Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Arnika na přehlídkových molech?

Autor: Veronika Šujanová

V nedávné době nás zaujal článek publikovaný v The New York Times o užívání homeopatického léku Arnika montana ve světě módy. Spojení Arniky s Newyorským Fashion Awards bylo natolik lákavé, že jsme pro Svět homeopatie přeložili několik zajímavých informací, detailů z modního světa...

Ilustrační foto
 • Newyorský módní návrhář Phillip Lim tvrdě pracoval, hodně cestoval a před C.F.D.A. Fashion Awards (udílením módních cen) se cítil poněkud oteklý. „Slyšel jsem, že modelky i někteří návrháři si před velkými společenskými událostmi či focením berou Arniku. Tak jsem si řekl, že ji taky vyzkouším,“ uvedl Phillip nedávno s odkazem na homeopatikum Arnika montana. „Má napomoci hubnutí, protože tělo propláchne. A taky vyčistí pokožku!“ A tak Phillip Lim předtím, než měl vyjít na červený koberec, vyzkoušel třídenní kůru Arniky v kuličkách. S výsledky byl velice spokojen. „Cítil jsem, jak moje pokožka září,“ řekl.
 • Arnika, která je dostupná v kuličkách, jako gel či krém na místní použití nebo dokonce jako masážní olej, je nejnovější z mnoha rostlinných léčiv, které omámily svět módy. Linda Fargo, módní ředitelka Bergdorf Goodman, považuje kuličky Arniky za věc, která jí nikdy nesmí chybět, aby vůbec přežila Fashion week (týden módy).
 • Také stylistka Isabel Dupré je už dlouho fanynka Arniky. Znám ji pro její výborné léčivé schopnosti,“ říká slečna Dupré, „je to naše stará rodinná medicína.“
 • Wende Zomnir, výkonná kreativní ředitelka Urban Decay cosmetics, užívá Arniku v různých formách místo nesteroidních protizánětlivých léků a říká: „Myslím, že je úžasná. Užívám ji jak já sama, tak mé děti a rovněž ji rozdávám všem v posilovně, kde cvičím. Používám ji, když si natáhnu sval, jako prevenci bolesti svalů po náročném cvičení nebo abych zabránila vzniku modřiny, když se já či mé děti bouchneme."
 • Ještě předtím, než byla Arnika objevena ve světě módy, byl o ni velký zájem mezi sportovci. Pierre Barrieu, dřívější hlavní trenér národního fotbalového mužstva USA, léčil hráče Arnikou od roku 2002. Doporučoval jak kuličky, tak i krémy a gely. „Arniku jsme používali z několika důvodů. Pokud je použita včas, dokáže zmírnit následky ran a zhmožděnin – jako je například otok a krvácení. Je však důležité ji použít co možná nejdříve po zranění. Arnika je skvělá také jako prostředek k urychlení uzdravení, protože potlačuje zánět. A nakonec se velmi dobře osvědčila i v prevenci křečí.“
 • Arnika je doporučována i lékaři - například ortopedi ji radí jak před, tak po operaci, někteří kožní lékaři ji doporučují po plastických operacích nebo po injekcích botoxu.
 • Když módní návrhářka Diane Von Furstenberg utrpěla zranění při lyžování, napsala během své rekonvalescence na Twitter: „Arnika gel je ta nejlepší věc, kterou můžete použít na podlitiny a odřeniny…Nemůžu si ji vynachválit.“ Zvěsti, že nehoda byla jen zástěrkou pro plastickou operaci, pak rychle odrazila.
 • V rukou příznivců přírodní krásy se Arnika stala něčím mezi lékárničkou a marností. Podle společnosti Sprayology, jež je propagována na webových stránkách Vogue pro teenagery, a která prodává vitamíny a homeopatické ústní spreje, léčí Arnika i zmatenost a pocity závratě.
 • Na on-line fórech, zvláště homeopatických a ayurvédských, je Arnikový olej nabízen jako lék na ztrátu vlasů, ať už ložiskovou či celkovou.
 • „Používání Arniky má dlouhou historii a prošlo vývojem,“ říká doktorka Alexiades-Armenakas. Mnoho laboratoří v současné době analyzuje aktivní látky v Arnice a identifikovaly již množství složek, které mohou za proti-modřinový efekt. Jednou z nich jsou deriváty kofeinu.
 • Doktorka Alexiades-Armenakas použila tyto deriváty společně s kakaovým extraktem a vyvinula pleťový krém, který se prodává za 295 dolarů za 50g krému. „Podstatou účinnosti krému je boj proti otokům, protože kofein stahuje jak krevní, tak lymfatické cévy.“
   

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Veronika Šujanová

Autor: Veronika Šujanovástudentka 5. ročníku lékařské fakulty

Pro Svět homeopatie pomáhá s překlady článků z angličtiny.

"Je důležité, aby byl člověk otevřený novým poznatkům a rozšiřoval své obzory. Překládání článků pro Svět homeopatie mi právě toto umožňuje." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2020 07:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze