Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Přijímačky jsou tu! Jak je zvládnout s úsměvem?

Autor: Lucie Nestrašilová

Život posledních měsíců je u nás doma ovlivněn nejen hokejem, ale hlavně učením. Na přípravu ve škole se v době opakovaných karantén příliš spoléhat nedá.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Matematiku u nás doma převzal tatínek, češtinu maminka. Tatínek dovedl k přijímačkám 4 syny, u pátého se drží za hlavu stejně jako u těch předchozích, ale i tentokrát věříme, že tvrdá práce své výsledky přinese.

Maminka má kromě češtiny na starosti management domácnosti, HLA, Světa homeopatie, Na vlně zdraví... Takže svou roli delegovala na studenta práv, který se synem rozvíjí gramatiku českého jazyka 2x týdně.

Náš mladý student po uzavření pololetní klasifikace nabyl dojmu, že škola skončila a hurá na hokej, nebo k počítači na FIFU či NHL.

„Omyl, chlapče,“ pronesl otec rodiny „teprve nyní přichází čas intenzivního učení. Teprve teď nastartuješ všechny motory a vypneš je až po přijímačkách. To, co si zažíval dosud, byl jen slabý odvar toho, co Tě čeká.“

Dítě zbledlo, chytlo se za hlavu tentokrát ono a já jako matka-ochranitelka běžela pro Rescue.

Na střední školy se bude letos hlásit více než 100 tisíc žáků. Věřím, že v naší homeopatické bublině pár zoufalých dětí i rodičů najdu. A tak sdílím tipy, jak nadcházejících pár týdnů ve zdraví a v pohodě přežít:

  • Kalium phosphoricum 30 C doporučuji jako lék na mentální přetížení, únavu a bolest hlavy po dlouhém studiu a nedostatku odpočinku. Během studijně náročného období podávám 5 granulí 2x denně.
  • Schüsslerova sůl č. 5 - Kalium phosphoricum – tuto sůl dávám synovi do vody (5 tablet do 0,2 l) a nechávám mu ji odpíjet během učení. Zlepšuje okamžitou koncentraci.
  • Argentum nitricum 15 C je lék vhodný na nervozitu, neklid, úzkost, které se pojí s pocitem nedostatku času. Někdy se objevuje i průjem. Argentum je možné používat při napětí, při potížích s usnutím nebo přímo před zkouškou po 5 granulích každých 15 minut až do zklidnění.
  • Lycopodium clavatum 15 C může dobře pomoct studentům, u nichž stres silně útočí na jejich sebedůvěru. Obvykle jsou to lidé, kteří mají dlouho velké obavy a nakonec uspějí. U těchto jedinců se současně objevuje nechutenství a plynatost. Doporučuji 2x denně pět granulí.

Tak hurá do toho, rodičové, to zvládnem!

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:29

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze