Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék ANTIMONIUM CRUDUM?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Měsíc červen je v čínské medicíně spojen s prvkem ohně a dominujícím orgánem je nyní tenké střevo.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V tomto měsíci bych chtěl zmínit lék, který se zažíváním a metabolismem velmi úzce souvisí a tím je Antimonium crudum, sirník antimonitý.

Kromě zažívacích potíží je to i velmi důležitý lék kožních potíží.

Co se týče zažívání, je to jednak lék pro osoby, jejichž „trávící oheň“ je slabý a požité jídlo nedovedou strávit, ale na druhé straně je to lék pro potíže po přejedení. Je to lék osob obézních, které velmi rády jí a velmi často se přejí a pak je jim špatně. Přejídání je jak co do množství, tak i do složení, protože rádi doslova „splácají páté přes deváté“ a pak je jim těžko, hodně říhají a v ústech cítí vše, co snědli a když zvrací, vyzvrací nestrávené jídlo a stejně tak nestrávené zbytky lze vidět i ve stolici. Pokud zvrací, toto jim nijak neuleví a z přejedení mají průjem. Nux vomica, již zde dříve zmíněný lék, je také lékem na přejezení a velkou konzumaci alkoholu, ale v tomto případě zvracení přináší úlevu. V homeopatii máme ještě jeden lék pro osoby, které se rády přejí a tím je Anacardium orientale. Ti ale jí proto, že jídlo jim uleví od duševního trápení a stresu – například při zkouškách ve škole. Nicmémě Antimonium crudum je vhodné pro osoby sentimentální a depresivní, většinou z milostných zklamání, která pak mohou zajídat.

Osoby, které potřebují Antimonium crudum, mívají jazyk povleklý tlustým bílým povlakem a mají chutě na bílé víno a jiné kyselé věci, například nakládané okurky. To jim ale potíže jen zhorší, což jsou velmi důležité příznaky tohoto léku.

Antimonium crudum je spolu s lékem Thuya jedním z nejdůležitějších léků na bradavice a většinou se používají společně. Odpovídá bradavicím, které jsou tvrdé, hrubé a rozbrázděné a najdeme je nejčastěji na chodidlech, ale ve své podstatě se mohou objevit kdekoliv na těle. Použít jej lze i na kuří oka a obecně všude tam, kde je zesílená, ztvrdlá kůže, například na patách. Pokud tyto tzv. hyperkeratózy praskají „do živého“, pak je vhodné přidat i lék Nitricum acidum.

Do obrazu léku Antimonium crudum patří také ztluštěné a ztvrdlé nehty, které jsou ale křehké, lámavé a drolivé, což může být projevem například nehtových mykóz. V těchto případech opět kombinujeme s lékem Thuya a je nutné podávání dlouhodobé, až v řádech několika měsíců.

Antimonium crudum používáme především v ředěních 9 C či 15 C. U zažívacích potíží můžeme dávkovat 3x denně 5 granulí, u kožních potíží postačí dávkování 1-2x denně, ale v těchto případech spíše dlouhodobě.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:59

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze