Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co dělat, abychom zabránili špatnému trávení?

Autor: Lucie Nestrašilová

O zásadách správné výživy jste si mohli přečíst na počátku tohoto týdne. Dnes exkluzivně pro Vás přinášíme další rady od Evy Cabaca, tentokrát na téma "špatné trávení", které se jednou za čas týká každého z nás.

Ilustrační foto
Zdroj: www.livenutritionschool.com

Abyste dosáhli těch nejlepších výsledků, měli byste dodržovat několik zásad, které zabrání špatnému trávení:

  • Jezte čerstvé ovoce, melouny jezte odděleně od ostatních druhů ovoce.
  • Kyselé ovoce jezte odděleně od sladkého ovoce.
  • V jednu chvíli jezte jen jeden druh proteinu, například - sýr a fazole jsou dohromady špatně stravitelné.
  • Nekombinujte koncentrované proteiny s koncentrovanými sacharidy. Příklad: máte-li pomalé trávení, nejezte mléčné výrobky v kombinaci s pečivem.
  • Pokud je to možné, snažte se o co nejlepší kombinace: zelenina + bílkoviny, zelenina + sacharidy
  • V ideálním případě bychom měli naplnit žaludek z 1/3 jídlem a z 1/3 pitím (poslední 1/3 by měla zůstat prázdná).
  • Pravidelné přejídání vede ke špatnému trávení, což vede následně k podvýživě a k hromadění toxinů. Jednoduché pravidlo – na jedno posezení nejezte více než dvojnásobek objemu svých dlaní.
  • Tak jako jedna konfekční velikost nevyhovuje všem, může strava jednoho člověka být jedem pro člověka druhého. Stanovte si dle zásad Ajurvédy nebo vašeho metabolického typu, co je pro váš typ nejvhodnější a postupujte podle daného doporučení. Individuálně vyvážená strava ušitá na míru, uklidňuje mysl a umožňuje nám lepší duchovní naladění.

Při pohledu na výše uvedené zásady zjistíte, že jídlo je vlastně lékem. Příroda léčí, za předpokladu, že dostane příležitost. Pouze tehdy, když správně jíte, je tělo schopné čerpat z jídla živiny a dodávat je poškozeným tkáním.

Více na: www.livenutritionschool.com

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 06:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze