Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Sedím, sedíš, sedíme u počítače!

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Když při práci u počítače pociťujete bolesti a problémy v pohybovém systému, nevěšte hlavu a zkuste nejdříve vyzkoušet pár cenných rad.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mohlo by se říci: „Tak změňte zaměstnání“, jenže… v dnešní době je velmi těžké najít si zaměstnání, které vám po všech stránkách vyhovuje: aby bylo blízko…, abych se stihla postarat o rodinu…, abych trávil dost času s dětmi…, abychom naši rodinu zabezpečili… Proto: „Pořádně si k tomu sedněte!“

Víte, jak správně sedět?

Při správném sedu jsou stehna rozevřená od sebe v úhlu asi 90 stupňů nebo aspoň co nejvíce možném pod touto hranicí. Celé plosky nohou jsou položeny na podložce. Pánev překlopte lehce dopředu do prostoru mezi stehna, to způsobí, že se i celé tělo nakloní trochu dopředu. Tento předklon vyrovnejte lehkým záklonem v hrudní páteři tak, aby byla celá páteř rovně – kolmo k zemi.

Velmi rozšířený je pokyn „Lopatky k sobě“, to ovšem vede často právě k přetížení svalů, které spojují trup s krční páteří a hlavou a následně k chronickým bolestem. Proto nechejte ramena raději volně viset k podložce. Ruce by měly být vždy položeny na podložce, při psaní na klávesnici nebo při práci s myší jsou opřeny v oblasti zápěstí. Tak a je to! Teď sedíte správně. Nikdo nevydrží sedět v takovém sedu celý den, to je správná připomínka. Nevadí. Hodně pomůže i to, když takový sed opakovaně přes den zaujmete. Vůbec nejlepší je totiž sed aktivní, dynamický, při kterém polohu jednotlivých segmentů těla vůči sobě často měníte.

Pomůcky pro správný sed

Často doporučovaný sed na velkém gymnastickém míči místo židle potřebuje také vysvětlení. Pokud budete sedět na gymnastickém míči v zátěžovém sedu, budete si spíše ubližovat než pomáhat. Jak jsme si už napsali, ve správném sedu nikdo dlouhou dobu nevydrží. Proto i sed na míči využívejte jen jako příjemnou změnu pro váš pohybový systém, ale ne trvale. Stejně tak můžete využít i sed na lehce nafouknutém overballu, který si položíte na židli. Bude vás nutit stále balancovat, což je na chvíli příjemné, po delší dobu však také může navodit přetížení.

Úprava prostředí

Upravte si pracovní prostředí tak, aby bylo ergonomické. Monitor umístěte doprostřed stolu. Když už na něj musíte koukat, ať jste u toho alespoň symetricky, to je menší zlo. Věci, které často používáte, rozmístěte rovnoměrně na obě strany pracovního prostředí tak, abyste se stejně často otáčeli doprava i doleva.

Při bolestech v pohybovém systému při práci s PC můžete využít i tyto homeopatické léky:

  • Ruta graveolens 9 C – 5 granulí 2x denně při bolestech a pálení očí, při bolestech v oblasti loktů a ramen z delšího psaní na klávesnici nebo práci s myší.
  • Nux vomica 9 C – 5 granulí 3x denně při bolestech v bederní krajině, přecitlivělosti a psychickém přetížení z práce.
  • Apis mellifica 30 C – 5 granulí 3x denně při počátečních projevech syndromu karpálního tunelu.
  • Hypericum perforatum 15 C – 5 granulí 3x denně při bolestech, které vyzařují po délce končetiny.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze