Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Základy zdravé výživy exkluzivně pro Vás!

Autor: Lucie Nestrašilová

Přinášíme Vám další exkluzivní díl z knihy Evy Cabaca! Dnes o základech zdravé výživy! Chcete-li žít zdravě, čtěte dál...

Ilustrační foto
Zdroj: www.livenutritionschool.com
  1. Pro dosažení optimálního zdraví je nutné, abychom jedli pouze přírodní a zdravé potraviny. Protože pouze zdravé potraviny utváří zdravé tělo.
  2. Pro zajištění správné rovnováhy živin, je nejlepší jíst potraviny ve správném poměru. Každý den bychom měli sníst 1 porci bílkovin, 6 porcí zeleniny, 2 porce ovoce a 1 porci sacharidů. V ideálním případě by naše potraviny měly být z 80% zásadité a z 20% kyselé, čehož lze dosáhnout právě dodržením výše uvedených poměrů. Zelenina a ovoce jsou zásadité, sacharidy a bílkoviny kyselé.
  3. Kupovat potraviny z místních zdrojů – jak jen to je možné. Nutriční hodnota potravin se během dopravy a skladování ztrácí. Problémem je i to, že mnoho druhů ovoce a zeleniny se sbírají jako nezralé plody. Tímto způsobem se některé cenné živiny, které pomáhají v boji proti rakovině, zcela znehodnotí nebo v potravinách úplně chybí. V sezóně jsou ideálním místem pro nákup nejčerstvějších produktů místní trhy. Nejlepší je pak, samozřejmě, pěstování vlastních plodin.
  4. V závislosti na ročním období a naší konstituci, by mělo být takových surovin mezi 40-60%. Suroviny užívané v přírodní formě obsahují nejlepší nutriční hodnotu, včetně cenných enzymů, vitamínů a antioxidantů. Lidé, kteří nemají rádi syrové potraviny, je mohu konzumovat s různými zdravými dresinky a omáčkami, které je udělají bohatšími.
  5. Naše tělo je citlivé na lunární a sezónní změny klimatu. Ačkoli se snažíme udržet v rovnováze, máme přirozený sklon se těmto změnám přizpůsobit. Pokud se naučíme své sezónní stravovací návyky pozorovat, usnadní nám to zůstat v dokonalé rovnováze a zdraví. V praxi to znamená, že se potřebujeme více zahřívat, užívat více vařených potravin v chladných měsících a více čerstvých, chlazených potravin v měsících teplých. Pokud konzumujeme sezónní zeleninu a ovoce, je naše tělo v lepší harmonii s přírodními cykly, což přispívá k našemu přirozenému spojení s Matkou přírodou a naším bezprostředním okolím. 

Přeloženo exkluzivně pro webový portál Svět homeopatie www.svethomeopatie.cz s laskavým souhlasem autorky, paní Evy Cabaca www.livenutritionschool.com.

Chcete se o Evě Cabaca dozvědět více? Pak si nenechte ujít článek "Vařte zdravě s Evou Cabaca" svethomeopatie.cz/cs/331-varte-zdrave-s-evou-cabaca

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:41

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze