Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Matka v nesnázích, „krizový manažer“!

Kolektiv autorů: MUDr. Eva Kettmannová, MUDr. Hana Váňová

Co mají společného několikanásobná matka a krizový manažer? Je všeobecně známo, že vícečetná rodina je bez nadsázky "malá firma". Následující reálný příběh jedné takové matky vás nenechá na pochybách, že "matka v nesnázích" má často těžší úkol než krizový manažer!

Ilustrační foto

Den první…
Ráno jsem na návsi honem nakoupila, pes mi nejdřív vytáhl z tašky okurku, pak si lehl a začal protestovat, že už se mu v tom vedru dál nechce. Zpocená jsem naložila do auta nejdřív psa, pak jedno dítě, druhé dítě. Mezitím pes vyskočil z auta a vzal to přímo na silnici, na níž právě v tu chvíli vyjela auta – v obou směrech. Ufff! Poskakovala jsem a ječela na všechny světové strany. Pes poprvé ve svém životě dostal pořádnou „nakládačku“ a na řadu přišlo i repete, když jsem zjistila, že mi u toho hysterického poskakování někam zapadly klíče od auta. Nejpravděpodobněji do 1/2 metrové trávy...Našla jsem je. Přijeli jsme domů, kde jsem našla svůj klíč od vchodových dveří - ve dveřích, to kdyby někdo náhodou nevěděl kam patří...Ještěže bydlíme na kopci a moc lidí kolem nás nechodí!

Na odpoledne jsme měli naplánovaný holčičí „mejdan“ s holkama ze školky... Moje dcera je generál, všechny holčičky běhaly a skákaly podle ní a za odměnu dostávaly rybíz, za což bych ji normálně pochválila, kdyby se odměna nebyla rozdávala v synově posteli...Pak nečekaně zmizela jedna holčička, zašila se pod rozkládací křeslo a vydržela tam celou nekonečně dlouhou dobu , kdy jsme ji v panice hledali...

Den druhý…
Venku lije, ochladilo se.
Řemeslníci zapomněli objednat dvířka ke korpusu nové kuchyňské linky, dodáme "pozítří" se protáhlo na měsíc a doma kromě 3 dětí řádí čtyřměsíční štěňátko. Stolař mi nezvedá telefon, budu se asi muset smířit s moderní kuchyní bez dvířek. Pes postupně dosahuje výš a výš, objevil alobal. Z ubrousků preferuje velikonoční, obyčejné bílé se mu nelíbí...Manžel má sinusitídu, syn střevní virózu…

Našli jste se v tomto příběhu? Já ano, bohužel. Myslím, že každá „průměrná“ matka se dvěma či vícero dětmi považuje podobný příběh za zcela běžný. Je to naše každodenní realita. Pracující matky s malými dětmi jsou v jednom kole. S roztržitostí a magnetem na podobné události proplouvají životem, jak se dá.

 

Otázku na toto téma jsme tentokrát položili MUDr. Haně Váňové, praktické lékařce s více než 20ti letou praxí v homeopatii, uznávanou odbornicí.

Jaké doporučení byste dala ženě, která má na starosti rodinu s větším počtem dětí, práci, domácnost a cítí se stále „býti v jednom kole“?
Takové ženě bych doporučila homeopatický lék Argentum nitricum 15 C. Je výborný pro ženy na mateřské „dovolené“ i pro krizové manažery. Obě kategorie mají mnoho společného. Doporučuji ho lidem, kteří jsou stále ve spěchu a mají pocit, že nic nestíhají. Mimo jiné ono „stále v pohybu“, neklid a nervozitu kompenzují pojídáním sladkostí. Pracují na více projektech najednou, ale mají problém, dotáhnout je do konce, najít východisko. Lék užívejte 3x denně 5 granulí do té doby, kdy se budete cítit „klidněji“.

 

Milé maminky, napište nám, jak probíhal váš hektický den? Těšíme se na vaše odpovědi, které zasílejte na e-mail: redakce@svethomeopatie.cz. Nejvtipnější odpovědi odměníme knížkou od uznávaného pediatra, lékaře, odborníka v homeopatii, MUDr. Tomáše Karhana „Homeopatie a děti“.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová
MUDr. Hana Váňová

Kolektiv autorů:
MUDr. Eva Kettmannová, MUDr. Hana Váňová

MUDr. Eva Kettmannová alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

MUDr. Hana Váňová praktický lékař, odborník v homeopatii, akupunkturista, členka Rady HLA

MUDr. Hana Váňová je členka Rady Homeopatické lékařské asociace a členka Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorka CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie pro lékaře) a jako praktická lékařka-homeopatka působí v Litovli.

Motto: "Homeopatii praktikuji více než 20 let. Již si bez ní svou lékařskou praxi ani běžný život neumím představit. Přináší mi velké uspokojení. Často jsem byla v minulosti bezradná v případech, kdy jsem pacienty, podle potřeby i ve spolupráci s kolegy specialisty, vyšetřila a neshledala žádnou závažnou diagnózu - výsledek zněl: funkční potíže. Dnes v těchto situacích předepisuji cíleně vybrané homeopatické léky se skvělým efektem.

Navíc homeopatika zkrátí rekonvalescenci po operacích, usnadní hojení úrazů, podpoří imunitní systém při virózách, účinně ovlivní akutní emoční poruchy. V těchto případech je mohou bez obav používat i poučení laici."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 22:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze