Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak miminku ulevit při růstu zoubků

Autor: BOIRON CZ, PR článek

Růst mléčného chrupu je nedílnou součástí vývoje kojenců a batolat. Často ho však doprovází příznaky, které jsou pro samotná miminka i jejich rodiče velmi nepříjemné. Děti jsou přecitlivělé, vzteklé, špatně spí a často také trpí průjmem, rýmou, nechutenstvím nebo zvýšenou teplotou. Jak zajistit, aby dítě během prořezávání zoubků příliš netrpělo a celá domácnost byla víc v pohodě?

Ilustrační foto
Zdroj: Boiron

Mléčných zubů mají děti celkem 20. Jako první se prořezávají řezáky, následují první stoličky, špičáky a druhé stoličky. Věk, kdy zuby rostou, je u každého dítěte individuální, každý nový zoubek se však dásní prořezává přibližně 8 dní, což znamená, že miminko čeká potenciálně 160 dní, které pro něj nemusejí být kvůli růstu zubů právě nejpříjemnější.

Růst zubů je poměrně dlouhodobý proces a u každého dítěte se liší. První zoubky se začínají prořezávat mezi 6. a 16. měsícem věku dítěte. Mléčný chrup bývá kompletní většinou do 3. roku života.

Růst zubů je poměrně dlouhodobý proces a u každého dítěte se liší.
FOTO: BOIRON

Období růstu zoubků a jeho projevy

Kromě toho, že je dítě přecitlivělé, vzteklé a špatně spí, může mít růst zubů u některých jedinců i řadu dalších projevů. Objevit se může průjem, rýma nebo zvýšená teplota, která obvykle nepřechází v horečku, a bývá zpravidla nižší než 38 °C. Dáseň kolem klubajícího zoubku bývá zarudlá, nateklá a bolestivá a často se u dětí objevují i zarudlé tváře.

Šetrnou cestu k úlevě a zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat představují homeopatické léky.
FOTO: BOIRON.

Jak dítěti pomoci od nepříjemných příznaků

  • Jemné masáže tváří a dásní uleví od bolesti. Palci malými krouživými pohyby masírujte pokožku miminka na jeho horním rtu a také na dolní čelisti, ukazováčky pak většími krouživými pohyby masírujte jeho tváře. Masírovat můžete i přímo dásně, pak je vhodné to provádět prstem namočeným v kokosovém oleji, aby byl povrch kluzký. Masáže provádějte na klidném místě a přizpůsobte tlak reakcím miminka. Na dítě klidně mluvte a vysvětlujte mu postupně všechny pohyby.
  • Chladivé obklady jsou velmi příjemné, uleví od bolesti a pomohou zmírnit otok dásně. Opuchlé tváře zchlaďte přiložením kapesníku namočeného ve studené vodě, nebo speciálním gelovým polštářkem, který je potřeba vložit do látkového obalu a nechat ho vychladit pouze v lednici, aby vychlazený z mrazáku dítěti nezpůsobil teplotní šok.
  • Dětská kousátka by neměla chybět ve výbavě žádného kojence. Děti v období růstu zubů neustále sliní a mají potřebu stále strkat něco do pusy a do něčeho kousat. Kousátka nejenže poslouží k masáži dásně, ale i odvedou pozornosti dítěte od bolesti. Nejčastěji bývají ve tvaru koleček, jsou vyrobená z plastu či gumy a některá obsahují chladivý gel, který je možné vychladit v lednici a zklidnit tak překrvené dásně. Dítěti staršímu půl roku je možné dát na kousání mrkvičku a v pozdějším věku není na škodu ani suchá kůrka od chleba.
  • Bylinné čaje také pomohou, a to zejména heřmánkový nebo šalvějový, které zjemní bolest a pomáhají hojit rány. Děti je mohou popíjet během dne, nebo jimi lze jejich dásně potírat. Důležité je čaje nesladit.

Camilia® je k dostání v balení po 10 nebo 30 dávkách, a to v praktických jednorázových obalech, které obsahují vždy 1 ml roztoku. Miminko tak dostane vždy tu správnou dávku. Více informací najdete na: www.camilia.cz.
FOTO: BOIRON

Pomoci mohou i homeopatické léky

Šetrnou cestu k úlevě a zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat představují homeopatické léky. Léčivý přípravek Camilia® pomůže ulevit od potíží, jakými jsou bolesti, podrážděnost, ale i průjem. Obsahuje pouze přírodní složky v homeopatickém ředění – heřmánek pravý, líčidlo obecné a reveň. Podávat ho lze individuálně, dle potíží miminka, 3 až 6krát denně, po dobu 3 až 8 dnů. Výhodou přípravku je to, že ho lze kombinovat s dalšími přípravky a metodami léčby.

CAMILIA® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat, jako jsou např. bolesti při prořezávání zubů, podrážděnost, červené tváře a průjem. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
FOTO: BOIRON

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ, PR článek

Autor: BOIRON CZ, PR článekKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 02:54

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze