Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Rýma a kašel u 5měsíční holčičky

Autor: MUDr. Lucie Kozáková

Období respiračních infektů stále trvá, jedná se hlavně o virová onemocnění, RS etiologie, chřipková onemocnění. Stonají děti všech věkových kategorií, bohužel i ti nejmenší, kojenci. Jak jim ulehčit od obtěžujících příznaků rýmy a kašle, když většina symptomatických léků, kapek je možné užívat až od 1 roku věku? Homeopatické léky můžete použít již od novorozeneckého věku, bez nežádoucích účinků.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Oslovila mě moje známá ohledně její 5měsíční vnučky Aničky: „Mohla bys mi prosím něco doporučit, malá má šílené nudle a je hrozně zahleněná." „Jak vypadá rýma?" ptám se. „Je dozelena, teče až moc, Anička je teď více mazlivá. Kašel ji budí v noci."

Moje doporučení:
Pulsatilla 15 C - žlutozelená rýma, dobře tekoucí, v noci ucpaný nos, kašel proměnlivý, přes den žlutý hlen, v noci suchý dráždivý, celkově úzkostnější
Antimonium tartaricum 9 C - kašel s hustým hlenem, který lze špatně vykašlat, zkapalňuje hlen, zhoršení vleže, dušnost
Drosera 30 C - suchý dráždivý záchvatovitý kašel, až zvracení, více po ulehnutí

Dávkování:
Připravit si roztok do 0,5 dcl čisté vody po 5 granulích od všech léků, nechat rozpustit a podávat malé Aničce až 5x denně 2 lžičky zamíchaného roztoku do zlepšení, za 3 dny kontrola aktuálního stavu.

Stav po 3 dnech:
„Přes den je Anička mnohem lepší, téměř bez nudlí, kašle jen v noci, má ještě plný nosánek.“

Doporučuji pokračovat v nastavené léčbě a přidat do roztoku Nux vomica 9 C 5 granulí.

Po dalších 3 dnech:
„Nudle už jsou pryč, jen občas zakašle, šli jsme na krátkou procházku, malá byla vysmátá a spokojená. Tvoji doporučenou léčbu jsem poslala i své kolegyni, která má 7měsíční vnučku a měla úplně stejné příznaky, léčba též zabrala do několika dnů."

Závěrem bych ráda dodala, že malým dětem není potřeba cokoliv kapat do nosu, stačí jen dobře vybrat homeopatické léky, které šetrně poléčí příznaky respiračního onemocnění.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Lucie Kozáková

Autor: MUDr. Lucie KozákováLékařka, odbornice v homeopatii, lektorka HLA

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:25

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze