Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Škola volá

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Než jsme se stačili pořádně rozkoukat, prázdniny utekly jako voda a je tady opět září. A s ním i školní povinnosti. Někteří zvládají start ve škole bez problémů, jiní to mají o něco náročnější. Po dvou měsících volna znovu usednout do školních lavic, v klidu sedět, poslouchat potichu výklad pana učitele a k tomu ještě dávat pozor, když se myšlenky stále vrací k prázdninám.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Základem pro úspěšný start je dostatek živin nejen pro hlavu, ale i pro celé tělo. Do stravy bychom měli zařadit potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny jako jsou vlašské ořechy, vejce, chia semínka a tučné mořské ryby jako je losos. Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro soustředění. Vhodně je k tomuto účelu doplňuje hořčík. Ten najdeme v avokádu, špenátu, banánech, mandlích, ovesných vločkách, pohance a třeba v čočce. Neméně důležitý je i přísun zinku a vitaminů skupiny B, C, D a E. Velké množství zinku najdeme v dýňových semínkách, špenátu, kešu a obilných klíčcích.

I přes náročný začátek školy ale nesmíme zapomínat na dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Pohyb posiluje nejen svaly a celkovou kondici, ale zlepšuje se zásobování kyslíku do všech koutů lidského těla. A když se k tomu přidají ještě sluneční paprsky, je to úžasný balzám pro tělo i duši. Každá buňka dostane svůj příděl živin a kyslíku a může znovu vesele pracovat. Pohyb posiluje i celý imunitní systém, který po návratu z prázdnin jede na plné obrátky. Setkávání se se spolužáky, které jsme neviděli celé prázdniny, plná škola dětí, které ani pořádně neznáme, to vše přispívá k velké kumulaci různých bacilů a virů, s kterými si musí imunitní systém poradit.

A jak může pomoci homeopatie?

U psychického vyčerpání pomůže Kalium phosphoricum 15 C. Působí výborně u duševního přepracování, které je často spojeno i s fyzickou únavou a bolestmi hlavy. Pokud duševní vyčerpání vede až k celkovému zpomalení a neschopnosti přemýšlet a lhostejnosti, můžeme sáhnout po léku Phosphoricum acidum 15 C. Oba léky je vhodné užívat 2x denně, popřípadě podle potřeby přidat 3x denně.

Imunitu můžeme podpořit vhodnými doplňky stravy s obsahem rakytníku a betaglukanů. S podporou imunity pomůže i echinacea a laktobacily. V homeopatii máme úžasný lék na posílení - a to je Oscillococcinum. Působí protivirově a lze jej užívat jak od prvních příznaků, ale také preventivně. Preventivně se podává 1x týdně celá tuba od začátku září. Tento lék můžeme doplnit lékem Echinacea 5 C. Ten se užívá vždy po týdnech - jeden týden 1x denně a druhý týden vynechat. Takto střídáme celý podzim a zimu. Tuto dvojici homeopatických léků doplňuje lék Silicea 15 C. užívá se 1x týdně a úžasně posiluje účinek kombinace Oscillococcina s Echinaceou.

Září je spojeno také se začátkem různých pravidelných sportovních kroužků. O prázdninách bylo spoustu času na pohyb, ale také na odpočinek. Nyní ale do volného času zasahuje škola a příprava na ni. Proto je vhodné nezapomenout na lék Arnica montana 9 C. Pomůže s rychlejší regenerací svalů a únava rychleji zmizí. Alespoň po dobu, než si na nový režim tělo přivykne.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:14

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze