Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Přivítejte den teplou snídaní
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Není obecně známo, že únor je měsícem teplé snídaně. Říká se, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Málokdy jí však připisujeme takovou důležitost, jakou by si zasloužila. Nemusíme mluvit jen o snídani. Jakou pozornost věnujeme jídlu a jedení?

Zdroj: Shutterstock
Jídlo není jen pravidelný přísun minerálů, vitamínů, vlákniny, energie. Vnímejme v něm vícero rovin a dopřejme každé z nich náležitou pozornost. Přínos pro tělo, požitek na úrovni zrakového vjemu, v rovině čichu i chuti, nasyťme také duši.
Jaké je ráno, podobný zřejmě bude celý den. Začněme tedy den pomalu, všímavou přípravou jídla. Než se jídlo připraví, možná se stihneme i trochu protáhnout, udělat několik jógových ásan. A pak v klidu a bdělé pozornosti sníme čerstvé a teplé jídlo.
Díky tomuto jednoduchému rannímu rituálu se můžeme při odchodu z domova cítit příjemně. Pomůžeme mozku, aby lépe přijímal informace, a soustředění na práci i učení bude jednodušší.
Východní náhled na zdraví uvádí jako důvod k teplé snídani podporu agni – trávicího ohně. Pokud ráno „zatopíme“, trávení bude po celý den snadnější a efektivnější.
Jak na to:
- Snídaně by měla obsahovat přírodní, čerstvé suroviny a sezónní plody.
- Doporučované je vařené, či alespoň lehce tepelně upravené jídlo.
- Připravujte raději menší množství, jídla nemusí být moc.
- K aktivaci trávicího ohně je velmi dobrá teplá voda s citronem nebo zázvorem. Zároveň připravíme žaludek na příjem jídla.
Tipy:
- Teplé mléko oslazené medem s kořením – šafránem, muškátovým oříškem, kardamomem. Ajurvéda tento „pokrm“ považuje za omlazující a vitalizující lék.
- Obilná kaše s kořením a ovocem. Ovesnou kaši zvládne a zná snad každý. Zkuste tuto verzi: Vhoďte do hrnce oblíbené koření (fenykl, kardamom, skořici, hřebíček), chvilku opražte, pak přisypte 1 hrst ovesných vloček, promíchejte. Podlijte teplou vodou, vařte na mírném ohni, dokud vločky nezměknou. Na pánvičce rozehřejte ghí nebo máslo, přidejte ovoce, chvilku povařte. Pak ovoce přidejte do kaše a podávejte. Tato kaše je určená pro všechny tři konstituce a je vhodná po celý rok.
- Pokud máte chuť na slanou snídani, pak nezapomeňte na „klasiku“ – omeletu. Přidejte lístky špenátu, bylinky a nepřežeňte to s množstvím pečiva.
- Další slanou variantou je snídaňová polévka. Stačí povařit kousky oblíbené zeleniny, zakápnout olivovým olejem a dochutit třeba miso pastou či bylinkami.
Základem dne není pouze snídaně. Mnohem důležitější je snídaně připravovaná s láskou. Ta je tou nejdůležitější ingrediencí u přípravy jakéhokoliv jídla.
Připravujte tedy i teplou snídani soustředěně, s laskavou myšlenkou na ty, kdo ji budou jíst.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích