Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie je zemí se svým jazykem…

Autor: Lucie Nestrašilová

Homeopatie je zemí, která je podobně jako všechny jiné země určena a vymezena svými hranicemi a svým jazykem.Slova homeopatického jazyka, to jsou homeopatická léčiva, která jsou ve většině zemí na světě stanovena, kodifikována a zákonem regulována.

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Těchto slov je mnoho, a přestože existují různé způsoby – apriori všechny oprávněné – jak je napsat a jak je používat, máme alespoň to štěstí, že používáme ta stejná slova.

Homeopatie je jazyk. Jistěže pluralitní a rozmanitý, ale specifický. Abychom mohli být opravdu účinní v oboru homeopatie, je nezbytné znát mnoho slov, jako v každé zemi, jako v každém jazyce. Ale i s několika málo slovy se v cizí zemi můžeme v každodenních situacích domluvit: v hotelu, v restauraci, na letišti, v taxi, v obchodech...Slova, která nám pomohou se snadno domluvit v oblasti homeopatie v běžných situacích, jsou arnica, chamomilla, apis, arsenicum album a pár dalších. Tato slova jsou klíčová a jelikož jsou velmi účinná, chceme se jich naučit víc.

A tak se učíme stále nová a nová slova, používáme je s větší přesností, větší účinností a zjišťujeme, že je také třeba se naučit gramatiku a různé nuance. A čím více je používáme, tím více si věříme, tím více získáváme motivace a tím podáváme lepší výkony.

Náš jazyk je definován zcela přesně: „slovy“ našeho jazyka jsou léky čím dále tím více kodifikované a zákonem regulované. Homeopatické léky uznávají farmaceutické encyklopedie většiny zemí světa, což je pro samotnou homeopatii faktickým uznáním.

Christian Boiron, dne 14.5.2008
Zdroj: kniha „Proč důvěřuji homeopatii“

 

Chcete se o homeopatii dozvědět více? Pokud zní vaše odpověď "ANO", doporučujeme Vám knihu Christiana Boirona "Proč důvěřuji homeopatii". Autor v knize popisuje svou cestu a svůj vztah k homeopatii. Bez okolků, gest či sektářských úchylek: "Jsem natolik přesvědčen o dnešním významu a potenciálu homeopatie, že mohu bez obav hovořit i o jejích slabých stránkách a mezích. Stejně jako alopatie, i ona se musí neustále přehodnocovat, zpochybňovat a vyvíjet, a zdokonalovat tak svoji službu pacientům".

Knihu si můžete objednat v kanceláři Homeopatické lékařské asociace na e-mailu: info@hla-homeopatie.cz Cena pro členy HLA: 170,- Kč, Cena pro nečleny: 190,- Kč. K ceně bude připočteno balné, poštovné a poplatky za dobírku ve výši 90,- Kč.

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:32

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze