Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Skrytá příčina opakovaného zánětu průdušek

Kolektiv autorů: MUDr. Věra Budková, Andrea Novotná

Je zánět průdušek vždy "zánětem průdušek"? Co když se stále vrací a opakuje? Odpověď vám odkryje reálný příběh se šťastným koncem o nalezení skryté příčiny opakovaného zánětu průdušek...

Ilustrační foto

A je to tady! Venku je zima, prší a fouká. Dorazil podzim, a to nejen podle kalendáře. Nádherné babí léto, které tomu dnešnímu nečasu předcházelo, jistě udělalo radost všem. Pochopitelně potěšilo i mne. Slunce přímo vybízelo k vycházce, ale ta se brzy změnila v boj se synem o počet vrstev, které má na sobě mít. Je to opravdová alchymie, do slunečných, ale fakticky podzimních dní obléci děti tak, aby se nepotily a zároveň byly v teple. Cestou jsme potkávali i jiné rodiny a jejich děti neměly čepici na uši, měly krátký rukáv a vůbec, rodiče tak nějak neřešili, co na sobě děti mají. Asi jsem poznamenaná, konstatovala jsem manželovi. Nebo lépe řečeno, oba jsme poznamenaní.

Podzim byl totiž od narození mladšího syna obdobím, které u nás bylo ve znamení nemocí. Bohužel naše první opravdu vážná nemoc nepřišla třeba až ve školkovém věku, ale když bylo synovi osm měsíců. Začal hodně a záchvatovitě kašlat. Běžná léčba ani po třech nedělích nepomáhala. Nejen kvůli věku syna jsme se snažili, aby nemusela být nasazena antibiotika. Inhalace Vincentky a podobná záchrana nepomáhala a jednou pozdě odpoledne se syn začal doslova topit ve vlastních hlenech. Dostal teplotu, kterou do té doby neměl a já se tenkrát rozhodla pro odjezd na ambulanci dětské kliniky Ke Karlovu. Diagnóza zněla, těžký zápal plic. Kdo má, nebo měl malé dítě pochopí, jak moc těžkých čtrnáct dní jsme si všichni prožili.

Opakovaně jsem si v duchu říkala, že nejlepší vzdělání pro maminku, je to zdravotní, které naštěstí mám. Bylo mi líto maminek, pro které bylo trauma už jen samotný fakt, jak okolo všichni očekávají, že se aktivně zapojí do léčby svých dětí. A zkuste třeba jen manipulovat s ročním chlapečkem s infuzí, kterému se hadička vůbec nelíbí, když jste něco podobného předtím nikdy ani neviděli.

Nemocný byl syn potom téměř každý měsíc. Přitom se mu střídal hlenovitý kašel se záchvatem laryngitidy. Přesně za rok, jsme opět se zápalem plic skončili v nemocnici. Tam se nás ujal pan doktor pneumolog, který syna ošetřoval již při první hospitalizaci. Spolu s panem doktorem jsme se začali pídit po tom, proč má syn tak rychlé a vážné průběhy zánětů průdušek. Bylo to těžké období, protože syn byl nemocný stále častěji a bylo jasné, že se nejedná o klasická nachlazení. Velmi rychle jsem si vypěstovala poslechové rozeznávání zánětu průdušek. Naučila jsem se poslouchat délky výdechů, když syn spal a to, jestli neslyším jemné křupání v dechu.

Ať chcete nebo ne, stanou se z vás opatrní rodiče, kteří si rozmyslí i pouhou návštěvu bazénu. Každá návštěva s dětmi byla podrobena téměř výslechu, zda nejsou děti nemocné, nebo jen nemají obyčejnou rýmu. Styděla jsem se za to, ale strach z nemoci byl větší.

Jednou, když byly synovi téměř tři roky, jsem našemu pneumologovi vyprávěla, jak si můžeme doma podle syna řídit hodiny. Pravidelně každý večer, v dobu kdy jsme chodili spát, se syn na pět minut rozkašlal. A to, i když byl zrovna zdráv. A tenkrát se stala pro nás zásadní věc. Pan doktor se mne ještě zeptal, jestli syn v tuto dobu spí neklidně, potí se a poptal se mne na pár detailů z jídelních návyků. Nakonec mi řekl, že se domnívá, že náš problém se jmenuje gastroesofageální reflux. Jednoduše řečeno, jde o tzv. skryté zvracení, kdy se žaludeční šťávy vracejí do jícnu, který poleptají a pak již stačí, aby si dítě strčilo druhý den špinavý prst do úst. Zdravému se nestane nic. Dítě s refluxem je na nejlepší cestě onemocnět. Lékař mi řekl, že uděláme pokus s antacidy a objedná nás na sonografii jícnu. Již po týdnu léčby bylo jasné, že jsme na správné cestě. Syn najednou spal v jedné poloze téměř celou noc, nepropotil pyžamo, které jsme mu do té doby museli v noci převlékat a začal hodně a bez řečí večeřet. Do té doby totiž,i přes to, že jindy dobře jedl, tak občas odmítal jíst. Jediné co velice hlasitě vyžadoval, byl mléčný výrobek. Koho někdy pálila žáha ví, že trochu úlevy přinese mléko. Naštěstí v našem případě, nemuselo dojít na radikální léčbu, vše vyřešil čas a úprava jídelníčku. Jako památka, která naštěstí zůstala jen mě a manželovi, je pocit paniky, kdykoliv si syn odkašle. To je něco, čeho se asi už nezbavíme.

 

Jaké léky doporučuje lékařka MUDr. Věra Budková na onemocnění gastroezofageálního refluxu?

Ke stanovení nejlepší léčby je vhodné navštívit lékaře, který by měl vycházet z psychosomatiky pacienta, aby správně zvolil terénní lék.

Velmi dobrým lékem pro onemocnění gastroezofageálního refluxu je homeopatický lék Robinia 5 C - použila bych jej v případě kyselého říhání, bolesti žaludku a pálení žáhy. Často bývá přítomno kyselé a hojné zvracení, které dráždí zuby. Je účinný v případě vředovitých bolestí žaludku nebo v případě migrén doprovázených překyseleností žaludku.

Při bolesti, pálení a pocitu tíhy v oblasti žaludku, pálení žáhy, spavosti po jídle, regurgitaci, gastroesophageálního refluxu je vhodným lékem Gastrocynesine (tablety). Používejte 15 min před jídlem 1-2 tablety, v případě potřeby je lze použít i po jídle.

Dalším lékem volby je Lobelia inflata 9 C - pět granulí před každým jídlem - pocit na zvracení, zvracení, říhání. Obtíže se zhoršují pohybem, kašlem, po jídle a škytáním.

Pokud pacient trpí zvracením po sebemenším požití jídla s raspiračními příznaky, je dobrou volbou homeopatický lék Cadmium sulfuricum 9 C - pět granulí před jídlem.

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková
Andrea Novotná

Kolektiv autorů:
MUDr. Věra Budková, Andrea Novotná

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Andrea Novotná vystudovala SZŠ, praxe ARO

Andrea Novotná vystudovala Střední zdravotní školu, pracovala mnoho let jako odborná zdravotní sestra na oddělení ARO, v Krajské nemocnici v Ústí nad Labem. I když v průběhu let v oboru nepracovala, zdravotní problematika je stále jejím velkým koníčkem. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 02:47

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze