrat jídelníček. Nezáleží jen na množství, ale hlavně na složení jednotlivých denních porcí a také rozložení stravy během dne. Pokud převažují "chutě" večer, což je celkem obvyklé, bude příčina v nerovnoměrné hladině krevního cukru během dne. Nejlepší rada v tomto případě je ranní porce složených cukrů (obilninové celozrnné kaše - ne Bebe dobré ráno) a snaha udržovat hladinu cukru co nejstálejší celý den – to je pravidelný příjem sacharidů (ovoce, zelenina, cereálie, brambory, těstoviny – ne sladkosti!) nejlépe v kombinaci s bílkovinou. A to z toho důvodu, že sacharidy se v tomto případě uvolňují pomaleji s tím, že odpoledne a večer dávám přednost spíše zelenině a menšímu množství příloh nebo pečiva (ideální je celozrnné – ne vicezrné).

Velmi důležitý je také pitný režim během celého dne (ideální je voda) a režim sportovních aktivit (dejte si pozor na to, aby Vaše tepová frekvence při zátěži nebyla vyšší než vaše tzv. maximální tepová frekvence, protože pak se tuky nespalují – pozn. redakce: ideální je nechat si změřit maximální tepovou frekvenci odborníkem, který provede zátěžový test a vyměří vám ideální tepovou frekvenci při sportu, hubnutí, v klidovém režimu, atp.).

Přípravky na hubnutí, v reklamě tak účinné, bohužel účinné nejsou. V lepším případě to jsou jen vyhozené peníze. Místo toho zkuste následující věc: ráno po probuzení vypijte nalačno opravdu horkou vodu – tak horkou, jak nejvíce snesete (v rychlovarné konvici ji uvařte a vypijte, jakmile to zvládnete). Nezní to příliš lákavě, ale je to opravdu dobré (mnoho klientů mi dalo za pravdu). A pak další sklenice s citrónovou nebo grepovou šťávou. Jednak se očistí sliznice a citrónová šťáva působí proti okyselení, které také vede k ukládání tuků.

A nakonec se musím zmínit i o tom, jak sami své tělo vnímáme. Toto vnímám totiž jako nejdůležitější. V dnešní reklamou pokřivené době se to dělá těžko, v podstatě jsme od malička konfrontování s dokonalostí a tak se často vnímáme příliš kriticky, což nám přidává kil a ubírá let. Mějte se rádi za to, jací jste a ne za to, jací nejste.

Vaše Ludmila Pszczolková
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:29

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze