Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

(H)omeoart – homeopatie v současném umění

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Homeopatie a umění...mají k sobě blízko? Jak vnímají homeopatii současní umělci? Je homeopat určitým způsobem i umělec?  

Ilustrační foto
Zdroj: www.omeoart.org

Odpovědi často abstraktní a plné fantazie můžeme najít na jedné z výstav projektu „Omeoart“ (v italské abecedě chybí písmeno “H“). Vznikl v Itálii před 10 lety a zaštiťuje výstavy obrazů a uměleckých děl z keramiky od známých umělců na témata spojená s homeopatií. Umělci sdílející nadšení pro tuto přírodní léčebnou metodu tvoří například na téma „Dialog mezi uměním a homeopatií“.

Proč cítí současní italští umělci potřebu věnovat se tomuto tématu, objasňuje Grazia Chiesa (spoluzakladatelka Fondazione D’Ars Oscar Signorini Onlus): „Když jsme v harmonii sami se sebou a s přírodou, komunikace proudí z našeho srdce jako voda ze studny. Je pro nás důležité být součástí dějin, ale ještě víc důležité je být v harmonii s přírodou, s jejími rytmy, jejími plody, její neměřitelnými zdroji rovnováhy, energie a krásy.“

V rámci tohoto projektu proběhly v posledních letech výstavy v Miláně, Ravello a Rímě. Tento projekt umožnil vznik historicky první sbírky současných obrazů na téma homeopatie.

Homeopatie je léčebná metoda vyžadující od lékaře kromě odborných znalostí z medicíny a homeopatie mnoho dalších schopností. Umění lehce a nenuceně propojit příznaky fyzické s příznaky psychickými, symptomy pacienta abstrahovat a syntetizovat. To všechno nelze bez citu k barvám a jejich odstínům... Nestačí ovládat techniku a mít k dispozici kvalitní olejové barvy. Bez kreativity je dílo pouze řemeslnickým výrobkem. Kreativní myšlení umožňuje homeopatovi „vytvořit“ pro každého pacienta jedinečný předpis.

Do galerie chodíme načerpat rovnováhu, energii a krásu. Kdo léčí pomocí homeopatie, vnímá tyto dimenze i ve vztahu ke svým pacientům. K docílení rovnováhy a navrácení ztracené energie pomůžou dobře zvolené homeopatické léky. Pacient, který se díky léčbě vrací do „svého středu“ je na nejlepší cestě k harmonii se svým okolím a přírodou.

 

Zdroj: www.omeoart.org

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:05

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze