Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Syringomyelie u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Krátce bych se chtěla zmínit o nemoci, se kterou jsem se u psa setkala poprvé, a sice u psa malého plemene, konkrétně brachycefalického. Jednalo se o fenku starou 4 roky, která byla kastrována a vyřazena z chovu.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Onemocnění, o kterém se chci zmínit, je onemocněním degenerativním a spadá do oblasti neurologie. Jediným opravdu spolehlivým vyšetřením je magnetická rezonance. Většina případů je způsobená nějakou vývojovou vadou, anomálií mozku. Jde o špatné uložení mozkové tkáně, která je obvykle níže, než má být. Může se však stát také vlivem nějakého traumatu, nádoru, krvácení apod. Jde o onemocnění zvané syringomyelie.

Toto onemocnění je charakterizováno přítomností různých dutinek v páteřní míše, vyplněných tekutinou. Dutinky se postupně zvětšují a utlačují jednotlivá spojení a narušují tím normální funkci míchy. Jednotlivé tlaky pak způsobí to, že jsou utiskovány části mozku a dochází k narušení průtoku mozkomíšního moku.

U psa se toto onemocnění projevuje bolestivostí v oblasti týlu a krku. Je mu nepříjemné hlazení v těchto oblastech a vyhýbá se takovému kontaktu. Pejsek může i na pohled bezdůvodně naříkat. Vyhledává tichá a tmavá místa, působí světloplaše. Dále může mít problém s příjmem potravy z nižších úrovní, je mu nepříjemné sklánět hlavu. Pohyb zvířete může působit nekoordinovaně, cítí slabost končetin.

Jak léčit toto onemocnění? Neurolog obvykle nasadí kortikoidy a nesteroidní antiflogistika, tedy léky na bolest. V neposlední řadě je možnost i chirurgické léčby, kdy je cílem zákroku rozšířit týl zvířete, aby došlo ke snížení tlaku na míchu.

Ráda zmíním několik homeopatických léků, které mohou přispět ke stabilizaci zvířátka a určitě napomoci i hojení a snížení bolestivosti:

Na snížení otoku, křečovité stavy a u zimomřivých zvířat je vhodné podat Ledum palustre 9 C. Zlepšení pružnosti cévních stěn přispěje Calcarea fluorica 30 C. Na ztuhlost a uvolnění v oblasti krku je výborná Ruta graveolens 30 C.

Na bolest hlavy, která začíná v oblasti týlu, podám Gelsemium sempervirens 15 C. Výborná je také Arnica montana 9 C.

Na poranění nervových tkání a jejich rychlejší rekonvalescenci je vhodné Hypericum perforatum 9 C.

Mé oblíbené Zincum metallicum 9 C všeobecně moc ráda podávám neurologickým pacientům. Celkově podporuje hojení, imunitu, různé reakce v těle. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze