Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chladné měsíce se blíží! Jak předejít chřipkovým onemocněním?

Autor: BOIRON CZ, PR článek

Přichází podzim, lidé se po dovolené vracejí zpět do práce a děti do kolektivů škol a školek. Chladnější měsíce jsou přitom obdobím, pro které jsou typické útoky různých virů. Jak zajistit, aby se organismus ubránil a vyhnuly se mu příznaky v podobě únavy, horečky či bolesti hlavy a kloubů? Důležité je posílit imunitu tak, aby se dokázala útočícím infekcím ubránit.

Ilustrační foto
Zdroj: Pexels.com

V porovnání s pravou sezónní chřipkou mají virózy většinou mírnější průběh a méně závažné komplikace. Přesto však umí potrápit, zkomplikovat chod celé domácnosti a nevyhýbají se dospělým, seniorům ani dětem. Dětská imunita bývá na podzim pod velkým tlakem, a to zejména proto, že právě školka a první vstup do kolektivu bývá místem, kde se imunita formuje.

Školka jako noční můra pro rodiče

Po podzimním nástupu do školky se často stává, že dítě stráví v kolektivu pouze několik dní a následně musí zůstat doma kvůli nemoci, kterou si ze školky přineslo. Rýma, kašel, záněty středního ucha či průdušek – takové jsou nejčastější potíže, se kterými se děti předškolního věku v podzimních či zimních měsících setkávají. Náchylnější k onemocněním jsou přitom více jedináčci či prvorozené děti, které bývají v prvních letech od dětského kolektivu izolované.

Pro děti je posílení imunity před nástupem do školek a škol klíčové.
FOTO: Pexels.com

Pravidla prevence pro děti i dospělé

Předejít nákaze chřipkovým onemocněním lze jednoduchými kroky. Je potřeba nastavit imunitu tak, aby byla vůči útočícím virům odolná.

1. Kvalitní a pestrá strava s dostatkem vitamínů

Denně bychom si měli dopřát porci čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou zdrojem důležitých vitamínů, a vybírat potraviny bohaté na živiny a antioxidanty. V zimním období jsou pro podporu imunity nezbytné hlavně zinek, selen, železo, měď, kyselina listová a vitamíny A, B6, C, D a E.

2. Pohyb na čerstvém vzduchu

Prospívá nejen fyzickému zdraví, ale i psychice. Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu imunitní systém zocelí. Můžete začít s běháním, jezdit s dětmi na kole či bruslích, nebo chodit na pravidelné procházky. Po čase zjistíte, že díky endorfinům, které se do těla během pohybu uvolňují, se bez aktivit už neumíte obejít.

3. Dostatečný spánek

Pro zdraví je klíčový pravidelný odpočinek. Dospělí by měli spát alespoň 7 hodin denně, a to ve vyvětrané místnosti s teplotou ideálně okolo 19°C. Spánkový režim je vhodné upravit i dětem, aby byly na start školního roku připravené. Pro předškoláky a mladší školáky je ideální spánek dlouhý 10 hodin, starší děti by měly spát alespoň 8 hodin denně.

4. Žádný nikotin a alkohol jen v omezené míře

Pro děti je absolutní zákaz alkoholu a nikotinu samozřejmostí, přesto někteří rodiče stále zapomínají, že i pobyt v okolí kouřících osob je pro dítě škodlivý. Nikotin v těle totiž mimo jiné spotřebovává velké množství vitamínu C, který je klíčovým antioxidantem a významně se podílí na odolnosti organismu. Pokud jde o alkohol, i dospělí by k němu měli přistupovat velmi střídmě. Jeho nadbytek má totiž nepříznivý vliv na bílé krvinky a kvůli tomu je organismus náchylnější k virovým infekcím.

5. Pravidelné odbourávání stresu

Dlouhodobé vypětí dokáže obranyschopnost výrazně oslabit. Začněte se stresem pracovat – pomocí relaxace, cvičení, pravidelných vycházek nebo rituálů, které pomohou vaší mysli odreagovat se. Snažte se také zachovat si pozitivní pohled na svět a pomáhejte zvládat stres i dětem - nevystavujte je stresovým situacím a buďte jim oporou. Navoďte doma pohodovou atmosféru a povídejte si o všech jejich obavách, aby věděly, že na své starosti nejsou samy.

6. Stop šíření všem virům

Pravidelné hygienické rituály jsou nedílnou součástí prevence a je potřeba k nim vést děti od malička. Základem je pravidelné a důkladné mytí rukou a používání antibakteriálních gelů. Šíření nákazy předejdete také omezením blízkého fyzického kontaktu s cizími osobami a omezením pobytu v prostoru s vysokou koncentrací lidí.

7. Šetrná homeopatická podpora

Velmi šetrnou metodu určenou pro prevenci i léčbu chřipkových stavů představují homeopatické léčivé přípravky, které se dají díky absenci známých lékových interakcí používat i v kombinaci s dalšími léky. Nejpoužívanějším je homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů. Nezatěžuje organismus a mohou ho používat i nejmenší děti a těhotné i kojící ženy. Preventivně se užívá 1 dávka 1x týdně, v případě prvních příznaků chřipkových stavů je pak vhodné užívat 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů. Léková forma v podobě granulí v jednodávkových obalech je praktická a snadno se vejde do kabelky i aktovky a můžete ji tak mít všude s sebou. U malých dětí se osvědčilo lék rozpustit v trošce vody, podání je tak pro ně pohodlnější a bezpečnější.

Foto: Boiron

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů. Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Více na https://www.boiron.cz/nase-pripravky/viceslozkove-lecive-pripravky/oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ, PR článek

Autor: BOIRON CZ, PR článekKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:54

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze