Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická lékárnička do kapsy

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Homeopatických léků je spousta a indikace každého jsou jasně dané a specifické. Ale co dělat v akutních situacích, když jsme v práci, v autobuse, na ulici nebo někde na cestách a potřebujeme ihned zareagovat a začít léčit sebe nebo někoho blízkého?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mít s sebou celou homeopatickou lékárnu je nemožné, existují nejrůznější pohotovostní lékárničky, ale ty jsou často poměrně neskladné. Pro ty nejakutnější stavy a první pomoc se mi v průběhu let osvědčila „kapesní“ lékárnička, která se vejde opravdu do kapsy, do tašky a nebo do jakékoliv dámské kabelky, a tak ji lze mít kdykoliv k dispozici. Mám v ní čtyři homeopatické léky a s těmi si vystačím téměř na všechny problémy homeopatické první pomoci.

První tubou je Aconitum napellus 30 C. Indikace na akutní horečnatá onemocnění je známá snad každému, kdo se o homeopatii alespoň trochu zajímá. Aconitum většinou používám preventivně. V obraze tohoto léku je první fáze zánětu s překrvením tkání a pocitem horkosti, a tak kdykoliv cítím, že na mě „něco leze“ a cítím vnitřní horko a jsem citlivý na chlad, dám si 5 kuliček spolu s Oscillococcinem a vše odchází jako mávnutím kouzelného proutku.

Aconitum 30 C (pozn. redakce: u této indikace je stejně účinný lék v ředění 9 nebo 15 C) je také výborná prevence jakýchkoliv stavů po prochlazení. Pokud kdekoliv prochladnu nebo promoknu chladným deštěm a nebo mě „profoukne“ na podzimní či zimní procházce či při podzimním zahradničení, opět si vezmu 5 kuliček hned, jak můžu, vypiji teplý čaj a nebezpečí je zažehnáno.

Další indikací tohoto léku v první pomoci jsou všechny stavy, které pacient popisuje slovem šok. Může to být šok ze závažnějšího úrazu, kdy má postižený strach ze smrti, ať už je tento strach oprávněný nebo ne. Další podobnou situací je například autonehoda, a to i když se nikomu nic závažného nestane. Mimo to i náhlé úleky všeho druhu a reakce na jakékoliv špatné zprávy. Jedna či dvě dávky Aconita postiženého zklidní a vrátí mu racionální náhled na celou situaci.

Druhým lékem, který v lékárničce mám je samozřejmě Arnica 30 C, (pozn. redakce: u této indikace je stejně účinný lék v ředění 9 nebo 15 C) na úrazy všeho druhu, ale také jako prevence bolavého těla a únavy po sportování, nebo po jakékoliv fyzicky namáhavé činnosti. V prevenci po sportovních či pracovních výkonech postačí jedna dávka 5 kuliček. U úrazů se samozřejmě neobejdu bez opakovaného podání, které se řídí intenzitou bolestí. Osobně ho často používám i na obnovu energie po náročné noční službě. Prostě na všechny situace, kdy se fyzicky cítím „jako zbitý“ a K.O.

Třetím lékem je Nux vomica 5 C. V té první pomoci jej využívám nejvíce ve dvou situacích. Jednak je to opět pocit, že na mě „něco leze“, ale za žádnou cenu se nemůžu zahřát a nejradši bych si na zahřátí dal něco „ostřejšího“. Pár dávek Nux vomica a tubička Oscillococcina, teplý čaj a za pár hodin jsem opět fit.

Druhou situací, kdy tenhle lék používám jako první pomoc jsou všechny gastrointestinální problémy. Když cítím, že mi něco „nesedlo“, cítím těžký žaludek a nebo když mě přepadne průjem a nevím jakou má příčinu. Prostě začít s nespecifickou detoxikací co nejdřív. Pokud by ale bylo podezření, že by ten průjem mohl být infekční, vždy je ale dobré doplnit Nux vomica 5 C opět Oscillococcinem.

A jaký je ten čtvrtý lék? No to jsou samozřejmě tři dózy Oscilla, které si dám nejdřív - ať už se cítím vyčerpaný nebo když na mě „něco leze“.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 16:55

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze