Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kniha o homeopatii jako dárek pod stromeček

Autor: Redakce

Blíží se Vánoce, a proto nás v redakci napadlo uspořádat soutěž o hodnotnou cenu - pěknou a zároveň užitečnou knihu "Homeopatie pro seniory", která jistě udělá radost někomu z vašich blízkých.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

A jaké jsou podmínky soutěže?

Stačí správně odpovědět na naši soutěžní otázku a odpověď poslat do 9.12.2022 na email: ivana@svethomeopatie.cz. Do předmětu uveďte SOUTĚŽ – SENIOŘI. Tři vylosovaní výherci dostanou zmíněnou knihu Homeopatie pro seniory, kterou vydalo nakladatelství Grada.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje homeopatický lék, který je vhodný pro přecitlivělé a utrápené osoby s velkou proměnlivostí nálad, se sklonem k plačtivosti a hysterii? Je to lék volby na všechny emoční nepříjemnosti, jako jsou: úmrtí blízkých, vztahová či milostná zklamání, stesk po domově či jakékoli neshody a hádky. U těchto lidí je také častá přecitlivělost všech smyslů, mrzutost, zármutek, pocit knedlíku v krku, bušení srdce, nespavost. Pacient, který potřebuje tento lék, často a nevědomky vzdychá. Typickým projevem je zhoršení stavu útěchou a projevem účasti, zlepšení nastává naopak rozptýlením.

a) Ignatia amara
b) Arnica montana
c) Phytolacca decandra

Nápovědu naleznete například v těchto článcích:

Budou Vánoce šťastné a veselé?
Je mi smutno...

Držíme palce a přejeme klidné adventní dny.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:15

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze