Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ichtyóza

Autor: Ing. Jana Dytrychová

S tímto onemocněním jsem se setkala poprvé, a tak jsem si musela hlavně o něm něco i přečíst. Tedy zde něco o ichtyóze... Ichtyóza může být vrozená (dědičná), nebo získaná. V případě dědičnosti se hodně vyskytuje např. u plemene Zlatý retrívr, Jack russel terrier, Německá doga, Westíci, Ridgeback, Yorkšíři a další plemena přibývají. Velmi často už se na toto onemocnění z hlediska genetiky i testuje.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jedná se o šupinatění kůže, která se různě odlupuje. Je zrohovatělá a velmi citlivá, svědí a je velmi suchá. Kůže při odlupování mívá i jinou barvu než okolní, je nadměrně pigmentovaná. Pokud se nejedná o dědičné onemocnění, ale získané, jde o poruchu tvorby keratinu.

U jedince postiženého ichtyózou se dost často objevuje i sekundární problém a tím je např. plísňová infekce. Jedinec se stále drbe, tím narušuje pokožku a usnadňuje vstup plísni či parazitům. Ichtyóza není nemoc, která by ohrožovala život jedince, ale každopádně ho znepříjemňuje. Jedinec má zcela jistě i oslabenou imunitu. Samotná ichtyóza není nemoc nakažlivá, pokud je dědičná, jde o mutaci DNA a vždy se týká daného jedince. Pokud má jedinec ale s ichtyózou i druhotnou kvasinkovou infekci, plísně apod., samozřejmě to přenést na jiné zvíře může, např. olizováním.

Léčba spočívá v zabránění vysušování a rohovatění pokožky. Existují různé veterinární šampony, krémy. Jedinec by měl více pít.

Mým pacientem byl dvouletý kastrovaný pes plemene Bernský salašnický. Ložiska byla patrná na hřbetě v oblasti ledvin. Byla suchá, šupinatá, ztvrdlá. Nasadila jsem Sulphur 30 C, protože psa místo intenzivně svědilo a měl ho zanícené, ne v klidové fázi. Majitel zatím bez efektu používá masti a koupele. Dále jsem nasadila Calendula officinalis, protože pokožka byla zanícená a měsíček krásně hojí a zklidňuje. Dále Arsenicum iodatum 30 C, aby povrch nebyl tak drsný, nepraskal a lépe pružil. Také jsem použila Kalium sulphuricum, které obnovuje pokožku a působí na poruchy pigmentace. Jako poslední jsem zvolila lék China rubra 15 C na podporu a doplnění tekutin, protože pes méně pil. Vše zatím jednou denně po 2 granulkách přímo do tlamky. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:30

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze