Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

1796...rok, kdy byla objevena homeopatie

1796. Rok, kdy byla homeopatie oficiálně objevena, je rovněž dílem podivuhodné shody náhod (bylo to však skutečně náhodou?) rokem prvního očkování.

Ilustrační foto

Právě toho roku se v Anglii Edward Jenner pokusil ochránit jistého mladíka před černými neštovicemi tím, že mu naočkoval obsah pustuly ženy, která byla postižena kravskými neštovicemi.

Hahnemann, "otec homeopatie", dospěl k závěru, že tento objev se dokonale shoduje s principem podobnosti, aplikovaným podle podobných protokolů: on sám používal jako kurativní lék velmi malé množství léčebné drogy, které je schopno vyvolat podobné onemocnění (cibule u rinitid, neboť způsobuje slzení a výtok naúrovni nosní sliznice, včelí jed u otoků a zánětů, protože je sám schopen je vyvolat).

Jenner používá jako preventivní lék malé množství patologického sekretu, který se vytvoří při onemocnění podobném tomu, proti němuž se chceme ochránit. Úsměvné je, že homeopatie a vakcíny vždy zaujímaly zvláštní postavení ve farmakologii a v předpisech a že Francii patří světové prvenství v obou dvou těchto disciplínách.

Christian Boiron

Zdroj: Proč důvěřuji homeopatii, nakladatelství Fontána

 

Chcete se o homeopatii dozvědět více? Pokud zní vaše odpověď "ANO", doporučujeme Vám knihu Christiana Boirona "Proč důvěřuji homeopatii". Autor v knize popisuje svou cestu a svůj vztah k homeopatii. Bez okolků, gest či sektářských úchylek: "Jsem natolik přesvědčen o dnešním významu a potenciálu homeopatie, že mohu bez obav hovořit i o jejích slabých stránkách a mezích. Stejně jako alopatie, i ona se musí neustále přehodnocovat, zpochybňovat a vyvíjet, a zdokonalovat tak svoji službu pacientům".

Knihu si můžete objednat v kanceláři Homeopatické lékařské asociace na e-mailu: info@hla-homeopatie.cz Cena pro členy HLA: 170,- Kč, Cena pro nečleny: 190,- Kč. K ceně bude připočteno balné, poštovné a poplatky za dobírku ve výši 90,- Kč.

 

 

 

 

 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2019 05:32

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze