Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolest v krku

Autor: MUDr. Věra Budková

I přesto, že jsme uprostřed zimy, venku je relativně teplo. To však mnohé z nás svádí k tomu, že volíme lehčí oblečení. Pokud se pohybujeme výhradně autem, máme tendenci několikrát za den "pouze vyskočit" z auta v lehkém svetříku a bolest v krku se objeví, ani nevíme jak. Vybrali jsme pro vás tedy i dnes jeden z nejčastějších dotazů z naší homeopatické poradny, tentokrát na téma: Bolest v krku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dobrý den, paní doktorko. Ráda bych se Vás zeptala, jaký homeopatický lék lze užívat na pocit „knedlíku v krku“?

Odpověď MUDr. Věry Budkové, lékařky, odbornice v homeopatii:

"Dobrý den,

pokud se ráno vzbudíte a máte pocit "knedlíku v krku", pocit nachlazení a únavy, mohlo by se jednat o akutní zánět nosohltanu - bez teploty.

Jako první lék doporučuji podat:

  • Ferrum phosphoricum 9 C2x denně 5 granulí,

Dále lék:

  • Phytolacca decandra 9 C - pokud se bolest projikuje do uší – užijte tento lék rovněž 2x denně 5 granulí. Oba léky užívejte po dobu dvou tří dnů.

Také můžete užít přípravek Homeogene - každou hodinu jednu tabletu zvolna rozpustit v ústech po celý den. Interval prodlužovat v závislosti na zlepšení stavu.

Výborným lékem na zvládnutí nastávající virozy s chřipkovými příznaky je lék Oscillococcinium - 3x denně 1 tubu po dobu 2-3 dnů.

Jednoznačně je dobře dodržet klidový režim, nejméně tři dny se vypotit v posteli, pít dostatečné množství tekutin a dopřát si hodně spánku.

Přeji brzké zlepšení zdravotního stavu.

Dr. Budková Věra

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.3.2021 20:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze