Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Soutěž o knihu Homeopatie pro seniory

Autor: Redakce

Věděli jste, že březen je měsícem knihy? Tak si pojďme o jednu pěknou zasoutěžit. Její název zní Homeopatie pro seniory a naši pravidelní čtenáři o ní již určitě slyšeli.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kniha Homeopatie pro seniory vyšla v roce 2020 v nakladatelství Grada. 

Autorkami této knihy jsou MUDr. Eliška Bartlová, zkušená lékařka a homeopatka, PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D., fyzioterapeutka a homeopatka, a Ing. Ludmila Pszczolková, nutriční poradkyně.

Každému seniorovi bude kniha inspirací i průvodcem a napomůže k tomu, aby období zralosti bylo provázeno klidem a co nejlepším zdravím. Rady o užití homeopatik zahrnují i možnosti samoléčby nebo účinné metody prevence, i když samozřejmě nenahrazují individuální vyšetření u homeopata nebo u odborného lékaře.

V seniorském věku stoupá množství užívaných léků. Starší člověk má zvýšenou citlivost na jejich jednotlivé složky a mnohdy je těžce snáší. Homeopatická léčba je pak velmi vhodný průvodce klasické (alopatické) terapie. Homeopatie zmírňuje vedlejší účinky léků a pomáhá lépe snášet kombinace mezi nimi.

Toho se týká i dnešní soutěžní otázka: Jak se jmenuje základní detoxikační homeopatický lék, který pomůže lépe snášet klasické léky:

a) Arnica montana
b) Nux vomica
c) Cocculus indicus

Správnou odpověď zašlete do 31.3.2022 na e-mail: ivana@svethomeopatie.cz, do předmětu uveďte SOUTĚŽ – SENIOŘI. Tři z vás, kteří nám zašlou správnou odpověď, získají knihu Homeopatie pro seniory.

Přejeme hodně štěstí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 08:05

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze