Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Proč v dnešní době roste zájem lékařů o kurzy homeopatie?

Autor: Lucie Nestrašilová

O uplynulém víkendu se v Praze uskutečnily první semináře nového školního roku v rámci Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, kterou odborně zaštiťuje Homeopatická lékařská asociace. Zajímalo nás, co vedlo lékaře k rozhodnutí, začít studovat homeopatii...  

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Přímo na místě jsme oslovili dva nové studenty, lékařku-neuroložku MUDr. Markétu Redlovou a praktického lékaře, MUDr. Jana Zámostného...

Nejprve jsme vyzpovídali neuroložku MUDr. Markétou Redlovou:

Jaký obor praktikujete v současné době?

Mám neurologickou soukromou praxi v Jablonci nad Nisou.

Proč jste se rozhodla pro studium homeopatie?

Protože potíže mnohých neurologických pacientů jsou často komplexní. Neurologie není jen izolovaně o neurosystému, ale je to nemoc celého těla a často i nemoc celé rodiny. Neurologie je, bohužel, taková, že často vedle toho nejen, že nemůžete pacientovi pomoci, ale při každé další kontrole konstatujete, že pacientovi potíže trvají. Vy však máte k dispozici jen velmi omezené možnosti toho, jakou medikaci můžete pacientovi nabídnout. Pokud pacient vhodný lék nesnáší, tak jaká je další cesta?

Vy, jako lékař, tedy vnímáte, že nemáte jinou možnost léčby…

Ano, nemám. A pak mám spoustu lidí, kteří jsou chroničtí pacienti a mají spoustu dalších nemocí. Špatně však tolerují klasickou léčbu, takže byť jsem léta váhala, protože jsem byla roky vychovávána ve stylu, že musíme znát vědecký podklad léčby, tedy proč a co v léku funguje. Proto mě jiné možnosti léčby léta odrazovaly. S praxí však přijdete na to, že svým pacientům chcete něco nabídnout. Homeopatie mě přitahuje v tom, že pohlíží na člověka jako na celek a ne jako na receptor, kam dáme to a to a on se nám snad nějak uzdraví…Neuzdraví, pouze se zmírní příznak jeho nemoci.

A Vy osobně máte nějakou zkušenost s homeopatií?

Mám osobní zkušenost. Před lety mi homeopatie s akupunkturou pomohly od potíží charakteru atopického ekzému. To mě trošku nalomilo. I moje bývalá kolegyně se zabývala homeopatií. Osobní zkušenosti mám i v rámci rodiny. I lidé v okolí se mě na homeopatii často ptají, jelikož spousta lidí nechce užívat klasické léky. Pokud mají pocit, že jejich potíže nejsou tak výrazné, řeknou: „My chemii nechceme.“

Souhlasím s Vámi. Dnešní doba je šetrné medicíně a zdravému způsobu života nakloněna. Lidé chtějí jít šetrnější cestou, hledají alternativu….a proto se HLA snaží vzdělávat lékaře v homeopatii a učit je této účinné metodě, aby mohli pomoci svým pacientům…

Jak jste se dozvěděla o studiu Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH Vy?

Hledala jsem nějaký kurz, který bych byla schopna časově zvládnout a který je určen výhradně pro lékaře. Vůbec neodsuzuji lidi, kteří nemají lékařské vzdělání, ale chtěla jsem, aby bylo studium koncipováno jinak, komplexněji. Abychom se nezabývali věcmi, které jsou pro mě, pro lékaře, již všeobecně známé, ale abychom šli opravdu k lékům a zaměřili se spíše na potíže pacienta.

Jak se vám líbil první „studijní“ den?

Bylo to hodně náročné a člověk má pocit, že se to nemůže nikdy naučit. Doufám, že se to časem poddá...


Svůj čas nám věnoval i praktický lékař, MUDr. Jan Zámostný...

Jakému lékařskému oboru se věnujete?

Pracuji jako praktický lékař na Ostravsku (Frýdecko-Místecku).

Proč Vaše „studijní“ kroky vedly do Prahy a ne do Brna?

Rozhodli jsme se pro studium homeopatie společně se ženou, rovněž lékařkou. A protože jsme v Praze studovali, chtěli jsme si zavzpomínat na studentské časy a spojit příjemné s užitečným. Studijní víkendy se chystáme spojit s možností navštívit divadlo a jiné kulturní akce v Praze.

Co Vás vedlo k rozhodnutí studovat právě homeopatii?

Zejména proto, že na škole jsme takovou možnost neměli. Avšak poté, co jsem začal pracovat „v terénu“, jsem zjistil, že klasická medicína má své hranice. Některým pacientům nepomůže. Nechtěl jsem se smířit s tím, že řeknu pacientovi „s tím se budete muset smířit“…sám jsem takovým lidem doporučoval, ať zkusí homeopatii, akupunkturu, resp. alternativní metody léčby. Vzhledem k tomu, že jim tyto metody pomáhaly, chtěl jsem se o homeopatii dozvědět víc.

Máte nějakou osobní zkušenost s homeopatií?

Pouze minimální. Snažil jsem se získat různé informace z internetu. Chtěl jsem však spíše absolvovat Váš kurz, abych měl o homeopatii větší přehled a mohl ji v praxi praktikovat sám. Byl jsem rád, když jsem se v Ostravě dozvěděl o přednášce o homeopatii, díky níž jsem se o studiu Mezinárodní školy klinické homeopatie dozvěděl.

Jaký pocit máte ze svého prvního studijního dne?

Mně se moc líbil. Začátky bývají vždy obecnější, ale pro úvod do problematiky jsem byl spokojený. Líbilo se mi také to, že naše lektorka, paní doktorka Hana Váňová, má na medicínu komplexní pohled. Homeopatii vnímá tak, že i ona má své limity a snaží se ji prezentovat jako součást medicíny.

Znáte Svět homeopatie?

Díval jsem se na něj, ale zatím ho nemám načtený...

Myslím, že by pro Vás mohl být přínosný minimálně v rámci vašeho studia. Publikujeme na něm informace z reálného života, praktické zkušenosti s homeopatií, které se mohou hodit nejen Vašim pacientům, ale i Vám, lékaři, který s homeopatií právě začíná. Všechny publikované informace jsou 100% garantovány lékaři, tedy Vašimi kolegy.

Přeji Vám, aby vás studium klinické homeopatie bavilo a aby bylo pro vás v rámci vaší praxe užitečné. 

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.8.2020 02:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze