Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nutriční poradce radí...Lze nahradit mléčné výrobky?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Lze nahradit bílkoviny obsažené v mléčných výrobcích? Co můžeme dělat, když nám jejich konzumace způsobuje nadměrné zahlenění? Je pro nás jejich příjem nezbytně nutný? Odpověď na tyto a další otázky nám poskytla nutriční poradkyně, paní Ludmila Pszczolková, které se od 1. prosince můžete v rámci naší "Nutriční poradny" ptát i vy!
 

Ilustrační foto

V rámci naší "NUTRIČNÍ PORADNY" nás zaujal dotaz maminky dospívajícího syna vztahující se k užívání mléčných výrobků a s tím spojeným nežádoucím zahleněním. Jelikož se na nás s tímto problémem obrátilo vícero našich čtenářů, rozhodli jsme se názor naší nutriční poradkyně zprostředkovat i vám.

Dotaz čtenářky:

Na radu své lékařky-homeopatky jsem synovi (14 let, trpí na časté záněty nosních dutin a je trvale zahleněný) vysadila mléčné výrobky ze stravy. Zlepšení se dostavilo již po 3 týdnech a od té doby nebývá zahleněný a ani neměl zánět dutin. Jak dlouho máme tuto dietu dodržovat? Syn má jet se školou na lyžařský výcvik a nevím, jak mám vyřešit jeho stravování.

Názor nutriční poradkyně:

"Dobrý den, chválím Vaši snahu. Mléčné výrobky opravdu zahleňují a jejich příjem není pro nikoho nezbytně nutný. To, co je na mléčných výrobcích vyzdvihováno, je obsah bílkovin (lze velmi dobře zajistit masem, vejci, luštěninami, celozrnou moukou), dále je to vápník (opět lze zastoupit luštěninami, celozrným pečivem, zeleninou), vitamin A (zelenina a ovoce) a vitaminy skupiny B (luštěniny, listová zeleniny, vejce, maso, ryby, obiloviny). Vzhledem k věku syna může být otázkou dostatečný přísun vápníku. I tady ale lze vápník poskytovat z uvedených potravin. Řešení je prosté a přitom velmi nelehké. Vyvážená strava bez rafinovaných tuků, cukrů a bílé mouky. Tuky snižují vstřebatelnost vápníku, cukr zvyšuje překyselení organizmu a nutí ho tak ke zvýšené potřebě vápníku a bílá mouky obsahuje velmi málo cenných látek na úkor vysoké kalorické hodnoty.

Ale na druhou stranu je syn už dost velký na to, aby pochopil, že je strava důležitá a také už sám na sobě poznal, jak. Takže se bude muset naučit ptát, zda v tom kterém jídle je nebo není mléko, smetana nebo sýr.

Snídaně asi problém nebude, vždycky se dá snídat pečivo s máslem (jde sice o mléčný výrobek, ale s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem bílkoviny, která je většinou příčinou alergií), můžete mu dát svůj džem nebo med. Salám za vhodnou snídani nepovažuji u nikoho, natož u dítěte. Pokud má rád lupínky, dejte mu sebou ovesné nebo sójové mléko, třeba sušené. Když syn poprosí paní kuchařku, určitě mu pomůže. Do polévek se mléko často nedává a pokud bude druhým jídlem nějaká omáčka, pak sní syn jen přílohu a maso. Já jsem dceři, která měla také alergii na mléko, sebou chystala zavařované maso a ona si ho tam prostě nechala ohřát. Mnoho podniků už na takové zákazníky myslí a jsou na ně připraveni. Rozhodně bych synovi lyžování neodpírala, určitě máte kontakt na ubytování, zavolejte tam a poptejte se.

Co se týče délky "diety", tak bych nikam nespěchala. Syn sice roste a jeho nutriční potřeby jsou vyšší, vše ale lze řešit i jinými potravinami než je mléko. Po dobu, kdy nebude jíst mléčné výrobky bych podávala synovi vápník z Welledy (mleté skořápky ústřic v homeopatickém ředění). Určitě bych počkala alespoň půl roku, pak bych postupně zkusila zakysané mléčné výrobky (čistý bílý jogurt a kysaná smetana). Pokud bude po tu dobu jeho strava opravdu "zdravá", pak střevo zregeneruje a bude tolerantní. Jsem si ale jistá, že bude syn na mléčné výrobky vždy reagovat citlivě, tzn. že pokud jich bude moc, zareagují sliznice tak, jak to bylo dříve.

Metabolizmus je složitý proces a podílí se na něm nejen ty orgány, o kterých všichni víme, ale i psychika, a to mnoho lidí neví. Hodně informací a vjemů musíme "strávit" a ve věku 14 let je jich někdy až příliš. To ale není předmětem této poradny.

Ludmila Pszczolková


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Ing. Ludmila Pszczolková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Ing. Ludmila Pszczolková nutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze