Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Má smysl užívat homeopatika při onkologické léčbě?

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Začnu od začátku, od momentu, kdy se člověk podstupující preventivní vyšetření, ze dne na den stane pacientem. Je to šok, málokdo se cítí připraven unést tuto zprávu. Zaražení jsou i všichni blízcí, mají obavy o nemocného a jsou konfrontováni s vlastními strachy ze závažné nemoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jako první úlevový prostředek pro všechny doporučuji homeopatický lék Aconitum 30 C, pomůže zmírnit „šok“ a v neposlední řadě také strach ze smrti.

V další fázi nastupují obavy, jak pacient snese vedlejší účinky chemo a radioterapie. Naštěstí homeopatické léky prokazatelně pomáhají s vedlejšími účinky onkologické léčby a mohou přispět k lepší kvalitě života během léčby i po ní. Ideální je zvolit homeopatickou léčbu na míru podle toxicity zvolených chemoterapeutik. Francouzský onkolog Dr. Jean-Claude Karp publikoval právě pro tento účel příručku, kde ke každému chemoterapeutiku, včetně bioterapeutik, uvádí vhodnou kombinaci homeopatik.

V tabulce níže pro zjednodušení uvádím několik homeopatických doporučení jak pomoci organismu přestát vedlejší účinky onkologické léčby. Zvolené homeopatické léky se rozpouští ve vodě, 5 kuliček od každého léku do 2dcl vody a pomalu, po doušcích, popíjejí během celého dne.

Indikace Homeopatické léky
Toxická zátěž na játra Chelidonium 9 C, Nux vomica 9 C, Phosphorus 9 C, Lycopodium 9 C
Nutkání na zvracení, zvracení  Nux vomica 9 C, Phosphorus 15 C
Afty, aftózní stomatitida  Kalium bichromicum 9 C
Chudokrevnost    Ferrum phosphoricum 9 C

 

Třetí oblast využití homeopatie u onkologického pacienta je období po ukončení chemoterapie, kdy je důležité v detoxikační léčbě pokračovat, obvykle doporučuji jílový preparát a detoxikační kúru ze Schüsslerových solí:

Schüsslerovy soli Dávkování
No.12 Calcium sulfuricum D6 5 tbl. ráno
No.10 Natrium sulfuricum D6 5 tbl. po obědě
No.6 Kalium sulfuricum D6  5 tbl. po večeři 

 

Pro intenzivnější efekt detoxikační kúry opět doporučuji uvedené množství tablet Schüsslerových solí nasypat do sklenice horké vody a teplý roztok pomalu popíjet. Celková doba užívání jsou 4 týdny. Obvykle pacientům, kteří absolvovali chemoterapii, doporučuji zopakovat 3x za rok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 23:03

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze