Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nedostatek mateřského mléka

Autor: MUDr. Věra Budková

Dotaz: Více než měsíc užívám homeopatický lék Ricinus communis 5 CH, a to z toho důvodu, že se mi tvořilo velmi málo mateřského mléka. Mohla jsem kojit pouze z 50%, zbytek tvořila umělá výživa. Po užívání tohoto léku se mi výrazně zvýšila produkce mléka, nyní kojím z 90%. Slyšela jsem však, že při dlouhodobém užíváním homeopatik, mohou mít homeopatika obrácený efekt. Proto se ptám, co si mám představit pod pojmem ,,dlouhodobé užívání,,. Je-li toto tvrzení pravda, nerada bych o mléko zase přišla.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Nemusíte se bát, není to pravda. Dlouhodobé užívání homeopatických léků neznamená obrácený efekt. Pravidlo je, že se zlepšováním stavu se homeopatické léky pomalu vysazují – tj. prodlužujte intervaly mezi podáváním granulí.

Nyní doporučuji tento postup: 3x denně 5 granulí (1.týden), další týden 2x denně 5 granulí a posléze 1x denně 5 granulí, nakonec ob den až do úplného vysazení.

Homeopatický lék však můžete znova pružně použít, pokud se laktace sníží.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 23:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze