Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Císařský řez očima porodní asistentky

Autor: Bc. Romana Gogelová

Z pozice porodní asistentky (s nejhlubším přesvědčením a zkušeností) mi nedá, než připomenout, že spontánní porod je stále zdaleka nejlepší a bezpečnou alternativou příchodu děťátka na svět pro maminku i dítě. Bylo by zcela mylné se domnívat, že je císařský řez pro obě strany šetrnější možnost. 

Ilustrační foto

Jsou však situace, ve kterých se císařskému řezu nevyhneme a je důležité umět tento fakt přijmout, připravit se. Závažná onemocnění v anamnéze maminky nebo dítka, nesprávná poloha děťátka, vcestná placenta nebo akutní stavy, ve kterých hrozí nebezpečí v průběhu porodu matce nebo dítěti. To jsou důvody, proč neváhat s operací.

Přijmout situaci znamená být připravená. Maminky, které mají zájem využít homeopatii v přípravě na císařský řez, se mohou spolehnout na její pozitivní vliv na psychosomatiku a rychlou regeneraci. V zásadě by mělo totiž platit vždy zlaté pravidlo, že je v první řadě třeba opečovat maminku, která díky své dobré kondici potom zajistí bezvadnou péči o novorozence!

Pokud tedy patříte do řad příznivců homeopatie a čeká Vás právě tato situace, nebo pokud jste již tuto operaci podstoupily, můžete se homeopaticky ošetřit takto:

Homeopatika před císařským řezem:

  • Arnica montana 15 C – prevence krevních ztrát, působí na stěny cév - zvyšuje jejich elasticitu, užívat 14 dní před plánovanou operací 5 granulí 2x denně.
  • Gelsemium sempervirens 15 C – působí pozitivně na psychiku, dokáže zvládnout váš strach z výkonu, užívat 14 dní před operací 1x denně, v případě potřeby možno i 2x denně
  • Osciloccoccinum posiluje imunitu, což se vždy v pooperačním období hodí, užívat 1 tubu 1x týdně.

Ze zmíněných homeopatik si připravte koktejl - do malé láhve neperlivé vody dejte dávku homeopatik na celý den (včetně Oscillococcinum 1x za týden) a po protřepání popíjejte v průběhu dne. Pokud přípravu nestihnete v plném rozsahu, nelamte si s tím zbytečně hlavu, svůj velmi pozitivní význam má i podávání homeopatik po operaci.

Platí pravidlo, že čím rychleji po operaci s užíváním začnete, tím rychleji se efekt dostaví. K přípravě koktejlu je dobré použít plastovou láhev od vody - nejlépe s pítkem, které brání rozlití. Opět je dobré vyrobit si koktejl už před operací a ponechat si ho v malé plastové lahvičce na nočním stolku - tak se vám obsah nevyleje, když pijete vleže. V okamžiku, kdy vám ošetřující personál povolí přijímat tekutiny - nejdříve většinou čaj, můžete pomalu začít popíjet i homeopatický koktejl, vždy po předchozím protřepání.

Homeopatika po císařském řezu:

  • Arnica montana 15 C  užívat 3x denně 5 granulí
  • Staphysagria 9 C – hojí výborně všechny řezné rány, dělá tenké jizvy, mimo to napomáhá zhojit podrážděný epitel močové trubice po zacévkování, užívat 3x denně 5 granulí
  • China 9 C – napomáhá hradit ztráty tekutin (krev, plodová voda), užívat 3x denně 5 granulí denně.

Přeji všem maminkám, které se rozhodnou využít moje rady, zdravé děťátko, bezproblémový průběh operace s následnou hladkou rekonvalescencí a zároveň se před nimi skláním s hlubokou úctou k jejich obětavé péči o děti v tomto náročném období.

Vaše porodní asistentka

Bc. Romana Gogelová

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:51

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze