Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Listopadové homeorady pro učitele

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Mlha, vlhko a zima, k tomu větší výskyt infekčních onemocnění dýchacích cest a už je to tady - kantoři ztrácí hlas! Ráda bych právě učitelům svých i vašich dětí věnovala následující homeo-doporučení. 

Ilustrační foto

Na chrapot z různých příčin je určen polykomponentní homeopatický preparát, který je dnes již mezi učiteli dobře známý - Homeovox. Lze jej užívat i preventivně, a to 2 tablety 2x denně.

U akutního zánětu hrtanu se ztrátou hlasu se užívají ze začátku 2 tablety každou hodinu, pak lze intervaly mezi dávkami prodlužovat. Tablety se nepolykají, ale rozpouští v ústech mezi jídly. U některých učitelů a zvlášť u učitelů zpěvu, je potřeba zvolit na chrapot monokomponentní lék. Zkuste si vybrat svůj homeopatický lék/léky za pomoci následujících tabulek.

Když je chrapot způsoben nadměrnou námahou hlasivek Arnica montana 9 C
Chrapot způsobený vlhkým chladem, ale i únavou hlasivek. Pocit, že hrdlo pokrývá nějaká blána nebo film nutící nemocného stále odkašlávat Manganum metallicum 9 C
Chrapot po námaze hlasivek, pocit poranění sliznice hrtanu - pálivá bolest Argentum metallicum 15 C
Chrapot se objevuje na počátku proslovu/vyučování, poté se postupně zlepšuje, objebuje se znovu po delší pauze nebo při únavě Rhus toxicodendron 9 C
Bolesti v krku spojené s chrapotem vázané na menstruaci - před nebo během menstruace Magnesia carbonica 9 C

 

Dávkování: 1 dávka z každého homeopatického léku z této tabulky je 5 kuliček. Dávkování: každé 2 hodiny, se zlepšením postupně  vysadit. Jednotlivé léky lze i navzájem kombinovat.

zpěváků je chrapot často podmíněný trémou z vystoupení, nejčastěji pomůžou tyto homeopatické léky:

Pocit ztuhlého krku a tlustého, ztuhlého jazyka. Tyto příznaky často doprovází tréma z vystoupení, která se projevuje třesem. Gelsemium 15 C
Chrapot po námaze hlasivek, pocit poranění sliznice hrtanu - pálivá bolest. Strach z vystoupení, který se projevuje neklidem, agitovaným chováním – člověk pobíhání sem a tam, musí být pořád v pohybu Argentum metallicum 15 C
Pocit knedlíku v krku u plačtivých přecitlivělých žen, časté vzdychání Ignatia 15 C


Všechny uvedené léky doporučuji nasadit, jakmile se dostaví tréma.

Dávkování: 1 dávka (5 kuliček) večer před vystoupením a v den vystoupení nebo i v pauze během vystoupení. Pokud Vás tréma trápí již několik dnů před vystoupením, můžete nepříjemným pocitům ulevit užíváním zvoleného léku již dřív - 1 dávku každý večer klidně i týden před očekávanou událostí."


Pokud byl chrapot vyvolán „šokem“ z náhlého ochlazení organismu, zvolte:

Bolest v krku po prudkém prochlazení při náhlé změně teploty, vystavení studenému větru, průvanu nebo pádu do ledové vody, volte lék šoku. Dávkování : 2x denně 5 granulí 3 dny po sobě Aconitum 15 C

 

Ke všem uvedeným lékům doporučuji přidat prevenci proti podzimním nachlazením přípravek na podporu imunity Oscillococcinum, který učitelům, právě z důvodu vyššího rizika nákazy, doporučuji od října v dávkování 2 až 3x týdně.

Přeji všem učitelům pevné zdraví, hodně energie na náročné podzimní období a aby během vyučování neztráceli hlas!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 14:05

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze