Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Hrdinou proti své vůli

Autor: Václav Nestrašil

Pánové přiznejme si to! Komu z nás nedělá dobře, když jsme ženami považováni za tvrdé chlapíky, neřku-li hrdiny? Jasně, že každému! Nebo alespoň naprosté většině. Výjimkou by mohli býti snad pouze ti z nás, jejichž snem je žít v registrovaném partnerství.

 

Ilustrační foto

No což ale o to...Zahrát si na drsňáka při letmém kontaktu před cizí kráskou, to by ještě nebyl až tak velký problém, to by nám šlo! Takový objekt našeho čepýření a předvádění se přece nemůže nic vědět o tom, že při „Poště pro tebe“ často brečíme jako želvy a že raději spolykáme tubu Ibalginů, než bychom navštívili zubaře. Ale jak stejného efektu dosáhnout u své manželky, se kterou žijete mnoho let a která vám při zmiňovaném televizním pořadu podává papírové kapesníčky? To už se zdá býti v podstatě nemožné, že? Jenže... Pánové... Já to dokázal!!! Vážně! Nepropadejte beznaději! Určitá šance tu čistě teoreticky je!

Pokud jsem vám ale předchozím prohlášením nalil nečekaného optimismu do žil, pak vaše nadšení musím, bohužel, hned vzápětí poněkud zkalit. Nemohu totiž tvrdit, že je to má zásluha! To bych vám lhal... Je to zásluhy mé ženy! Ano, čtete dobře. To, že jsem v jejích očích hrdinou a tvrďákem, je její práce...

Moje žena totiž před lety propadla vášni zvané Homeopatie! Svatý Pavel nevěřil ve vzkříšení Ježíše Krista tak silně, jako moje žena v léčebné účinky těchto přírodních léčiv! A protože svoji práci chápe jako poslání a sama sebe pasovala do role věrozvěsta tohoto moderního medicínského evangelia, nevynechá jedinou příležitost, aby o své pravdě nepřesvědčila i nás ostatní. Důsledkem toho pak je, že čeká na jakoukoliv příležitost, která by ji umožnila zahájit léčbu!

Když jsem tedy občas přišel domů unavený z práce a nehýřil zrovna entusiasmem, hned měla za to, že na mě něco leze a donesla mi Oscillo! Že prý je to zázrak na začínající chřipku a nachlazení! Na moji argumentaci, že nemocný nejsem, měla pak pohotovou odpověď ve stylu, že to je sice moc fajn, ale abych totéž mohl říci i zítra, tak je požití Oscilla zcela nezbytné. Při razantnějších protestech, ke kterým jsem se však odvážil pouze při zcela výjimečně mizerných náladách, mě usadila direktem: „Hele! Homeopatikum je přírodní medikament! Ten ti určitě neublíží!“. No řekněte... Dá se s takovým argumentem nějak hlouběji polemizovat?

V obdobích, kdy jsem měl pak to štěstí, že mě práce nezotročovala příliš a já mohl častěji zajít s kamarády ze sousedství za garáže na naše brigádně udržované tenisové kurty, jsem vždy na cestu dostal Arniku. Že prý už nejsem nejmladší, ať si to uvědomím a že s Arnikou se mi vrátí síla! Pokus o žert, že to si teď před olympiádou vážně nemohu dovolit, protože nás kterýkoliv večer může přepadnout antidopingová kontrola mezinárodního olympijského výboru, ji nemohl zaskočit... „Miláčku...“ sdělila mi „Arnika není žádné dopingové svinstvo! To je výtažek z bylin! A pokud by členové antidopingové komise měli snad přeci jen s Arnikou nějaký problém, tak je pošli za mnou. Já už jim to vysvětlím...“ No...upřímně řečeno...usvědčit vítěze Tour de France z užití nepovolených látek by pro takovou komisi bylo zcela jistě snazší, než zahájit s mojí ženou diskuzi na téma prospěšnosti užívání homeopatik.

Tak už chápete? Pánové já nemarodil snad od revoluce!!! Tedy přesněji řečeno...Já si po tuto dobu ani jednou netroufl postěžovat na nějaké zdravotní neduhy či slabost! Já bych snad i otevřenou zlomeninu stehenní kosti raději zatajil nošením širších šusťákových kalhot, než bych to své ženě přiznal! No a moje žena mě pro tuto moji „vlastnost“ VELMI OBDIVUJE! Že je prý ráda, že nejsem jako ostatní chlapi, které dokáže skolit už jen mírná rýmička. Že je jí líto kamarádek, jejichž muži považují kašílek za nezvratný důkaz neléčitelné rakoviny. Že mít takového chlapa doma, tak by si ho nemohla vůbec vážit a že je tedy moc ráda, že já takový bolestínek nejsem. Že jí to nemíním vyvracet, to snad chápete..:-)

S jejími ambicemi léčit všechny neduhy tohoto světa ale přeci jen budu muset něco dělat. Včera večer jsem totiž našemu malému čtyřletému synovi Vašíkovi četl básničku o tom, jak se polámal mraveneček. Znáte to... Že to už jako ví celá obora atd. Jenže... Když se chudáček malej vzápětí dozvěděl, že k němu zavolali „mravenčího doktora“, tak na mě naprosto nechápavě pohlédl a s tím nejzmatenějším výrazem ve tváři se mně zeptal: „Tatínku! A proč k němu nezavolali naší maminku??? Ta by přece věděla nejlépe jak ho vyléčit!“

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Václav Nestrašil

Autor: Václav Nestrašillaik, který se s homeopatií pomalu seznamuje...

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:55

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze