Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie a porodní asistentky

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Ve Zlíně se v úzkém kruhu opět sešly porodní asistentky, aby rozšířily své vědomosti v předepisování homeopatik ve svém oboru.

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Eva Kettmannová

Hlavním tématem tohoto semináře bylo homeopatické ovlivnění nebo podpora těhotenství v I.trimestru u žen, které v měly minulosti opakované potraty.

Jako lektorka početných kurzů homeopatie dokážu ocenit výjimečnou atmosféru tohoto pátečního večera. Děkuji za to paní Bc. Radmile Dorazilové, která své kolegyně a studentky ochotně obohacuje svými bohatými zkušenostmi z praxe.

Používání homeopatie v každodenní praxi porodní asistentky vyžaduje hodně energie: čas investovaný do samotného vzdělávání, odvahu jít "proti proudu" a trpělivost vysvětlit každé mamince, proč je výhodnější v období těhotenství užívat šetrné prostředky. Výsledky však mluví samy za sebe. Předporodní kurzy našich porodních asistentek jsou velice oblíbené. Porodní asistentka, která předepisuje homeopatika, má v rukou nástroj, který může využít u většiny těhotenských neduhů - jako podporu u porodu a v období šestinedělí. Důvěra mezi budoucí maminkou a její porodní asistentkou se prohlubuje a tento vztah se stává osobnějším. Právě osobní přístup je to, co budoucím maminkám tolik chybí, jak v období těhotenství, tak během porodu a v poporodním období. Kdo by nechtěl mít svou porodní asistentku, které může zavolat a zeptat se na radu při bolestivých hemoroidech nebo začínající zánět prsu?

Je mi velkým potěšením, že můžu doprovázet tuto skupinu výjimečných žen na jejich cestě studiem homeopatie. Je to můj způsob podpory hnutí za "přirozený" nebo "normální" porod v Čechách.

MUDr. Eva Kettmannová

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 23:57

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze