Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kousná rána u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Mým dalším pacientem byl pejsek plemene bull, který na veterinu dorazil ošklivě potrhaný z šarvátky s jiným pejskem typu bull. U těchto plemen je známo, že nemají vyvinut tak silný práh bolestivosti a co navíc, neradi se vzdávají a nechtějí svou kořist pustit. Samozřejmostí vybavení majitele takového plemene by mělo být tzv. „páčidlo“ (break sticks), které by mělo usnadnit to, aby zakousnutý pes pustil, pokud dojde k maléru.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Pejsek měl obrovské štěstí, že přežil a nebyly narušeny důležité životní funkce a poškozeny vnitřní orgány. Měl hlubokou kousnou ránu v třísle, která byla velmi bolestivá a další velkou kousnou ránu v oblasti lopatek a krku.

Kůže byla odtržena od podkoží, kde vznikla obrovská volná plocha, která se ještě nestačila vyplnit tekutinou, kde by dostaly šanci bakterie. Majitel byl velmi zodpovědný, na nic nečekal a ihned odjel na veterinární kliniku, kde byl pes ošetřen, zašit s dreny a byla nasazena antibiotika. Když se takto na nic nečeká a okamžitě se zahájí léčba, je doba hojení poloviční. Kousná rána se nestačí zanítit a nasazená antibiotika psa chrání před bakteriální infekcí ze zubů od protivníka.

Po ošetření na veterině putoval pejsek ke mně a já mu obratem nasadila následující homeopatika.

Vzhledem k šoku dostal jednorázově tři granulky léku Aconitum napellus 30 C a ještě ten den podal páníček další 2 dávky. Tento lék je výborný na šok. Ať už při rvačkách mezi psy nebo např. při sražení psa autem, při Silvestrovských oslavách apod.

Dále dostal pejsek Hypericum perforatum 15 C, který je výborným lékem na bolestivé zhmožděniny a celkově u traumat s nervovým zakončením. Výborně regeneruje nervovou tkáň a hojí ji.

A poslední mou volbou byla opět Arnica montana 9 C, také v dávce 3 granulky 2 x denně, která výborně zkracuje hojení a snižuje bolestivost.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:07

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze