Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nežádoucí účinky narkózy u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Setkávám se s mnohými klienty, kteří mají své pejsky tak moc rádi, že nechávají například radši celé nánosy zubního kamene, protože mají panický strach z narkózy. Že se jim zvířátko neprobudí, že bude mít nějaké trvalé následky apod.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Neuvědomují si ale jednu důležitou věc. Pokud se neřeší včas zubní kámen, následuje paradentóza, při které se obnažují krčky, zuby se začínají viklat a pes má samozřejmě problém i s příjmem potravy, protože je to pro něj bolestivé.

Nechci zjednodušovat narkózu jako takovou, ani její možné následky, ale v současné době jsou typy narkóz již velmi moderní a rozhodně o mnoho šetrnější než bývaly. Lze tak i pod odborným dohledem provést zákrok například i u rizikových skupin zvířat, jako jsou epileptici, kardiaci či velmi stará zvířata.

Nehledě na to, že pokud necháme psovi zubní kámen, tvoří se mu s nánosy i spousta bakterií v dutině ústní, ty pak dále polyká a může být ohroženo i jeho trávení. Mohou se objevovat průjmy, zvracení… Dále je velmi důležité si uvědomit, že ruku v ruce se špatnými zuby a dásněmi, které se neřeší, následuje onemocnění srdce, jater nebo i ledvin. Je tedy na místě zoubky u svého miláčka řešit a starat se o jeho zdraví.

Mezi mými předními homeopatickými léky, které nasazuji svým pacientům po narkóze, je Nux vomica a Hypericum perforatum.

Po léku Nux vomica se zvíře lépe budí a rychleji odbourává nežádoucí účinky narkózy. Zvíře je méně otupělé, méně ospalé a jeví se více aktivní. Zvláště první noc po narkóze je velmi vhodné podávat častěji, protože tím můžeme předejít různým strachovým reakcím při probouzení, které doprovází i bolestivost po zákroku.

Hypericum perforatum se výborně hodí na bolestivost právě po zubních zákrocích. Je tedy nejen výborný na lepší okysličení organismu zpět do původní formy, ale též výborně urychluje fázi hojení. Používám v těchto situacích potenci 30 C.

Na lepší hojení dutiny ústní pak doporučuji můj oblíbený lék Arnica montana 9 C, kterou mí psi chtějí doslova i jako pamlsek, ta je prostě moje guru. Celkově pročistí organismus i játra, zvyšuje imunitu a je to výborný antioxidant. Podáváním Arniky navíc učím a trénuji psy přijímat homeopatika přímo do tlamky. Dávám přednost tomuto typu podávání před ředěním vodou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:28

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze