Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Problémy s močovým měchýřem

Autor: Redakce

V zimním chladném období můžeme snadno nastydnout a mít potíže s močovým měchýřem a ledvinami, které jsou v tomto čase oslabené. Podobný dotaz řešila také naše čtenářka v naší Homeopatické poradně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

"Dobrý den. Trápí mě problémy s močových měchýřem. Prochladla jsem (dlouhodobý chlad) a cítím tlaky v zádech a citlivý močový měchýř. Při močení necítím žádné pálení. Celkově je oblast močového měchýře a ledvin - zad  citlivá, teplotu nemám, cítím se unavená, dělá mi dobře teplý obklad."

Doporučení MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii, která velmi laskavě a trpělivě odpovídá na dotazy našich čtenářů:

Doporučuji vám lék Arsenicum album 9 C - 2x denně 5 granulí po dobu 4 dnů. Je to lék, který zlepšuje močové projevy při užití teplých obkladů. Doprovodným projevem je výrazná astenie (celková tělesná slabost).

Dalším lékem je Staphysagria 9 C - 4x denně 5 granulí po dobu 4 dnů. Je to lék, který je velmi často užíván při bolestech močového měchýře, kdy moč bývá chemicky bez nálezu a při močení mizí pálení.

Vzhledem k únavě bych následně 1x týdně doporučila užití léku Sepia 15 C, 10 granulí jednorázově v neděli večer. Tento lék rovněž zaujímá pocity tíhy v malé pánvi, s bolestivým vyzařováním do bederní oblasti. Pacient často udává tlak v močovém měchýři. Pokud se budete cítit lépe, doporučuji vybrat jednu tubu léku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:36

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze