Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Listopadové homeorady pro učitele

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Mlha, vlhko a zima, k tomu větší výskyt infekčních onemocnění dýchacích cest a už je to tady - kantoři ztrácí hlas! Ráda bych právě učitelům svých i vašich dětí věnovala následující homeo-doporučení. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Na chrapot z různých příčin je určen polykomponentní homeopatický preparát, který je dnes již mezi učiteli dobře známý - Homeovox. Lze jej užívat i preventivně, a to 2 tablety 2x denně.

U akutního zánětu hrtanu se ztrátou hlasu se užívají ze začátku 2 tablety každou hodinu, pak lze intervaly mezi dávkami prodlužovat. Tablety se nepolykají, ale rozpouští v ústech mezi jídly. U některých učitelů a zvlášť u učitelů zpěvu, je potřeba zvolit na chrapot monokomponentní lék. Zkuste si vybrat svůj homeopatický lék/léky za pomoci následujících tabulek.

Když je chrapot způsoben nadměrnou námahou hlasivek. Arnica montana 9 C
Chrapot způsobený vlhkým chladem, ale i únavou hlasivek. Pocit, že hrdlo pokrývá nějaká blána nebo film nutící nemocného stále odkašlávat. Manganum metallicum 9 C
Chrapot se objevuje na počátku proslovu/vyučování, poté se postupně zlepšuje, objebuje se znovu po delší pauze nebo při únavě. Rhus toxicodendron 9 C

Dávkování: Každé 2 hodiny 5 granulí vybraného léku, se zlepšením postupně vysadit. Jednotlivé léky lze i navzájem kombinovat.

zpěváků je chrapot často podmíněný trémou z vystoupení, nejčastěji pomůžou tyto homeopatické léky:

Pocit ztuhlého krku a tlustého, ztuhlého jazyka. Tyto příznaky často doprovází tréma z vystoupení, která se projevuje třesem. Gelsemium sempervirens 15 C
Pocit knedlíku v krku u plačtivých přecitlivělých žen, časté vzdychání. Ignatia amara 15 C

Všechny uvedené léky doporučuji nasadit, jakmile se dostaví tréma.

Dávkování: 5 granulí večer před vystoupením a v den vystoupení nebo i v pauze během vystoupení. Pokud vás tréma trápí již několik dnů před vystoupením, můžete nepříjemným pocitům ulevit užíváním zvoleného léku již dřív - 5 granulí každý večer klidně i týden před očekávanou událostí.

Pokud byl chrapot vyvolán „šokem“ z náhlého ochlazení organismu, zvolte:

Bolest v krku po prudkém prochlazení při náhlé změně teploty, vystavení studenému větru, průvanu nebo pádu do ledové vody, volte lék šoku.  Aconitum napellus 15 C

 Dávkování: 2x denně 5 granulí 3 dny po sobě

Ke všem uvedeným lékům doporučuji přidat jako prevenci proti podzimním nachlazením přípravek na podporu imunity Oscillococcinum, který učitelům, právě z důvodu vyššího rizika nákazy, doporučuji od října v dávkování 2 až 3x týdně.

Přeji všem učitelům pevné zdraví, hodně energie na náročné podzimní období a aby během vyučování neztráceli hlas!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:24

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze