Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Arnika na přehlídkových molech?

Autor: Veronika Šujanová

V nedávné době nás zaujal článek publikovaný v The New York Times o užívání homeopatického léku Arnika montana ve světě módy. Spojení Arniky s Newyorským Fashion Awards bylo natolik lákavé, že jsme pro Svět homeopatie přeložili několik zajímavých informací, detailů z modního světa...

Ilustrační foto
 • Newyorský módní návrhář Phillip Lim tvrdě pracoval, hodně cestoval a před C.F.D.A. Fashion Awards (udílením módních cen) se cítil poněkud oteklý. „Slyšel jsem, že modelky i někteří návrháři si před velkými společenskými událostmi či focením berou Arniku. Tak jsem si řekl, že ji taky vyzkouším,“ uvedl Phillip nedávno s odkazem na homeopatikum Arnika montana. „Má napomoci hubnutí, protože tělo propláchne. A taky vyčistí pokožku!“ A tak Phillip Lim předtím, než měl vyjít na červený koberec, vyzkoušel třídenní kůru Arniky v kuličkách. S výsledky byl velice spokojen. „Cítil jsem, jak moje pokožka září,“ řekl.
 • Arnika, která je dostupná v kuličkách, jako gel či krém na místní použití nebo dokonce jako masážní olej, je nejnovější z mnoha rostlinných léčiv, které omámily svět módy. Linda Fargo, módní ředitelka Bergdorf Goodman, považuje kuličky Arniky za věc, která jí nikdy nesmí chybět, aby vůbec přežila Fashion week (týden módy).
 • Také stylistka Isabel Dupré je už dlouho fanynka Arniky. Znám ji pro její výborné léčivé schopnosti,“ říká slečna Dupré, „je to naše stará rodinná medicína.“
 • Wende Zomnir, výkonná kreativní ředitelka Urban Decay cosmetics, užívá Arniku v různých formách místo nesteroidních protizánětlivých léků a říká: „Myslím, že je úžasná. Užívám ji jak já sama, tak mé děti a rovněž ji rozdávám všem v posilovně, kde cvičím. Používám ji, když si natáhnu sval, jako prevenci bolesti svalů po náročném cvičení nebo abych zabránila vzniku modřiny, když se já či mé děti bouchneme."
 • Ještě předtím, než byla Arnika objevena ve světě módy, byl o ni velký zájem mezi sportovci. Pierre Barrieu, dřívější hlavní trenér národního fotbalového mužstva USA, léčil hráče Arnikou od roku 2002. Doporučoval jak kuličky, tak i krémy a gely. „Arniku jsme používali z několika důvodů. Pokud je použita včas, dokáže zmírnit následky ran a zhmožděnin – jako je například otok a krvácení. Je však důležité ji použít co možná nejdříve po zranění. Arnika je skvělá také jako prostředek k urychlení uzdravení, protože potlačuje zánět. A nakonec se velmi dobře osvědčila i v prevenci křečí.“
 • Arnika je doporučována i lékaři - například ortopedi ji radí jak před, tak po operaci, někteří kožní lékaři ji doporučují po plastických operacích nebo po injekcích botoxu.
 • Když módní návrhářka Diane Von Furstenberg utrpěla zranění při lyžování, napsala během své rekonvalescence na Twitter: „Arnika gel je ta nejlepší věc, kterou můžete použít na podlitiny a odřeniny…Nemůžu si ji vynachválit.“ Zvěsti, že nehoda byla jen zástěrkou pro plastickou operaci, pak rychle odrazila.
 • V rukou příznivců přírodní krásy se Arnika stala něčím mezi lékárničkou a marností. Podle společnosti Sprayology, jež je propagována na webových stránkách Vogue pro teenagery, a která prodává vitamíny a homeopatické ústní spreje, léčí Arnika i zmatenost a pocity závratě.
 • Na on-line fórech, zvláště homeopatických a ayurvédských, je Arnikový olej nabízen jako lék na ztrátu vlasů, ať už ložiskovou či celkovou.
 • „Používání Arniky má dlouhou historii a prošlo vývojem,“ říká doktorka Alexiades-Armenakas. Mnoho laboratoří v současné době analyzuje aktivní látky v Arnice a identifikovaly již množství složek, které mohou za proti-modřinový efekt. Jednou z nich jsou deriváty kofeinu.
 • Doktorka Alexiades-Armenakas použila tyto deriváty společně s kakaovým extraktem a vyvinula pleťový krém, který se prodává za 295 dolarů za 50g krému. „Podstatou účinnosti krému je boj proti otokům, protože kofein stahuje jak krevní, tak lymfatické cévy.“
   

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Veronika Šujanová

Autor: Veronika Šujanovástudentka 5. ročníku lékařské fakulty

Pro Svět homeopatie pomáhá s překlady článků z angličtiny.

"Je důležité, aby byl člověk otevřený novým poznatkům a rozšiřoval své obzory. Překládání článků pro Svět homeopatie mi právě toto umožňuje." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:23

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze