Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

(H)omeoart – homeopatie v současném umění

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Homeopatie a umění...mají k sobě blízko? Jak vnímají homeopatii současní umělci? Je homeopat určitým způsobem i umělec?  

Ilustrační foto
Zdroj: www.omeoart.org

Odpovědi často abstraktní a plné fantazie můžeme najít na jedné z výstav projektu „Omeoart“ (v italské abecedě chybí písmeno “H“). Vznikl v Itálii před 10 lety a zaštiťuje výstavy obrazů a uměleckých děl z keramiky od známých umělců na témata spojená s homeopatií. Umělci sdílející nadšení pro tuto přírodní léčebnou metodu tvoří například na téma „Dialog mezi uměním a homeopatií“.

Proč cítí současní italští umělci potřebu věnovat se tomuto tématu, objasňuje Grazia Chiesa (spoluzakladatelka Fondazione D’Ars Oscar Signorini Onlus): „Když jsme v harmonii sami se sebou a s přírodou, komunikace proudí z našeho srdce jako voda ze studny. Je pro nás důležité být součástí dějin, ale ještě víc důležité je být v harmonii s přírodou, s jejími rytmy, jejími plody, její neměřitelnými zdroji rovnováhy, energie a krásy.“

V rámci tohoto projektu proběhly v posledních letech výstavy v Miláně, Ravello a Rímě. Tento projekt umožnil vznik historicky první sbírky současných obrazů na téma homeopatie.

Homeopatie je léčebná metoda vyžadující od lékaře kromě odborných znalostí z medicíny a homeopatie mnoho dalších schopností. Umění lehce a nenuceně propojit příznaky fyzické s příznaky psychickými, symptomy pacienta abstrahovat a syntetizovat. To všechno nelze bez citu k barvám a jejich odstínům... Nestačí ovládat techniku a mít k dispozici kvalitní olejové barvy. Bez kreativity je dílo pouze řemeslnickým výrobkem. Kreativní myšlení umožňuje homeopatovi „vytvořit“ pro každého pacienta jedinečný předpis.

Do galerie chodíme načerpat rovnováhu, energii a krásu. Kdo léčí pomocí homeopatie, vnímá tyto dimenze i ve vztahu ke svým pacientům. K docílení rovnováhy a navrácení ztracené energie pomůžou dobře zvolené homeopatické léky. Pacient, který se díky léčbě vrací do „svého středu“ je na nejlepší cestě k harmonii se svým okolím a přírodou.

 

Zdroj: www.omeoart.org

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 06:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze