Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Strach z petard! Vybavte se včas!

Autor: Lucie Nestrašilová

Již za chvíli budeme slavit příchod Nového roku. Budeme se veselit, slavit, dávat si novoroční předsevzetí a těšit se, že nám nový rok 2018 přinese štěstí, radost a lepší zítřky...

Ilustrační foto

Oslavy Silvestra však s sebou nepřináší jen těšení se na něco nového, ale spousta rodičů již nyní řeší, jak ubrání své děti strachu z létajících petard, ohňostrojů a hluku z očekávaného bujarého veselí. Pokud pak máte dítě bojácné a lekavé a je pro vás složité ho utišit, pak by pro vás mohla mít řešení homeopatie.

Paní doktorka MUDr. Věra Budková v této souvislosti doporučuje:

„Lékem, který bych při náhlém probuzení, leknutí, panice, strachu a složitosti děťátko utišit zvolila, by byl homeopatický lék Aconitum napellus 15 C - jednorázově podaných 5 granulí při probuzení by mohlo dítě ztišit a zklidnit tak, aby si nepříjemnou událost a leknutí dále nepamatovalo. Pokud by bylo intenzivní období hluku dlouhodobější (oslavy související s příchodem Nového roku trvají většinou již v období před a po vánočních svátcích), je vhodné dítěti podávat lžičku rozpuštěných 5 granulí léku vždy před spaním. V takovém případě lze očekávat, že bude dítě klidněji spát, svůj úlek neprojeví, případně se dá po probuzení rychleji ztišit.“

Pokud jste nejen rodiče, ale i majiteli zvířátka, domácího mazlíčka, potýkáte se s podobnými obavami jistě také. Ze svého dětství si pamatuji, že když jsme měli doma pejska, byl vždy nástup silvestrovských oslav stresem pro celou rodinu. Ne, že bychom se na oslavy a příchod Nového roku netěšili, ale věděli jsme, že náš pes bude při každé vystřelené petardě trpět.

Paní doktorka MVDr. Michaela Švaříčková, ve své knize „Poznáváme homeopatii, aneb Jak šetrně léčit psy a kočky“ doporučuje při projevech strachu ze tmy a bouřky i při hluku z petard a při ohňostrojích či střelbě, kdy je pes přes den pohodový, avšak v noci neklidný a při bouřce se snaží schovat, podání homeopatického léku Phosphorus 15 C v dávkování 1x denně, pak postupně omezovat na 1x týdně, až do vymizení projevů obtíží.

Pokud se tedy chystáte strávit Silvestra ve městě či na jiném rušnějším místě a jste zodpovědnými rodiči či majiteli zvířecích miláčků, nezapomeňte si včas doplnit svou domácí lékárničku.

Zdroj: "Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky", vydavatelství Grada, www.grada.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 06:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze