Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

„Vojtovka“ a homeopatie

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Patříte mezi ty maminky, které se denně ptají: „Proč zrovna my musíme cvičit Vojtovku?“ Pak si určitě přečtěte následující řádky. Homeopatické léky mohou doplnit léčbu Vojtovou metodou pro vás i pro vašeho malého bojovníka!  

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nejdříve přijde šok z informace, že něco není v pořádku, tolik se bojíte o své děťátko, aby bylo zdravé. Studujete rozporuplné informace na internetu a v knížkách, znáte pár maminek, jejichž život se tímto cvičením obrátil naruby. Pláčete, čtete a jste vyděšená. V takovém případě vám může pomoci homeopatický lék Ignatia amara 15 C v dávce 5 granulí 2x denně. Vrátí vám vaši sebejistotu a pomůže vám vstoupit do terapie s klidnou hlavou, budete ji potřebovat, protože hlavním terapeutem při cvičení svého dítěte Vojtovou metodou budete právě vy.

Poté zjistíte, že léčba Vojtovou metodou je velmi účinná, ale zároveň velmi náročná. Často zvládáte cvičení 4x denně bravurně, ale všechno ostatní musí jít stranou. V této fázi jste spíš unavená, ospalá a přecitlivělá vůči svému okolí. Máme pro vás dobrou zprávu, i teď můžete „dobít baterky“ pomocí homeopatie. Užívejte Kalium phosphoricum 15 C v dávce 5 granulí 2x denně. Vrátí se vám energie a sebekontrola.

Vaše děťátko také prochází různými fázemi adaptace na pravidelné cvičení Vojtovou metodou. Nejdříve je zmatené a nerozumí, proč je najednou vytrženo ze svého blahobytu a musí cvičit. Tyto pocity můžete zmírnit podáváním homeopatického léku Aconitum 15 C v dávce 5 granulí 2x denně první 3 dny cvičení. Pokud budete svým přístupem dávat dítěti jasně najevo, že cvičení není nic nenormálního, ale že od teď bude patřit do jeho života stejně jako třeba kojení a přebalování, brzy se adaptuje. Dobrou adaptaci poznáte jednak podle způsobu pláče, který při bolesti zní úplně jinak. Jednak brzy zjistíte, že když dítě zacvičíte a pustíte jej ze cvičební polohy, velmi rychle se uklidní. Při cvičení Vojtovou metodou děti pláčí a neznamená to, že je cvičení bolí, nelíbí se jim pouze omezení „osobní svobody“ a nemají jiný komunikační prostředek, kterým by vám tuto skutečnost sdělily. Můžete si dále přečíst pár rad, jak adaptaci urychlit, a tak lépe zvládnout:

Nelitujte dítě při cvičení ani po něm!

Dítě pak vnímá cvičení jako něco nenormálního, podle tónu vašeho hlasu pozná, že by se mu cvičení nemělo zamlouvat.

Nerozptylujte dítě při cvičení!

Jistá dávka pláče při cvičení je do určitého věku normální a často i žádoucí, reflexní aktivita organismu, kterou pohybový systém odpovídá na dráždění reflexní zóny je pak většinou rychlejší a kvalitnější. Navíc bez rozptylování zvládnete cvičební jednotku za kratší čas a získáte čas na mazlení, hru a jiné činnosti.

Nesrovnávejte své dítě s jinými!

Každé dítě je individuální, má jiné kvality a limity, a to že sousedovic Karolínka už sedí, nemusí být v jejím případě vůbec žádoucí, ale vy to ani nevíte. Věřte sobě a svému terapeutovi.

V průběhu celé terapie můžete posun v psychomotorickém vývoji svého dítěte podpořit také podáváním homeopatického léku Baryta carbonica 9 C v dávce 5 granulí 1x denně a homeopatického léku Rhus toxicodenron 15 C v dávce 5 granulí 1x denně.

A hlavně: „Věřte si!“ a budete se svým malým bojovníkem výborný tým!

Vaše Radana

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:08

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze