Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Císařský řez očima porodní asistentky

Autor: Bc. Romana Gogelová

Z pozice porodní asistentky (s nejhlubším přesvědčením a zkušeností) mi nedá, než připomenout, že spontánní porod je stále zdaleka nejlepší a bezpečnou alternativou příchodu děťátka na svět pro maminku i dítě. Bylo by zcela mylné se domnívat, že je císařský řez pro obě strany šetrnější možnost. 

Ilustrační foto

Jsou však situace, ve kterých se císařskému řezu nevyhneme a je důležité umět tento fakt přijmout, připravit se. Závažná onemocnění v anamnéze maminky nebo dítka, nesprávná poloha děťátka, vcestná placenta nebo akutní stavy, ve kterých hrozí nebezpečí v průběhu porodu matce nebo dítěti. To jsou důvody, proč neváhat s operací.

Přijmout situaci znamená být připravená. Maminky, které mají zájem využít homeopatii v přípravě na císařský řez, se mohou spolehnout na její pozitivní vliv na psychosomatiku a rychlou regeneraci. V zásadě by mělo totiž platit vždy zlaté pravidlo, že je v první řadě třeba opečovat maminku, která díky své dobré kondici potom zajistí bezvadnou péči o novorozence!

Pokud tedy patříte do řad příznivců homeopatie a čeká Vás právě tato situace, nebo pokud jste již tuto operaci podstoupily, můžete se homeopaticky ošetřit takto:

Homeopatika před císařským řezem:

  • Arnica montana 15 C – prevence krevních ztrát, působí na stěny cév - zvyšuje jejich elasticitu, užívat 14 dní před plánovanou operací 5 granulí 2x denně.
  • Gelsemium sempervirens 15 C – působí pozitivně na psychiku, dokáže zvládnout váš strach z výkonu, užívat 14 dní před operací 1x denně, v případě potřeby možno i 2x denně
  • Osciloccoccinum posiluje imunitu, což se vždy v pooperačním období hodí, užívat 1 tubu 1x týdně.

Ze zmíněných homeopatik si připravte koktejl - do malé láhve neperlivé vody dejte dávku homeopatik na celý den (včetně Oscillococcinum 1x za týden) a po protřepání popíjejte v průběhu dne. Pokud přípravu nestihnete v plném rozsahu, nelamte si s tím zbytečně hlavu, svůj velmi pozitivní význam má i podávání homeopatik po operaci.

Platí pravidlo, že čím rychleji po operaci s užíváním začnete, tím rychleji se efekt dostaví. K přípravě koktejlu je dobré použít plastovou láhev od vody - nejlépe s pítkem, které brání rozlití. Opět je dobré vyrobit si koktejl už před operací a ponechat si ho v malé plastové lahvičce na nočním stolku - tak se vám obsah nevyleje, když pijete vleže. V okamžiku, kdy vám ošetřující personál povolí přijímat tekutiny - nejdříve většinou čaj, můžete pomalu začít popíjet i homeopatický koktejl, vždy po předchozím protřepání.

Homeopatika po císařském řezu:

  • Arnica montana 15 C  užívat 3x denně 5 granulí
  • Staphysagria 9 C – hojí výborně všechny řezné rány, dělá tenké jizvy, mimo to napomáhá zhojit podrážděný epitel močové trubice po zacévkování, užívat 3x denně 5 granulí
  • China 9 C – napomáhá hradit ztráty tekutin (krev, plodová voda), užívat 3x denně 5 granulí denně.

Přeji všem maminkám, které se rozhodnou využít moje rady, zdravé děťátko, bezproblémový průběh operace s následnou hladkou rekonvalescencí a zároveň se před nimi skláním s hlubokou úctou k jejich obětavé péči o děti v tomto náročném období.

Vaše porodní asistentka

Bc. Romana Gogelová

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze