Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolest v krku

Autor: MUDr. Věra Budková

I přesto, že jsme uprostřed zimy, venku je relativně teplo. To však mnohé z nás svádí k tomu, že volíme lehčí oblečení. Pokud se pohybujeme výhradně autem, máme tendenci několikrát za den "pouze vyskočit" z auta v lehkém svetříku a bolest v krku se objeví, ani nevíme jak. Vybrali jsme pro vás tedy i dnes jeden z nejčastějších dotazů z naší homeopatické poradny, tentokrát na téma: Bolest v krku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dobrý den, paní doktorko. Ráda bych se Vás zeptala, jaký homeopatický lék lze užívat na pocit „knedlíku v krku“?

Odpověď MUDr. Věry Budkové, lékařky, odbornice v homeopatii:

"Dobrý den,

pokud se ráno vzbudíte a máte pocit "knedlíku v krku", pocit nachlazení a únavy, mohlo by se jednat o akutní zánět nosohltanu - bez teploty.

Jako první lék doporučuji podat:

  • Ferrum phosphoricum 9 C2x denně 5 granulí,

Dále lék:

  • Phytolacca decandra 9 C - pokud se bolest projikuje do uší – užijte tento lék rovněž 2x denně 5 granulí. Oba léky užívejte po dobu dvou tří dnů.

Také můžete užít přípravek Homeogene - každou hodinu jednu tabletu zvolna rozpustit v ústech po celý den. Interval prodlužovat v závislosti na zlepšení stavu.

Výborným lékem na zvládnutí nastávající virozy s chřipkovými příznaky je lék Oscillococcinium - 3x denně 1 tubu po dobu 2-3 dnů.

Jednoznačně je dobře dodržet klidový režim, nejméně tři dny se vypotit v posteli, pít dostatečné množství tekutin a dopřát si hodně spánku.

Přeji brzké zlepšení zdravotního stavu.

Dr. Budková Věra

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:29

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze