Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hygiena musí být!

Autor: Andrea Novotná

Každý rodič, který usedne do čekárny u dětské lékařky, či jen někde u hřiště sedí na lavičce, už určitě vyslechl, nebo se účastnil debaty na téma: „Přetahujete už předkožku?“

Ilustrační foto

Máme dva kluky, takže i já jsem musela řešit, co si s mužskou chloubou počít. Starší syn v tomto ohledu neměl žádný problém a při kontrole u lékařky vše proběhlo na výbornou. Pamatuji si, že až teprve v ordinaci mi došlo, že jsem měla něco kontrolovat, vysvětlovat a ukazovat. Zřejmě naštěstí vysvětloval tatínek, byla jsem tedy pochválena, ale má zásluha to nebyla.

U druhého syna jsem si již dala pozor. V napuštěné vaně jsme pravidelně ve vodě milimetr po milimetru předkožku stahovali, ale do kontroly se nám to nepodařilo úplně. U dětské lékařky jsme dostali mastičku a úkol: "Mazat"! K mastičce jsem v lékárně dostala informaci, že „rozpouští kůžičky“. Musím říci, že i když bych někdy své domácí mužské přesile přála hodně zlomyslné věci, tak představa, jak se rozpouští rovnou celý „pindík“, mne opravdu vyděsila. Pochopitelně, že muži v tomto svém mikrosvětě drží spolu, takže manžel mastičku rovnou vyhodil. Budeme dál pokračovat v koupelových seancích a ono se to nakonec povede, pravil . A tak jsme koupali a snažili se. Asi by nás naše paní doktorka nepochválila, ale my si mysleli, že to zvládneme i bez mastiček.

Synek si jednoho dne domluvil spaní u kamarádky ze školky. Když se druhý den vrátil domů, byl spokojený a nadšeně vyprávěl, co vše s kamarádkou zažili. Když jsem ho šla večer koupat, nestačila jsem se divit. Slipy měl nalepené na přirození, a to navíc vůbec nevypadalo tak, jak by mělo. Vypadalo jako malá, fialovorudá kuželka. Zhrozila jsem se a napadlo mne, že nedostatečně přetahovaný a tedy nedůkladně mytý pindík se zanítil a teď bude muset nastoupit mnohem horší a radikálnější léčba, než měla být ta původní, mastičková. Pochopitelně cokoliv, co jsem se chystala udělat, doprovázel syn křikem a útěkem. Když jsem ho uklidnila a začala se vyptávat, co se mu stalo, dozvěděla jsem se, že kamarádka večer při koupání říkala, že klučičí hygiena musí být a názorně mu ukázala, kde je to také potřeba umýt. Šly na mne mrákoty. Nasadila jsem opět naši osvědčenou koupelovou léčbu, osvobodila jsem žalud od předkožkou pěkně utažené „kravaty“ a začala jsem zjišťovat, co se to vlastně stalo.

Je to jednoduché! Malá slečna má staršího bratra a je hodně zvědavá...Při představě, jak to muselo syna bolet, když měl celou noc a celý den přiškrceného pindíka a přitom domů dorazil spokojený, jsem si říkala, že až opět zaslechnu hovor o tom, zda předkožku přetahovat a kdy, nebudu moci zodpovědně poradit. U nás to zachraňují zvědavé holčičky, co dbají na klučičí hygienu. Pravda, oba při tom měli „více štěstí než rozumu„ a my rodiče s nimi.

V souvislosti s tímto „živým“ příběhem jsme se zeptali lékařky MUDr. Evy Kettmannové, odbornice v homeopatii, zda lze tento problém nějakým způsobem urychlit:

„Do 3 let bych konglutinaci (přetahování předkožky) neřešila. Pokud se běžným opatřením nepovede problém vyřešit, pak doporučuji užívání homeopatického léku Calcarea fluorica 9 C v dávkování 2x denně 5 kuliček po dobu 2 měsíců. Posléze udělejte 1 měsíc pauzu, pak můžete v této kúře dle potřeby pokračovat. U dětí, které trpí i na jiné potíže, je důležité přidat terénní nebo konstituční lék. V takovém případě kontaktujte lékaře-homeopata".
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Andrea Novotná

Autor: Andrea Novotnávystudovala SZŠ, praxe ARO

Andrea Novotná vystudovala Střední zdravotní školu, pracovala mnoho let jako odborná zdravotní sestra na oddělení ARO, v Krajské nemocnici v Ústí nad Labem. I když v průběhu let v oboru nepracovala, zdravotní problematika je stále jejím velkým koníčkem. 

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 00:08

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze