Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce HEPAR SULFUR?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Nyní v období podzimních plískanic a nachlazení bych rád zmínil lék, který svoje uplatnění najde právě v tomto období. Jmenuje se Hepar sulfur a je to zvláštní sloučenina vzniklá zpracováním síry a uhličitanu vápenatého, je to tedy lék vzniklý spojením léků Sulfur a Calcarea carbonica.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klíčovými slovy tohoto léku jsou hnisání, dýchací cesty a kůže, je to tedy jeden ze základních léků hnisavých procesů a to právě na úrovni dýchacích cest a kůže.

Dalšími důležitými znaky potíží, kde bude tento lék indikován, je intenzivní bolest, přecitlivělost pacienta na bolest, zhoršení dotykem a zhoršení chladem. Bolesti jsou vždy pociťovány jako bodavé a nemocní je mohou popisovat pocitem jakoby vražené třísky nebo střepu v dané oblasti. Bolest je taková, že normálně klidné dítě či dospělý při dotyku či dotyku postižené oblasti vyskočí a mohou být vysloveně agresivní a vzteklí.

Na úrovni dýchacích cest je to důležitý lék angín a faryngitid, které jsou charakterizované právě bodavými bolestmi, které vystřelují do uší. Zlepší se teplými nápoji, studené je naopak zhorší. Dotyk na krku samosebou nesnesou. Nemocní můžou mít chronicky nebo akutně zvětšené krční mandle a lymfatické uzliny.

Spolu s léky Spongia a Aconitum je to velmi důležitý lék laryngitid. Více o laryngitidě naleznete např. v článku "Kašel v zimním období".

Může to být i lék zánětů středního ucha, kdy dítě pláče až řve bolestí, která je zhoršená studeným vzduchem či průvanem a bude se snažit ležet právě na postiženém oušku, aby bylo v teple. Tady lze Hepar sulfur použít samozřejmě po řádném vyšetření a ošetření lékařem.

Další indikací tohoto léku jsou hnisavé rýmy, které jsou doprovázené horečkami a pocením. Mimochodem, pocení (na rozdíl například od Bryonie) tady žádnou úlevu nepřinese. Rýma je hojná, hustá, žlutá a výtok z nosu hrozně zapáchá. Na chladném vzduchu se dostaví intenzivní kýchání. Pokud se objeví i bodavé bolesti v obličeji, může to být známkou již hnisavé sinusitidy.

Pokud se zánět dýchacích cest posune dolů na průdušky, objeví se bronchitidy s hnisavým sekretem, bodavými bolestmi a silným zhoršením chladným vzduchem a studenými nápoji.

Hepar sulfur je lékem hnisání i na úrovni sliznic a kůže. Může být potřeba například u bolestivých abscesů dásní či hnisání po vytrženém zubu, kdy bolest opět zhorší sebemenší napití studeného.

Na úrovni kůže je to lék hnisání například poranění, operačních ran, ale i hnisajících ekzémů či hnisajícího akné či nejrůznějších vředů. Kůže vždy vypadá nezdravě a postižení či celý pacient nepříjemně páchnou, což se někdy popisuje jako pach starého sýra…. Hnis bývá hustý, žlutý, ale „nerozežírá“ okolí – což je vidět například u léku Mercurius solubilis. Charakteristická je opět silná bodavá bolest a přecitlivělost na dotyk, kdy bolestivý může být i dotyk oblečení.

Při podávání toho léku se velmi osvědčilo zvláštní, tzv stupňovité podávání. Podává se 2 dny 3x denně 5 granulí ředění 5 C, pak další dva dny se stejně podává ředění 9 C, následně 15 C a pak 30 C. Po dvou až třech dnech se začne snižovat počet denních dávek a nakonec se podává ředění 30 C 1x denně či i 1x týdně až do úplného zahojení.

Pozor! U zánětů středního ucha NIKDY nepodáváme ředění 5 C a raději ani 9 C!

Poznámka redakce: Další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:49

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze