Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék KALIUM CARBONICUM?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

V tomto díle povídání o homeopatických lécích bych chtěl zmínit méně používaný lék, ale velmi důležitý a tím je Kalium carbonicum, tedy lék připravený z uhličitanu draselného.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Je to lék často potřebný především u osob starších, zesláblých a nemocných, nicméně s jeho potřebou se můžeme setkat i u jedinců mladších či v určitých specifických indikacích.

Nejvýraznější sférou účinku Kalium carbonicum je nervový systém, kde se kombinuje vyčerpání, deprese společně s přecitlivělostí na zevní podněty. Dalšími významnými orgánovými systémy, kde tento lék najde uplatnění, je dýchací, trávicí a pohybový systém. Všechny potíže mohou být kombinovány i s projevy anémie, pro tento lék velmi typickou, ta ponejvíce zhoršuje slabost a únavu.

Slabost a únava jsou pro tento lék velmi typické a to jak na úrovni fyzické, tak i na úrovni psychické. Na úrovni psychické je tento lék vhodný pro osoby, které jsou unavené, nejsou schopny pochopit otázku či téma hovoru a nejsou schopny pořádně odpovědět. Je to ještě hlubší únava, než u léku Kalium phosphoricum, který zde již byl zmíněn. Lidé, kteří potřebují Kalium carbonicum, jsou úzkostní, vzteklí a popudliví, jsou přecitlivělí na hluk či dotyk, kdy doslova nadskakují. Nicméně jsou přecitlivělí i na jiné názory. Na psychické úrovni Kalium carbonicum odpovídá osobám, které jsou rigidní ve svých názorech, konzervativní a mají velký smysl pro to, aby vše běželo podle nějakých rigidních pravidel a pokud ne, tak jsou podráždění a hádaví. Nesnesou, aby se jich někdo dotýkal, ale přitom chtějí lidskou společnost. Mají hodně úzkostí, například z hrozící nemoci, smrti či ztráty kontroly. V tomto se trochu podobají například léku Arsenicum album.

Únava fyzická se projevuje celkovou slabostí na úrovni pohybového systému, ale tento lék je vhodný i pro osoby se slabostí srdce a nedostatečností dechu. Kalium carbonicum je velký lék astmatu, nebo dušnosti při slabosti srdce, typickým obrazem je dušnost, která se objevuje v noci, ponejvíce mezi 2. a 4. hodinou ráno, kdy pacient musí sedět s rukama opřenýma o kolena. Může i vykašlávat našedlé hrudkovité hleny. Potřebuje čerstvý vzduch, ale chlad mu vadí.

Do potíží, které Kalium carbonicum léčí, patří bolesti zad, zejména v oblasti bederní páteře, které nemocnému znemožňují ležet rovně či v klidu v posteli. Bolest je bodavá, doprovází ji pocit slabosti zad a nohou a vystřeluje do stehen či dolních končetin. Zlepšení přináší tlak, například opření o tvrdé opěradlo židle, případně tření bolavého místa. Někdy se můžeme setkat i s tím, že se nemocný potí v místech, kde pociťuje bolest. Je to velký lék bolestí zad u žen, kdy se tyto problémy objevují v těhotenství či během porodu, nebo i v průběhu menopauzy jako následek četných těhotenství a porodů. Případně mohou být bolesti následkem poranění zad.

K dalším příznakům a potížím tohoto léku patří nespavost, kdy pacient nemůže usnout bez nějaké zjevné příčiny, při usínání má záškuby končetin a typicky se budí mezi 2. a 4. hodinou ráno.

Je to také lék hemeroidů, které jsou velmi bolestivé a bolesti se zlepší vsedě na tvrdé židli.

Všechny potíže těchto pacientů zlepšuje teplo a pohyb a zhoršuje je chlad. Typickou dobou zhoršení všech potíží je mezi 2. a 4. hodinou ráno.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 07:14

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze