Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Příprava na lyžařskou sezónu

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Chystáte se i letos na lyže? Těšíte se, ale máte obavy, že jste již dlouho nelyžovali? Můžete se dobře připravit! Kromě jiného nezapomeňte ani na homeopatii...  

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Rozcvičte se!

Protáhněte si dlouhé svaly na nohou! Ve stoji bokem ke zdi nebo vleže na břiše si rukou přitáhněte patu směrem k hýždím, při protahování nepružte ani nehmitejte, ale pomalu zvyšujte rozsah pohybu do pocitu tahu, ne bolesti. Předkloňte se vestoje při natažených kolenou a protahujte zadní stranu stehen ohnutím k zemi. Posaďte se na podlahu, roznožte natažené nohy, natáhněte ruce dopředu do prostoru mezi dolní končetiny, až ucítíte tah na zadní a vnitřní straně stehen.

Po tomto protažení se postavte před zrcadlo do mírného podřepu, nohy dejte od sebe na šířku ramen. Přenášejte váhu na levou a pravou nohu, aniž byste změnili šířku stoje a výšku podřepu, pak přenášejte váhu vpřed a vzad. Těmito snadnými cviky zvýšíte vnímání svalových a vazivových buněk v oblasti kolenních a hlezenních kloubů, a ty pak budou moci lépe reagovat na zatížení při lyžování. Po lyžování svaly opět protáhněte!

Zkontrolujte výbavu!

Nemusí být pravidlem, že vám vaše letitá výbava i letos padne jako ulitá. Noha prodělává během let tvarové změny a je potřeba zkontrolovat, jestli vás lyžařské boty někde netlačí. Vyplatí se také koupit kvalitní podkolenky, které se nerolují, sníží se tak riziko otlaků a případného vzniku drobných zánětů kůže a podkoží, které se pak dlouho hojí. V neposlední řadě bude možná potřeba přeladit nastavení hmotnosti uživatele na vázání. Příčinou mnoha úrazů kolene je právě to, že se lyže včas neodpojí od vaší boty.

Myslete na prevenci!

Kromě dostatku tekutin a svačinky si můžete vzít také homeopatika. Pokud nejste zvyklí na pravidelnou fyzickou zátěž, můžete tak minimalizovat svalovou únavu a bolest. Užívejte homeopatický přípravek Arnica montana 9 C 4x denně 5 granulí, první dávku si dejte ještě před lyžováním, ostatní během dne.

Pokud dodržíte všechna výše uvedená doporučení a úrazu se přesto nevyhnete, můžete homeopatický přípravek Arnica montana 9 C použít také jako doplnění první pomoci, užijte 5 granulí co nejdříve od úrazu a pak 4x denně.

První pomoc můžete doplnit také dalšími homeopatickými přípravky, specificky k danému traumatu:

Ruta graveolens 9 C – 5 granulí 4x denně v případě podvrtnutí kloubu,

Rhus toxicodendron 9 C – 5 granulí 4x denně v případě natažení vazů.

Po celou dobu léčení úrazu je vhodné pokračovat v užívání homeopatického přípravku Arnica montana 9 C v dávce 5 granulí 4x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:04

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze