Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ferrum phosphoricum

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Jedna z nejzákladnějších, univerzálních, ve vodě téměř nerozpustných solí. Je nosičem kyslíku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kdy je vhodné jej podat:

  • v jakýchkoli počátcích zánětu, kdy ještě není přítomen hlen (bolest v krku, při kašli, zvracení s nestrávenými zbytky),
  • při vyčerpání,
  • na podporu okysličení krve a tkání,
  • na podporu tvorby krve při anémii,
  • při oslabené imunitě,
  • při celkové slabosti, zimnici (máte pocit, že na vás něco „leze“, ale to něco ještě nemá konkrétní podobu),
  • při nízkém krevním tlaku,
  • při nedostatku železa v krvi,
  • v menopauze, při silné menstruaci.

Toto homeopatikum velmi doporučuji při problémech s krvácením. Ať už z nosu, nebo třeba při krvavé stolici a problémech se zažíváním. Osobně ho velmi ráda používám při gastritidách u psů (krvavé průjmy, slabost, bolest žaludku, kdy pes chodí nahrbeně nebo se často protahuje přes přední tlapky s vystrčeným zadkem nahoru).

Poměrně dobře zastavuje nebo alespoň zpomaluje krvácení. Na zástavu se doporučuje dávat každých 10 minut.
Je výborné při opakujících se otitidách, bronchitidách, laryngitidách a celkových potížích při dýchání a pocitu nedostatku kyslíku. Podporuje funkci imunitního a oběhového systému.

Taktéž je výborným pomocníkem, který pomůže při počátcích infekce močového aparátu a při akutním revmatismu.

Pomáhá také při pocitu řezání v oku a při zánětu spojivek.

Obvykle podáváme v potenci 5 C nebo 9 C a často. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:31

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze