Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Hnisání z pohledu homeopatie

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Ráda bych zmínila účinky homeopatie při procesech hnisání. Je velmi důležité přesně stanovit fázi hnisání, zda se jedná o počátek (tzv. první stadium bez hnisání, kdy je místo pouze zarudlé), tzv. stav akutní nebo již rozvinutý stav, nebo dokonce již chronický stav hnisání. Hnisání je stav, který může postihnout kůži i sliznici (např. střevo, dýchací trubici, močové cesty, apod.). Podle toho se samozřejmě volí i vhodné homeopatikum.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Ráda bych se zaměřila především na kůži u psa, kde jsem přišla do styku s mnohými případy od klasických kožních onemocnění zejména v důsledku plemenné příslušnosti (např. plemena s výrazně převislou kůží a nebo s výraznými kožními záhyby jako šarpej, anglický buldok, mops, baset, molosové atd.) a druhými případy pak byly různé abscesy a poranění.

Je třeba vyloučit u veterinárního lékaře jiné závažné nemoci, u nichž je hnisání jen projevem něčeho jiného. Apeluji na všechny majitele, aby si nehráli na doktory a vždy se zvířetem nejdříve zašli k veterináři, který jim diagnózu potvrdí. Nelze léčit naslepo! V mnohých případech stav vyžaduje navíc chirurgický zákrok.

Pokud je stav na začátku, volím vždy homeopatický lék Pyrogenium 5 C v podávání celkem 4× denně 2 granulky přímo do tlamky. Typickým projevem je zapáchající hnis, na pohled je rána infikovaná. Pyrogenium se mi výborně osvědčilo např. při zápachu tlamy u psů trpících stomatitidami.

U zánětu uší se mi osvědčilo podávat Ferrum phosphoricum v nízkých potencích, tzn. 5 C nebo 9 C také 4× až 5× denně po dvou granulkách.

U akutních stavů, kdy si třeba velmi často olizuje fenka při hárání vulvu a objevíme výsev pupínků a okolí je zarudlé, je velmi vhodné použít lék Apis mellifica 15 C, který podáváme v častých frekvencích až do odeznění.

Většina psů s kožními problémy byla jen citlivější na dotyk v místě, které bylo postižené. V takovém případě citlivosti se mi osvědčil lék Hepar sulfur v nízké potenci 5 C. Lze ho též použít při akutním stadiu hnisání. Osvědčil se mi např. u psů s výrazným výtokem z čumáku, nosní houba je na pohled popraskaná a citlivá.

Mercurius solubilis je velmi dobrým lékem lokálních zánětů. Volím potenci 9 C v dávkování několikrát denně, která hnisání podpoří, a poté přejdu na potenci 15 C, která hnisavý proces pomalu vysuší. Je to lék, který se často používá při hnisání s příměsí krve. Je výborným lékem u fen při vaginitidách, infekci močových cest, dále např. při zánětech střev u psů nebo i zánětech dásní.

Silicea při chronickém hnisání. V potenci 15 C 2 granulky obden. Je to výborný lék na podporu hojení abscesů, ale třeba i zánětů uší. Pozor, pouze v případě, že hnis má možnost odtékat pryč z těla ven!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 22:09

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze