Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak miminku ulevit při růstu zoubků

Autor: BOIRON CZ, PR článek

Růst mléčného chrupu je nedílnou součástí vývoje kojenců a batolat. Často ho však doprovází příznaky, které jsou pro samotná miminka i jejich rodiče velmi nepříjemné. Děti jsou přecitlivělé, vzteklé, špatně spí a často také trpí průjmem, rýmou, nechutenstvím nebo zvýšenou teplotou. Jak zajistit, aby dítě během prořezávání zoubků příliš netrpělo a celá domácnost byla víc v pohodě?

Ilustrační foto
Zdroj: Boiron

Mléčných zubů mají děti celkem 20. Jako první se prořezávají řezáky, následují první stoličky, špičáky a druhé stoličky. Věk, kdy zuby rostou, je u každého dítěte individuální, každý nový zoubek se však dásní prořezává přibližně 8 dní, což znamená, že miminko čeká potenciálně 160 dní, které pro něj nemusejí být kvůli růstu zubů právě nejpříjemnější.

Růst zubů je poměrně dlouhodobý proces a u každého dítěte se liší. První zoubky se začínají prořezávat mezi 6. a 16. měsícem věku dítěte. Mléčný chrup bývá kompletní většinou do 3. roku života.

Růst zubů je poměrně dlouhodobý proces a u každého dítěte se liší.
FOTO: BOIRON

Období růstu zoubků a jeho projevy

Kromě toho, že je dítě přecitlivělé, vzteklé a špatně spí, může mít růst zubů u některých jedinců i řadu dalších projevů. Objevit se může průjem, rýma nebo zvýšená teplota, která obvykle nepřechází v horečku, a bývá zpravidla nižší než 38 °C. Dáseň kolem klubajícího zoubku bývá zarudlá, nateklá a bolestivá a často se u dětí objevují i zarudlé tváře.

Šetrnou cestu k úlevě a zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat představují homeopatické léky.
FOTO: BOIRON.

Jak dítěti pomoci od nepříjemných příznaků

  • Jemné masáže tváří a dásní uleví od bolesti. Palci malými krouživými pohyby masírujte pokožku miminka na jeho horním rtu a také na dolní čelisti, ukazováčky pak většími krouživými pohyby masírujte jeho tváře. Masírovat můžete i přímo dásně, pak je vhodné to provádět prstem namočeným v kokosovém oleji, aby byl povrch kluzký. Masáže provádějte na klidném místě a přizpůsobte tlak reakcím miminka. Na dítě klidně mluvte a vysvětlujte mu postupně všechny pohyby.
  • Chladivé obklady jsou velmi příjemné, uleví od bolesti a pomohou zmírnit otok dásně. Opuchlé tváře zchlaďte přiložením kapesníku namočeného ve studené vodě, nebo speciálním gelovým polštářkem, který je potřeba vložit do látkového obalu a nechat ho vychladit pouze v lednici, aby vychlazený z mrazáku dítěti nezpůsobil teplotní šok.
  • Dětská kousátka by neměla chybět ve výbavě žádného kojence. Děti v období růstu zubů neustále sliní a mají potřebu stále strkat něco do pusy a do něčeho kousat. Kousátka nejenže poslouží k masáži dásně, ale i odvedou pozornosti dítěte od bolesti. Nejčastěji bývají ve tvaru koleček, jsou vyrobená z plastu či gumy a některá obsahují chladivý gel, který je možné vychladit v lednici a zklidnit tak překrvené dásně. Dítěti staršímu půl roku je možné dát na kousání mrkvičku a v pozdějším věku není na škodu ani suchá kůrka od chleba.
  • Bylinné čaje také pomohou, a to zejména heřmánkový nebo šalvějový, které zjemní bolest a pomáhají hojit rány. Děti je mohou popíjet během dne, nebo jimi lze jejich dásně potírat. Důležité je čaje nesladit.

Camilia® je k dostání v balení po 10 nebo 30 dávkách, a to v praktických jednorázových obalech, které obsahují vždy 1 ml roztoku. Miminko tak dostane vždy tu správnou dávku. Více informací najdete na: www.camilia.cz.
FOTO: BOIRON

Pomoci mohou i homeopatické léky

Šetrnou cestu k úlevě a zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat představují homeopatické léky. Léčivý přípravek Camilia® pomůže ulevit od potíží, jakými jsou bolesti, podrážděnost, ale i průjem. Obsahuje pouze přírodní složky v homeopatickém ředění – heřmánek pravý, líčidlo obecné a reveň. Podávat ho lze individuálně, dle potíží miminka, 3 až 6krát denně, po dobu 3 až 8 dnů. Výhodou přípravku je to, že ho lze kombinovat s dalšími přípravky a metodami léčby.

CAMILIA® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat, jako jsou např. bolesti při prořezávání zubů, podrážděnost, červené tváře a průjem. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
FOTO: BOIRON

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ, PR článek

Autor: BOIRON CZ, PR článekKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 22:46

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze