Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ichtyóza

Autor: Ing. Jana Dytrychová

S tímto onemocněním jsem se setkala poprvé, a tak jsem si musela hlavně o něm něco i přečíst. Tedy zde něco o ichtyóze... Ichtyóza může být vrozená (dědičná), nebo získaná. V případě dědičnosti se hodně vyskytuje např. u plemene Zlatý retrívr, Jack russel terrier, Německá doga, Westíci, Ridgeback, Yorkšíři a další plemena přibývají. Velmi často už se na toto onemocnění z hlediska genetiky i testuje.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jedná se o šupinatění kůže, která se různě odlupuje. Je zrohovatělá a velmi citlivá, svědí a je velmi suchá. Kůže při odlupování mívá i jinou barvu než okolní, je nadměrně pigmentovaná. Pokud se nejedná o dědičné onemocnění, ale získané, jde o poruchu tvorby keratinu.

U jedince postiženého ichtyózou se dost často objevuje i sekundární problém a tím je např. plísňová infekce. Jedinec se stále drbe, tím narušuje pokožku a usnadňuje vstup plísni či parazitům. Ichtyóza není nemoc, která by ohrožovala život jedince, ale každopádně ho znepříjemňuje. Jedinec má zcela jistě i oslabenou imunitu. Samotná ichtyóza není nemoc nakažlivá, pokud je dědičná, jde o mutaci DNA a vždy se týká daného jedince. Pokud má jedinec ale s ichtyózou i druhotnou kvasinkovou infekci, plísně apod., samozřejmě to přenést na jiné zvíře může, např. olizováním.

Léčba spočívá v zabránění vysušování a rohovatění pokožky. Existují různé veterinární šampony, krémy. Jedinec by měl více pít.

Mým pacientem byl dvouletý kastrovaný pes plemene Bernský salašnický. Ložiska byla patrná na hřbetě v oblasti ledvin. Byla suchá, šupinatá, ztvrdlá. Nasadila jsem Sulphur 30 C, protože psa místo intenzivně svědilo a měl ho zanícené, ne v klidové fázi. Majitel zatím bez efektu používá masti a koupele. Dále jsem nasadila Calendula officinalis, protože pokožka byla zanícená a měsíček krásně hojí a zklidňuje. Dále Arsenicum iodatum 30 C, aby povrch nebyl tak drsný, nepraskal a lépe pružil. Také jsem použila Kalium sulphuricum, které obnovuje pokožku a působí na poruchy pigmentace. Jako poslední jsem zvolila lék China rubra 15 C na podporu a doplnění tekutin, protože pes méně pil. Vše zatím jednou denně po 2 granulkách přímo do tlamky. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze