Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Problémy s močovým měchýřem

Autor: Redakce

V zimním chladném období můžeme snadno nastydnout a mít potíže s močovým měchýřem a ledvinami, které jsou v tomto čase oslabené. Podobný dotaz řešila také naše čtenářka v naší Homeopatické poradně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

"Dobrý den. Trápí mě problémy s močových měchýřem. Prochladla jsem (dlouhodobý chlad) a cítím tlaky v zádech a citlivý močový měchýř. Při močení necítím žádné pálení. Celkově je oblast močového měchýře a ledvin - zad  citlivá, teplotu nemám, cítím se unavená, dělá mi dobře teplý obklad."

Doporučení MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii, která velmi laskavě a trpělivě odpovídá na dotazy našich čtenářů:

Doporučuji vám lék Arsenicum album 9 C - 2x denně 5 granulí po dobu 4 dnů. Je to lék, který zlepšuje močové projevy při užití teplých obkladů. Doprovodným projevem je výrazná astenie (celková tělesná slabost).

Dalším lékem je Staphysagria 9 C - 4x denně 5 granulí po dobu 4 dnů. Je to lék, který je velmi často užíván při bolestech močového měchýře, kdy moč bývá chemicky bez nálezu a při močení mizí pálení.

Vzhledem k únavě bych následně 1x týdně doporučila užití léku Sepia 15 C, 10 granulí jednorázově v neděli večer. Tento lék rovněž zaujímá pocity tíhy v malé pánvi, s bolestivým vyzařováním do bederní oblasti. Pacient často udává tlak v močovém měchýři. Pokud se budete cítit lépe, doporučuji vybrat jednu tubu léku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze